Skocz do zawartości

Etyka pozycjonera


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

chłopak dobrze się zastanawia, przynajmniej widać że nie leci na kasę,

Jeśli nie leci na kasę to rozumiem, że firmę prowadzi dla kaprysu. Filantrop?

W biznesie nie ma skrupułów, kto wcześniej to odkryje ten wygra.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W biznesie nie ma skrupułów, kto wcześniej to odkryje ten wygra.

.

Nie do końca, zapominamy coraz częściej o tym, że biznes też może być etyczny a nawet powinien taki być.

Przypominamy sobie o tym czasami :

otwierając paczkę w której zamiast telefonu jest cegła

dostając sraczki po nieświeżej rybce nad morzem smażonej w starym oleju

czy wkurzając się na niespodziewanie wysokie rachunki bo w umowie było "małym druczkiem"

lub gdy okazuje się , że kopiliśmy podróbę ...

W związku z powyższym dalej uważasz , że nie można mieć skrupułów ?? :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy sobie o tym czasami :

otwierając paczkę w której zamiast telefonu jest cegła

dostając sraczki po nieświeżej rybce nad morzem smażonej w starym oleju

czy wkurzając się na niespodziewanie wysokie rachunki bo w umowie było "małym druczkiem"

lub gdy okazuje się , że kopiliśmy podróbę ...

W związku z powyższym dalej uważasz , że nie można mieć skrupułów ??

Twoje przykłady to typowe oszustwo, dla którego nie ma miejsca.

Ja piszę o przyjmowaniu trudnych zleceń. Różnica jest znaczna. Nie sądzisz?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy sobie o tym czasami :

otwierając paczkę w której zamiast telefonu jest cegła

dostając sraczki po nieświeżej rybce nad morzem smażonej w starym oleju

czy wkurzając się na niespodziewanie wysokie rachunki bo w umowie było "małym druczkiem"

lub gdy okazuje się , że kopiliśmy podróbę ...

W związku z powyższym dalej uważasz , że nie można mieć skrupułów ??

Twoje przykłady to typowe oszustwo, dla którego nie ma miejsca.

Ja piszę o przyjmowaniu trudnych zleceń. Różnica jest znaczna. Nie sądzisz?

z punktu widzenia sprzedającego i jego konkurencji to jest binzes i etyka - bo sprzedac drogo przy niskich kosztach to jest podstawa :)

Z twojego pkt widzenia - rzeczywiscie oszustow :)

a jak nazwać to ?

https://nowa.centrum-pomiarowe.pl/?p=799

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje przykłady to typowe oszustwo, dla którego nie ma miejsca.

Ja piszę o przyjmowaniu trudnych zleceń. Różnica jest znaczna. Nie sądzisz?

Nie, nie piszesz :)

Jeśli nie leci na kasę to rozumiem, że firmę prowadzi dla kaprysu. Filantrop?

W biznesie nie ma skrupułów, kto wcześniej to odkryje ten wygra.

Dla mnie nazywanie braku skrupułów "trudnymi zleceniami" nie jest jednoznaczne :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nazwać to ?

A co to ma wspólnego z tematem?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nazwać to ?

A co to ma wspólnego z tematem?

Rusz głową i postaraj się zrozumieć "brak skrupułów" w kontekście dowalenia komuś linkami :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nazywanie braku skrupułów

Mylisz pojęcia lub robisz to świadomie pod publikę. :)

To jest wybór, albo ja zarobię albo ktoś inny. Od razu przypominam, że podany przykład nie jest żadnym łamaniem prawa i nie należy go rozpatrywać w sferze etycznej.

Mechanik samochodowy nie ma takich problemów, przyjmując do naprawy dwa samochody jednego właściciela. :)

Dobrze funkcjonująca firma podejmie się takiego zlecenia bez problemu.

Edit.

Rusz głową i postaraj się zrozumieć "brak skrupułów" w kontekście dowalenia komuś linkami

Tak jak pisałem. mylenie pojęć lub publika. :)

Zgreda przykład jest ewidentnym działaniem na szkodę.

Przykład z tematu, to rozterka nad brakiem umiejętności pozycjonowania dwóch firm na taką samą frazę. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf, lepszy był by przykład:

2 samochody, 2 włascicieli, każdy chce mieć naprawiony jak najszybciej samochód

I czy naprawiając 1 samochód powinien przyjmować 2?

Czy pozycjonowanie 2 różnych firm na to samo jest etyczne? Jezeli ma sie jasny układ z Klientami, to tak.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "biznesmen" nie potrafi zarabiać etycznie

Znam firmy, które wykupują całe przedsiębiorstwa żeby zwolnic 3/4 zatrudnionych, postawić firmę na nogi i sprzedać z dużym zyskiem.

Czy takie działanie biznesmenów jest etyczne, czy nie?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusz głową

Nie mam co ruszać głową bo pytanie nie było o działanie na szkodę konkurencji a o to czy pozycjonować 2 różnych klientów na te same frazy.

Jeżeli chodzi o mnie to wziąłbym max 3 klientów i każdy płaci za top3 :) Który będzie miał top1 to już będzie zależało od tego, który będzie miał więcej szczęścia ;)

Póki co mam tylko jeden taki przypadek, że frazy pokrywają się w 100% i klient, który przyszedł jako drugi wie o tym, że ma przynajmniej 1 stronę konkurencji przed sobą.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wybór, albo ja zarobię albo ktoś inny. Od razu przypominam, że podany przykład nie jest żadnym łamaniem prawa i nie należy go rozpatrywać w sferze etycznej.

Prawo i etyka to dwie rzeczy niekoniecznie ze sobą idące w parze ;)

Mechanik samochodowy nie ma takich problemów, przyjmując do naprawy dwa samochody jednego właściciela.

Dobrze funkcjonująca firma podejmie się takiego zlecenia bez problemu.

Było by zupełnie inaczej gdyby samochody były by przygotowywane do tego samego wyścigu, prawda ? :P

W pozycjonowaniu które jest usługą jakby nietypową ciężko jest o etykę, bo z jednej strony aby być skutecznym łamie się wskazówki Google a z drugiej strony mamy do dyspozycji ograniczona liczbę "miejscówek" - dlatego napisałem , niech każdy robi w/g własnego uznania.

Czy takie działanie biznesmenów jest etyczne, czy nie?

Trudno ocenić jednoznacznie bo zarówno może być etyczne jak i może być totalnym skurw***syństwem . :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firmy, które wykupują całe przedsiębiorstwa żeby zwolnic 3/4 zatrudnionych, postawić firmę na nogi i sprzedać z dużym zyskiem.

Nie jest etyczne tylko zyskowne, a ci kórzy zwalniaja 3/4 osób bo tylko w ten sposób potrafią oszczędzać również świadczy o tym że są marnymi biznesmenami, bo gdyby było na odwrót znaleźli by inne wyjścia. :)

To może zróbmy tak jak w Korei północnej niech ludzie zaczną pracować za ryż, wtedy to dopiero firmy beda miąły zyski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ci kórzy zwalniaja 3/4 osób bo tylko w ten sposób potrafią oszczędzać również świadczy o tym że są marnymi biznesmenami,

Nie podejmuję się znaleźć kontrargumentu na taką tezę. W zasadzie to nie chce mi się. ;) Z całym szacunkiem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności