Skocz do zawartości

zabijanie cieląt


adek

Rekomendowane odpowiedzi

@Sindirius, w Polsce kura nie nosi kolczyka w uchu, a świnia już tak. Więc sobie sam odpowiedz ;)

Ogłuszanie np. prądem jest bardziej humanitarne (i obecnie nakazane prawem), ale Wasi przodkowie przez kilka tysięcy lat zabijali bez prądu, dlatego wg mnie nie ma się czym jarać...

Ubój "rytualny" - jeśli nie w Polsce, to gdzie indziej, ktoś po prostu będzie na tym zarabiał; tyle, że już nie Polacy.

Katowanie zwierząt to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie ruszało ludzi bo nikt im tego nie uświadamiał. Ogłuszanie nie dotyczy drobiu.

Rwetes podnoszą Żydzi pomimo że ich gminy mają umowę z RP, Muzułmanie takiej umowy z RP nie mają (przynajmniej tak to jest podawane).

Przy masowej produkcji np w uboju drobiu i dalszej jego obróbce zdaża sie ze taki kurczak jest obrabiany bez uśmiercenia "bo uchylił się od piły". Niestety w tym jest problem.. "za szybko","za dużo" i by taniej. "Ubój rytualny" może być też metodą zaoszczędzenia "10groszy" na sztuce.

Moderowany i bezpłatny katalog stron z szybką akceptacją unikalnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy masowej produkcji bydła jest podobnie - w ubojniach często pracują osoby bez żadnego (KOMPLETNIE) żadnego przeszkolenia. Z zasady ogłuszanie powinno trwać chwilę - byk/krowa dostaję pistoletem w łeb, działa pneumatyka i na tym się kończy. A kiedy w ubojni - zwłaszcza w wakacje i w okresach przedświątecznych - pracują osoby wzięte praktycznie z ulicy, które dopiero uczą się !! ogłuszania na żywych i świadomych zwierzętach, to często zamiast jednego naboju na ogłuszenie byka potrzeba trzech albo czterech. A są i przypadki, gdy zwierzę nie jest wystarczająco ogłuszone i nadal jest świadome, gdy następuje proces "rozbiórki".

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ubój rytualny POpiera tusek https://www.tokfm.pl/...u.html i PO w znacznej większości. Zobacz kto i jak głosował.

Popiera też PSL gdzie jeden z posłów jest prezesem takiej ubojni (Krzysztof Borkowski - prezes zarządu Zakładu Mięsnego Mościbrody).

PO i PSL zawsze glosuje za tym z czego mozna ugryzc troche grosza, nie patrzac na nikogo i na nic.

Na to sa odpowiednie paragrafy z kodeksu karnego ( osiaganie korzysci materialnej za sprawa zajmowanego stanowiska ) i wg mnie powinni zgnić w więzieniu.

Podziekujemy tym panom wkrotce, raz i na zawsze. Podziekujemy za ACTA i cala reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POpiera tusek

Niestety, nie szanuję tych, którzy nie szanują innych...

wg mnie powinni zgnić w więzieniu.

To też pewnie dałoby się podciągnąć pod jakiś paragraf ;) Może jako agitacja, namawianie do zbrodni :D

Podziekujemy tym panom wkrotce

Założymy się? Stawiasz pół litra, jeśli po najbliższych wyborach nadal będą przy korycie...

nabijanie postów

To jest forum PiO, tu samym zwiększaniem site'u staje się autorytetem. Jak tylko dobiję do 1000 postów, zacznę robić szkolenia z pozycjonowania... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czym się tutaj podniecać bo nie rozumiem? Tym, iż zwierzę trzeba zabić szybko i bezboleśnie? to każdy wie, niestety czasem nie idzie tak jak by się chciało (podobnie jest ze śmiercią i umieraniem), w większości rzeźni w Polsce nie stosuje się metod które wymienialiście, jest albo pistolet pneumatyczny, ze specjalnym wkładem który szybko i skutecznie wbija się w głowę, ale stosuje się walke walkie (czyli brodzik i wysokie napięcie na uszach).

Zresztą zabijałem kury, króliki, krowe i świnie, zawsze tylko po to by je zjeść (wszędzie robi się to szybko, albo obuchem w łeb i od razu krew na kaszankę, albo inny sposób :P, a wszystko co z nich pozostało idzie do dalszego przerobu (dla kotka odpadki),

Nad zwierzęciem nie będzie się znęcał ten który je codziennie karmi, obcuje z nim, lecz jego żywot jest ukierunkowany niestety na jeden cel ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wasi przodkowie przez kilka tysięcy lat zabijali bez prądu, dlatego wg mnie nie ma się czym jarać...

Idąc tym tokiem myślenia, to kiedyś palono "czarownice" i też się wszyscy cieszyli. Chyba na tym polega postęp, że idzie się do przodu we wszystkim, a nie tylko w niektórych dziedzinach życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wystarczy, aby nie zadawać zwierzętom niepotrzebnego bólu.

Dla mnie prawdziwym katem jest ten, kto daje metr łańcucha psu podwórkowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności