Skocz do zawartości

Hurtownia sprzętu komputerowego


drobny2992

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ABC Data www.abcdata.com.pl/ współpracowałem swego czasu z nimi, bez większych problemów.

Jest to jedna z największych hurtowni, w zasadzie wszyscy u nich się zaopatrują. Mieli ciekawe rabaty negocjowalne, teraz nie wiem jak jest.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, swojego czasu handlowałem sprzętem pc, głównie karty graficzne, procesory, karty muzyczne, płyty główne, dyski, i tam czasami jakieś pierdoły, to w Polsce jak szukałem to ceny netto były wyższe niż na allegro, tak więc jeśli chcesz startować np: na allegro + stacjonarny musisz poszukać dobrych zagranicznych kontaktów, najlepiej bezpośrednich, głównie zamawiałem sprzęt (przez pewnego Pana z PL), z Niemiec i Holandii, i nawet tak rarytasów nie było, a konkurencja ? powala, w polskich hurtowniach na pewno da się ugrać jakiś rabat, ale nie zawojujesz dużo chyba że będziesz brał towar za kilka Mln złotych i długo współpracował.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedną hurtownię to tak jak mówisz ceny nie powalają. Niektóre są nawet większe jak na allegro. Napisałem dzisiaj do hurtowni poleconej przez @SzlafRocka zobaczymy co oni odpiszą. Fajną hurtownią jest ab.pl ale ceny są prawie jak na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC Data raczej nie będzie konkurencyjna w odniesieniu do allegro :(

Zerknij też tu - www.yamo.pl, kiedyś u nich dyski, karty kupowałem.

W sprzęcie IT jest coś takiego jak "szary kanał" (i nie obawiaj się go jeśli nie zamierzasz sprzedawać sprzętu dla instytucji, korporacji) - sprowadzasz prosto od brokera i masz ceny które się mają nijak do tych jakie mają tacy dystrybutorzy jak ABC D. czy inni.

Moderowany i bezpłatny katalog stron z szybką akceptacją unikalnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak X-Kom - partnerem Asusa, musisz dużo sprzedawać żeby ceny dali przyzwoite, ogólnie jeśli myślisz poważnie o tym interesie to zastanów się nad konkretnym dostawcą z zagranicy, jakimiś większymi dotacjami z UE (choć te kontrole), zbadaj konkurencje, z takim X-komem, Karen itp nie masz startu to ci mówię całkiem poważnie, na sprzęcie komputerowym ładnie wyglądają liczby w obrocie, ale zyski ? marne.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w delu ale np w Cisko jest tak że w współpracy z dystrybutorem rejestrujesz sie, robisz kolejne "stopnie wtajemniczenia" (odpłatne szkolenia) i dzięki temu zyskujesz upusty (ale to model współpracy nie nastawiony jedynie na sprzedaż ale i na integrację).

Moderowany i bezpłatny katalog stron z szybką akceptacją unikalnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli trzeba dużo sprzedawać. Mówiąc szczerze dopiero startuję więc nie wiem jaka będzie dokładnie sytuacja ze sprzedażą. Wiadomo najlepiej sprzęt kupić z jakieś taniej hurtowni ale trzeba taką znaleźć a jak na razie się dowiedziałem i sprawdziłem to ciężko będzie takową znaleźć. Napisałem do ABC Data i yamo.pl o udostępnienie lub podanie cen kilku produktów żeby porównać ceny z innymi i z allegro. Zobaczymy czy w ogóle udostępnią taka informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zaoferuje Tobie dobrej cen na starcie. ABC Data nie udostępni cen dopóki nie popiszesz umowy handlowej. W Yamo chyba jest tak samo, to jest standard.

Nie wiem jaki jest rynek na sprzęt komputerowy w Twoim mieście, nie wiem jak duże jest miasto. Czy zastanawiałeś się nad importem bezpośrednim, np. z Chin lub Tajwanu? Istnieją dilerzy, którzy wysyłają mniejsze ilości towaru.

Oczywiście będziesz musiał zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, ale o tym pewnie wiesz.

A czy można sobie od tak zostać np. partnerem jakieś firmy np dell

Ot tak, nie możesz zostać, musisz wykazać się sprzedażą.

Słowo partner jest pokrętne. Ja np. byłem partnerem Google dopóki kupowałem AdWords. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiałeś się nad importem bezpośrednim, np. z Chin lub Tajwanu?

Nie wiem jak w Tajwanie ale w Chinach na produkty elektroniczne są tak jakby 2 różne gwarancje. Jedna obejmuje tylko Azję (lub same Chiny) i wtedy produkt jest dużo tańszy niż w Europie. A druga gwarancja obejmuje cały świat z tym, że całościowo produkt wychodzi nawet drożej niż w eu.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówicie nie chcą udostępnić cen. Dopiero po podpisaniu umowy udostępnią. Co do importu z zagranicy to nie chcę się w to bawić bo ja będę sprzedawał miesięcznie sprzętu za ok 3-5 tyś.zł. więc nie opłaca mi się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności