Skocz do zawartości

Etyka pozycjonera


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

.....

Spoko , pod warunkiem restrykcyjnym nie stosowania SWli :D

Spoko na życzenie klienta tylko bialuśkie seo. :D Klient nasz Pan :)

@Beer jeżeli osoba wymagająca takiego warunku sama zabezpieczy stronę przed stosowaniem SWL'a dla wszystkich poza przyjmującym zlecenie ;)

Masz racje ale nigdy nie zabezpieczy się przed XR :P i po co ta cała gadka o SWL :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli chodzi o pracę (co zahacza o etykę pracy) są generalnie dwa podejścia:

1) Podejście amerykańskie/w USA: żyjesz po to aby pracować, czyli praca, biznes i zysk są najważniejsze, wynika to trochę z protestantyzmu. I tutaj dylematy etyczne są mniej ważne.

2) Podejście Europejskie: pracujesz po to aby żyć, czyli praca nie jest najważniejsza, praca ma jedynie dostarczyć środków do tego aby się fajnie żyło, takie podejście jest najmocniejsze we Francji. Tutaj etyka jest często ważniejsza niż praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym to juz nie chciałem wspominać chciałem pozostawić rąbek nadziei ;)

A tak całkiem na poważnie to dobra i mocna strona naprawdę nie ma się czego obawiać ani XR ani SWL ani katalogów czy precli, no ale na coś trzeba zwalać jak sie dostaje filtra. ;)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etyka kończy się w momencie gdy idzie o biznes i $, jeśli nie ty to ktoś inny przejmie twojego klienta, nie wiem czy masz jakieś uwarunkowania, że nie można obsługiwać tych samych klientów w tej samej branży?

Jedyne sensowne rozwiązanie, przedstawiasz im koszta od TOP 1 do TOP 5, każdemu przynajmniej dwa cenniki, tak aby jeden przebijał drugi ;) Jeśli kogoś interesuje top 1, przedstawiasz mu cenę za top1 (konkurencji podajesz po pewnym czasie wyższą cenę).

Masz dwóch klientow, żadnego nie oszukujesz, a teraz w ich kwestii jest walka o pozycję, pod względem korzyści oraz budżetu jaki na ten cel ponosisz, nie wiem co tutaj nie jest etyczne? Czy ktoś traci kosztem czegoś? Czy jak jesz chleb z jednego pieca, to nie powinieneś z drugiego?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę (co zahacza o etykę pracy) są generalnie dwa podejścia:

1) Podejście amerykańskie/w USA: żyjesz po to aby pracować, czyli praca, biznes i zysk są najważniejsze, wynika to trochę z protestantyzmu. I tutaj dylematy etyczne są mniej ważne.

2) Podejście Europejskie: pracujesz po to aby żyć, czyli praca nie jest najważniejsza, praca ma jedynie dostarczyć środków do tego aby się fajnie żyło, takie podejście jest najmocniejsze we Francji. Tutaj etyka jest często ważniejsza niż praca.

Co Ty nie powiesz? Prawdziwe amerykańskie podejście to trzymanie się faktów i zwycięstwo lepszego. To fakt, że lepszy ma mieć lepiej. To trzymanie się parytetu złota itp. To praca która uszlachetnia bo daje motywację do tego aby być lepszym.

Podejście francuskie to badziewie odziedziczone po rewolucji francuskiej. Od tego czasu coraz popularniejsze jest, że aby mieć wcale nie trzeba być lepszym, a praca wcale nie uszlachetnia tylko jest złem koniecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO i tak wszystko rozbija się o $ ;) Jak masz wystarczająco możesz pomyśleć o etyce, jak masz mało to zarób tyle, aby móc myśleć o etyce.

/edit

Jeśli chodzi o to, ile to jest wystarczająco, to jak z pytaniem: "Czy dużo Pan pije...", -> "Ile to jest dużo" ;) każdy ma swoją odpowiedź.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki ustrój jest moralny?

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapitalizm, kto więcej zarobi ten więcej ma, chyba o to w tym systemie chodzi ?

zarabianie nie jest niemoralne,

ktoś jest cienki = nie ma szans zostać milionerem, choć i tak furtka jest: lotto :)

co w tym niesprawiedliwego ?

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przyjął to zlecenie to ja bym zdecydował, która z tych stron będzie na 1 miejscu (bo jak pisałem, żeby tą wbić na 1 miejsce wystarczył miesiąc) i to będzie nieuczciwe względem jednego z tych klientów...Co o tym myślicie? Dobrze, że odrzuciłem czy trzeba było brać i nie marudzić?

Jeśli nie są to np. 2 strony biur nieruchomości działających w zupełnie innych lokalizacjach i tym samym nie będące dla siebie konkurencją, to ja bym sobie odpuściła. Jeśli przyjmiesz oba zlecenia, moim zdaniem klienci powinni być tego świadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przyjął to zlecenie to ja bym zdecydował, która z tych stron będzie na 1 miejscu (bo jak pisałem, żeby tą wbić na 1 miejsce wystarczył miesiąc)

Nie Ty byś zdecydował tylko Google :-)

Jeżeli podchodzisz tak samo do obu klientów, to nie widzę problemu, co innego jakbyś klientów miał 11, to już mogłoby być gorzej :-)

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności