Skocz do zawartości

UE weźmie się za monopol google?


EliaSh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Inne wyszukiwarki są beznadziejne, a reklamowanie konkurencji jest jakimś idiotyzmem. Komisja antymonopolowa chyba nie ma co robić.

Nie zgodzę się z tym - Bing ma całkiem fajne wyniki. Weź poprawkę na to, że ponad 30-35% stron jest w google zablokowane i ich nie znajdziesz. Znajdziesz je w Bingu. Mój ulubiony przykład ostatnio: fraza "woda toaletowa"

W Google znajdziesz:

- www.yves-rocher.pl ze 30 wyników

- www.dolce.pl - jedyny sklep

W Bingu:

- e-styl.com

- www.perfumy4net.pl

- www.dolce.pl

- www.luxmaniak.pl

Czyli Bing ma dokładnie 2x lepsze wyniki ponieważ Google w celu zwiększenia sprzedaży reklam celowo zablokowało tamte sklepy. Tylko Bing ma upośledzony marketing i dlatego ludzie o nim nie wiedzą.

UE szuka pieniędzy :D a w stanach jest ich dużo.

Z tym też jest problem, ponieważ Google nie płaci podatków ani w stanach ani w UE. Nigdzie nie płacą jak to korporacje - pany i władcy świata. Odszkodowania i kary jakie nałoży UE to chociaż niewielka część odzyskanego niezapłaconego podatku.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@intruder2600 nie wiem jak szukasz, ale ja mam jeszcze w dziuglu na Twoją frazę takie wyniki sklepów jak:

e-styl.com | iperfumy.pl | dolce.pl | pl.loccitane.com | tagomago.pl

i nie zapuszczałem się dalej jak na 2 stronę wyników..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak powoli zaczynam odnosić wrażenie, że Bing to takie G bez filtrów :)

Co do wody toaletowej top1 wiki, później 3 wyniki jakieś forum wizaz, portal perfumy i zarąbisty portal pytamy. Dalej obrazki i znudziło mi się szukanie... Oczywiście szukając wody interesuje mnie zarąbiście mocno co to w ogóle jest i czym się różni od perfum.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to, co napiszę się niektórym nie spodoba, ale:

Dlaczego Google nie miałby promować swoich usług we własnej wyszukiwarce? Dlaczego to mogłoby być nieuczciwe? To ich ranking, jeśli ktoś uważa, że jest zły to po prostu może z niego nie korzystać. :)

Dokładnie z tych samych powodów z których narzucono kiedyś Microsoftowi obowiązek umozliwienia instalacji innej domyślnej przeglądarki internetowej. Systuacja jest w 100% analogiczna i wynika z monopolu oraz właśnie promowania innych usług.

Już dawno się nauczono, że monopole trzeba trzymać za pysk ponieważ monopol jest z istoty rzeczt przeciwny wolnemu rynkowi a renta monopolowa jest zbyt duża, czasem od niej padały na pysk nawet całe państwa.

Co nie oznacza, że niektóre propozycje UE budzą tylko lekki uśmiech politowania ... a mogliby wysupłac "duże trochę" euro i załatwiliby Googla i Microsofta w Europie w jakieś 10 lat :)

Sprawa jest prosta do wykonania, tylko wymaga kasy, czasu i kasy, to że potem by się to zwróciło to oni (różni przygłupi europosłowie) nie czują i wiedza że frukta będą nie za ich kadencji juz ...

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WI777 właśnie nie jest analogiczna, bo była by analogiczna, gdyby MS blokował możliwość instalacji innych przeglądarek. G nie tyle promuje, co najpierw usuwa konkurencję, tłumacząc to oczywiście dobrem userów, podpierając się wytycznymi, które właściwe nie mogą dotknąć tylko strony, która jeszcze nie została opublikowana. Na koniec daje swój darmowy produkt dla zwykłych userków i każe sobie płacić wszystkim innym (adwordsy, jak będzie porówywarka kredytów, to tym co w niej będą chcieli być porównywani itp itd) ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno się nauczono, że monopole trzeba trzymać za pysk ponieważ monopol jest z istoty rzeczt przeciwny wolnemu rynkowi a renta monopolowa jest zbyt duża, czasem od niej padały na pysk nawet całe państwa.

Tu byłbym ostrożny. Niezgodny z wolnym rynkiem jest przede wszystkim monopol wynikający ze sztucznych regulacji np. ze strony państwa. Tak byłoby, gdyby Google dostało licencję na świadczenie swoich usług, a inne firmy nie.

W przypadku Google mamy do czynienia z firmą, która głównie samej sobie zawdzięcza swoją pozycję rynkową i nie ma prawnych obwarowań, które nie pozwalałyby z nią konkurować.

Utrudnianie im życia tylko po to, by dać większą część tortu konkurencji byłoby po prostu niesprawiedliwe i pachnie socjalizmem (patrz: limity produkcji mleka).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podziwem obserwuję Rosję. Patryjotyczny kraj, w którym to zło nie rządzi. Google ? Tam rządzi Yandex. Facebook ? Mają swój. PayPayl ? Mają swoje systemy. Największe firmy seo działają stabilnie od lat, mają kilka siedzib i zateudniają setki osób. Nie ma filtrów, updateów i wymuszeń zakupu AdWords. Mogą sobie żyć spokojnie i bez stresu. U nas napatoczyło się to gó**o, zniszczyło Netsprinta i Wp. Psuje nerwy, okrada i nie płaci ppdatków. Szkoda, że to wszystko poszło w tym kierunku.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podziwem obserwuję Rosję. Patryjotyczny kraj, w którym to zło nie rządzi. Google ? Tam rządzi Yandex. Facebook ? Mają swój. PayPayl ? Mają swoje systemy. Największe firmy seo działają stabilnie od lat, mają kilka siedzib i zateudniają setki osób. Nie ma filtrów, updateów i wymuszeń zakupu AdWords. Mogą sobie żyć spokojnie i bez stresu. U nas napatoczyło się to gó**o, zniszczyło Netsprinta i Wp. Psuje nerwy, okrada i nie płaci ppdatków. Szkoda, że to wszystko poszło w tym kierunku.

Akurat Rosja to taki kraj że nie wiele dają sobie narzucić..

Tłumaczenia przysięgłe z języków: rosyjski, ukraiński, gruziński.

link zdjęty :) Zdjąłem linki z profilu do swoich katalogów info priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tych samych powodów z których narzucono kiedyś Microsoftowi obowiązek umozliwienia instalacji innej domyślnej przeglądarki ...

Co innego jest zainstalować inna przegladarke i ja skonfigurowac a co innego jest wpisanie www.bing.com zamiast www.google.com

Ta uwaga szczególnie tyczy się amerykanów i z oczywistego względu robi to zasadnicza róznicę.

Ja uważam Google za najlepsza wyszukiwarke jak i dostawce innych usług (gmail/dysk itp...)

Google miażdzy konkurencję w każdym wymiarze i na kazdej płaszczyźnie.

A jak komuś się nie podoba to Bing się ucieszy, wiec droga wolna.

Do tego żyjac w symbiozie z Google, z adsa można śmiało natrzepać 4-5 cyferek miesięcznie,

a co w tym zakresie oferuje Bing ?

Wiem, że większość z Was pisze w złości, gdyż dostaliście filtry i bany i mówicie że Google bee.

Ale nikt nikogo nie zmusza do używania Googla, konkurencja chętnie Was przyjmie.

Jednak bawiac się na kogoś podwórku należy liczyć się z zasadami gospodarza, i jesli

ktos tego nie rozumie - to ma problem.

A głupkowate dyrektywy EU nic nie zmienia w tym zakresie, jedynie marnotrawia pieniadze na bezsensowne debaty.

Już pokazała Unia swoja kreatywnosc ustawa o cookies - tym panom to już podziekujemy.

...Bing ma dokładnie 2x lepsze wyniki ponieważ Google w celu zwiększenia sprzedaży reklam celowo zablokowało tamte sklepy...

A ja myśle że te strony naraziły się Google poprzez partackie i tandetne metody pozycjonowania, stad nie ma ich konkretnie w tych wynikach wyszukiwania :)

Dodatkowo myślę że Bing gdyby był tak popularny jak Google i mógł trzebać taka kase, to już nie zobaczył byś żadnej z tych stron :D

Moim zdaniem nie radzisz sobie z Google stad ta nagła niechec do firmy z Mountain View i zachwyt naszymi wschodnimi sasiadami oraz ich niezwykła technika.

Ale nic straconego, wsiadaj w pociag do Moskwy i GO EAST !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robek czyli my na ich podwórku mamy być baranami ale jak my na naszym podwórku chcemy im coś narzucić to juz jesteśmy ci be hehe dobre.

Najlepsze jest to ze my możemy narzucić im nawet 50% podatki i gow.no google zrobi bedzie placic karnie i na pewno nie zrezygnuje z tego rynku bo gdzie pójdzie :)

Niestety dobre lapowy wchodzą w grę i mamy tak jak mamy. A zachwycać Rosja nie trzeba się jednak trzeba przyznać ze oni maja jaja a my tu w Europie jesteśmy pizdusiami zwyklymi którzy nie potrafią nic swojego stworzyć tylko się zachwycamy czymś nie naszym i tu raczej nie ma czym się chwalić to jest nasza porazka.

A google fakt jeszcze przed tymi algorytmami było świetne,jednak ich pazerność zrobiła się tak duza ze teraz mamy g.o.wno a nie wyszukiwarkę i nic w tym burdelu się teraz nie da znaleźć.

I teraz z braku alternatywy wiele ludzi jest zmuszona do korzystania z bardzo słabej wyszukiwarki.

Niech im unia dowali nawet 90% podatki i tak zostaną na rynku a jak nie to Nara chętni się na pewno znajda na ich miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KataLogi.co

Nikt nie każe Ci być baranem, nie musisz korzystać z ich podwórka. Ustaw sobie robots.txt albo daj noindex,nofollow dla Google i uderzaj do Binga, Yandexa czy co tam chcesz.

Ponadto trudno mieć pretensje o syf w serpach jeśli samemu się go zrobiło. Ja tam nie mam problemu znaleźć z Google co chce w przeciwieństwie do jakiejkolwiek konkurencji.

Algorytm maja najlepszy i zapewne nikt go juz nie przebije. To że Tobie polecialy strony to miej pretensje sam do siebie.

Jesli dowalili by Google podatek, to Ci wstawia 5 reklam w topie zamiast 3 - i tak wyjda na swoje a Ty znow będziesz biadolił....

Więc jak nie dajesz rady z Google to po prostu zmień wyszukiwarkę a nie płacz jak dziecko.

Jesli chodzi o Rosję, jaja tu nic nie maja do znaczenia. Chodzi o rynek, ale Ty chyba za bardzo nie masz o tym pojęcia jak widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności