Skocz do zawartości

2 pytanka


apkit

Rekomendowane odpowiedzi

Logi serwera... o co z tym chodzi, czytam ciagle tu o tym ale nie wiem co to jest, i do czego sluzy, moze czytam niezbyt uważnie. Na moim serwerze webpark.pl (wresja platna) mam rozne staystyki ale nigdzie nic o tych logach Chcialnym sprawdzic pod jkaimi slowami kluczowymi ludzie znajduja moja strone itp.

i Jeszce 2 sprawa mam 2 domeny na 1 serwerze 1 apkit.webpark.pl od kilku lat a 2 zamkidmuchane.pl juz chyba z 1,5 roku olbo dluzej. domena zamkidmuchane.pl ma Pr 0 a apkit ma pr 2 ale w google jest tylko kopia strony zamkidmuchane.pl podajac komus adres strony , w mailach, w wizytówkach itp podaje adres zamkidmuchane.pl bo jest latwiejszy itp. ale nie wiem ktora pozycjonowac, dodawac do katalogow itp. czy ta ktora ma obecnie wiekszy pr? ale jest tylkokopia tej 2? co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Logi serwera... to logi serwera :D - zapisywane są przez serwer. W nich możesz zobaczyć cały ruch jaki dobywał się na na serwerze: wejścia, jakie adresy były czytane, skąd user przyszedł (z jakiej strony), jaką ma przeglądarkę, jaki system operacyjny, co u Ciebie czytał, jak długo itp, itd. Statystyki (programy do statystyk) przetwarzają te logi na formę bardziej czytelną. Grzebanie w samych logach jest dość upierdliwe.

ad. 2 Tu należy pomyśleć chwilkę i sam podejmiesz decyzję. Załóżmy że wypozycjonujesz domenę apkit.webpark.pl . Czy jesteś jej właścicielem ? Co zrobisz gdy właściciel webpark.pl zbankrutuje lub poprostu rozwiąże z Tobą umowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij czytac forum,

bo to sa podstawy...

pr nie ma nic wspolnego z pozycja w wyszukiwarce.

pozycjonuj domene, a nie subdomene

w logach nie sprawdzisz po jakich slowach kluczowych wchodza do Ciebie od tego sa statystyki.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycjonuj domene, a nie subdomene

To nie problem subdomeny, a własności jej....
w logach nie sprawdzisz po jakich slowach kluczowych wchodza do Ciebie od tego sa statystyki.

pierniczysz Waszeć :D:) - statystyki wszystkie informacje mają właśnie z logów...

AQQry - nim się wypowiesz zastanów się czy aby na pewno wiesz co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi serwera:

Są to pliki tekstowe zapisywane przez serwer z informacjami zależnymi od konfiguracji serwera. Zazwyczaj można tam znaleźć:

- IP z jakiego było odwołanie do serwera,

- data i czas odwołania,

- dokładny adres/nazwa pliku do którego było odwołanie,

- adres z jakiego było odwołanie do serwera, jeżeli nie było to odwołanie bezpośrednie,

- informacje na temat systemu i przeglądarki z jakich nastąpiło odwołanie do serwera.

w logach nie sprawdzisz po jakich slowach kluczowych wchodza do Ciebie od tego sa statystyki.
Zazwyczaj słowa kluczowe znajdują się w adresie z którego nastąpiło wejście na nasz adres. Jeżeli takiej informacji w adresie nie ma, to i w żadnych statystykach też się ona nie pojawi.

[Edit]

To ja się produkuję a Wy mi wszystko psujecie. Wstrzymajcie się trochę z tym pisaniem :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam zmenic uslugodawce? znalesc jakis inny serwer? a moze da sie zainstalowac jakis skrypt na serwerze zeby sprawdzic po jakis slowach ludzie szukaja?

Co do domeny rozumiemz ze lepiej zparkowac domene zamkidmuchane.pl której jestem wlascicielem na na innym serwerze a na serwer webpark wsadzic inna strone o innej tresci zeby nie bylo 2 takich samych?

inne wyszukiwarki chyba nie zwracaja na to uwagi? na wp i onecie potrafia sie chyba wyswietlic stronki nawet jedna po drugiej o tej samej tresci ale z innym adresem url?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej kolejności pomyślałbym nad zbudowaniem nowej strony. Obecna jest (delikatnie mówiąc) mało zachęcająca do oglądania.

Po co Ci dobre pozycje w wyszukiwarkach, jeżeli ludzie będą szybko uciekać ze strony.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle wlasne nad nowa wersja stronki. ale jak to zrobic, wywalic ta obecna i wsadzic nowa? a tamta dac na inna domene? czy te nowa dac na innej domenie z nowa trescia? a moze jeszcze inaczej? stary serwis zostawic na apkit.webpark, obecny na zamkidmuchane.pl a jeszcze inny pod zupelnie inna domena?

ja to rozplanowac zeby bylo dobrze? obecne adresy sa jakos tam zindeksowane, przy czym jeden jest kopia drugiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności