Skocz do zawartości

Jak pomnożyć pieniążki :D


kozak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Załóż agencję towarzyską na wsi, zarejestruj jako gospodarstwo agroturystyczne i wyłudzaj unijne dopłaty.

A tak bardziej poważnie. Dargre juz CI opisał co i jak z funduszami. Ja dodam tylko tyle, że warto poświęcić im trochę czasu, oraz zainwestować po trochu w każdy zastawiając wszystko tak aby w wariancie mega optymistycznym (wszystkie na + w tym akcyjny +40%) przyniosły godziwy zysk, a w wariancie mega pesymistycznym (akcyjny na -20%) nie przyniosły strat, lub ewentualnie straty te byłyby minimalne.

Opłaca się wydać trochę grosza na dobrego doradcę finansowego :pytajnik:

Ewentualnie możesz trochę poinwestować w premiery giełdowe tzw. pewniaki (jak w ubiegłym roku PKO, Warta i Gettin Bank).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam po wakacjach rozkrecic interes zupelnie niezalezny od internetu - zeby sie zabezpieczyc na wszystkie mozliwe sposoby i chetnie podziele sie moimi spostrzezeniami:

1. Najlepszy interes to taki gdzie bogaci sie na cudzym nieszczesciu - mocne slowa ale niestety prawdziwe - przyklad: apteka - wydaj ostatni grosz albo mecz sie ze zdrowiem.

2. Najlepiej jest nie ryzykowac z czyms nowatorskim tylko robic to co robia inny - obserwowac ich i korzystac z ich pomyslow - po co droga prob i bledow dochodzic do czegos co inni juz wymyslili dawno temu jak ten czas mozna przeznaczyc na doskonalenie tego co robia juz inni. Poza tym skoro robia to od dawna i mimo duzej konkurencji maja sie dobrze musi to byc oplacalne.

3. Olewaj Unie i fundusze unijne:

a ). wez fundusz unijny, kup sprzet lub wyposazenie dla firmy w leasing albo na kredyt - zaplacisz z odsetkami 100 tys zl a w ramach unii w prezecie dostaniesz 12 tys zl.

b ). poczekaj troche, uzbieraj kase, pozycz od rodziny i kup uzywany sprzet i wyposazenie - bez kwitkow i papierkow, nie wliczysz w koszty - za to kupisz go polowe taniej co finalnie bedzie Cie to kosztowalo conajmniej polowe mniej niz w przypadku punktu a). :pytajnik:

4. Nie sluchaj intrudera bo mimo dobrych checi jeszcze nie zna sie na interesach pozainternetowych i czy ma racje to sie dopiero okaze :pytajnik:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam nie prowadzę póki co żadnego interesu ale wywodzę się z rodziny gdzie wszyscy postawili "na swoim" włącznie z moimi rodzicami, pozwolę się ustosunkować do tej wypowiedzi.

Bez nowatorskiego pomysłu ani rusz :) np. są w mieście 3 dobrze prosperujące kwiaciarnie, w każdej robią świetne kompozycje w dobrej cenie, każda ma dowóz kwiatów pod wskazany adres - fakt możesz mieć to samo ale zauważ, że każda z tych kwiaciarni ma już ukształtowaną klientelę i w tym wypadku probując otworzyć kolejną kwiaciarnię z takimi samymi usługami jak konkurencja - to tak jakbys się rzucił do wyprzedzania BMW M3 fiatem seicento - może się udać, a może nie zależy do konkurencji (trzeba wziąć pod uwagę, że dobrze prosperująca konkurencja ma większą kasę na promocję i mogą szybko reagować) ;)

Inaczej sprawa by wyglądała gdybyś do tej standartowej kwiaciarnii dorzucił coś ekstra jakąś usługę nie spotykaną u konkurencji (np. kompletna kwiatowa dekoracja mieszkań klientów wraz z profesjonalnym projektem) - co da Ci szanse na pozyskanie klientów

Podałem to tylko jako przykład ale sądzę, że można to zastosować do każdej branży - bez czegoś co przyciągnie klientów niema nawet co startować.

Co do kupna sprzętu to najlepiej kupić uzywany i załatwić lewe faktury na taki sam nowy i wpuścić w koszty :D (ale tu już wchodzimy w sferę czysto polskiego cfaniactwa;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba ta dyskusja - kontynuujmy - zreszta wielu z nas chce postawic na swoim wiec sie przyda :)

Mysle ze masz racje a Twoja racja jest nie inniejsza niz moja racja i sie uzupelniaja nasze racje ;)

Dobrzy przyklad kwiaciarnia (wbrew pozorom bardzo trudno byloby sie w bic z wlasna miedzy te 3 pozostale) - sa minusy takie jak wymieniles i sa plusy :

- reklama w sieci (w przypadku kwiaciarni nie wiem jak bardzo skuteczna)

- dobry marketing na ktorym zapewne Pani z kwiaciarni sie nie zna - za to ma przewage w postaci doswiadczenia...

ale chce my sie odciac od internetu - ja bym chcial - miec cos niezaleznego, wiec reklame w sieci pomijamy...

co teraz ?

- napewno wywiad gospodarczy / szpiegostwo przemyslowe :D z kad maja kawiaty, za ile, czy uda sie zalatwic taniej ? ;)

- mamy te kwiaty taniej, szybciej, pewniej, ok, co dalej ? :P

- dodatkowe uslugi, to napewno - dlugonoga blondyne kwiacirke - napewno - wplynie pozytywnie... i co dalej ? :)

i tu wymiekam - nie wiem co :)

ps. pominalem radce prawnego bo to podstawa - inaczej US puscilby nas z torbami, pomijam tez jedna opcje - bardzo powszechnie stosowany schemat - przez rok mamy bardzo niski ZUS i zwrot podatkow - niszczymy koknurencje zanizajac ceny i jak upadna podnosimy z powrotem - to pomijam od razu bo to jest czyste sku#$@#nstwo a nie biznes - chociaz slyszalem o takich przypadkach ... nigdy bym czegos takiego nie zrobil ...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu wymiekam - nie wiem co smile.gif

Zamówienia telefoniczne/internetowe( no cóż nie opieramy sie całkowicie na internecie ale jak jest to możemy wykorzystać )

Telefon awaryjny w razie zapomienia o jakimś święcie - odpowiednia wiązanka + czekoladki i blankiecik.

Oczywiście telefon awaryjny czynny 24h.

Bonusy dla stałych klientów korzystających z telefonu awaryjnego.

Dobrze wystrojone wejście do kwieciarni, ale trza sie pozbyć owadów.

Obsługa znająca sie na kwiatach.

Zatrudnienie dodatkowego studenta który tylko stoi i udaje że coś wie. Niech klientela wie że jedną osobe obsługują dwie osoby.

Krzesełko i stolik dla czekających na pilną wiązanke.

W ramach reklamy, współpraca ze sklepami z pamiątkami i drobnymi prezentami. Niech klient odrazu wie gdzie ma sie dostać( max 2 linki :D )

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze masz racje a Twoja racja jest nie inniejsza niz moja racja i sie uzupelniaja nasze racje :)

Zgadzam się :)

pomijam tez jedna opcje - bardzo powszechnie stosowany schemat - przez rok mamy bardzo niski ZUS i zwrot podatkow - niszczymy koknurencje zanizajac ceny i jak upadna podnosimy z powrotem - to pomijam od razu bo to jest czyste sku#$@#nstwo a nie biznes - chociaz slyszalem o takich przypadkach ... nigdy bym czegos takiego nie zrobil ...

Jak to się mówi w biznesie niema miejsca na sentymenty (chociaz mam na ten temat akurat takie samo zdanie jak Ty), ale takie zagranie to broń obosieczna (konkurencja może dysponować pokaźnymi oszczędnościami i wziąć nas na przetrzymanie)

Osobiście z tych punktów które wymieniłeś - długonogą blondyne wymieniłbym na wysokowykwalifikowaną florystkę (najlepiej laureatkę jakiegoś konkursu i jej dyplom powiesić ładnie nad ladą lub w innym widocznym miejscu :)) - przyciągnie snobów z grubym portfelem.

Od sieci do końca bym się nie odcinał, ale zrobiłbym tylko ładnie wyglądającą wizytówkę firmy z obszernym portfolio najlepiej wykonanych kompozycji. No i obowiązkowo adres strony musiałby być ładnie wkomponowany w szyld i okno wystawowe. W dodatku taka strona mogła by się okazać niezłym chwytem w połączeniu z reklamą w lokalnej prasie.

Do tego można by było pójść w kierunku poszerzenia asortymentu o coś czego nie posiada konkurencja a mogło by to być np. wszystko do ogródka czyli różnego rodzaju ziemia nawozy itp itd, elementy wystroju ogrodów - od kostki granitowej, przez inne przeróżna kamienie aż do oczek wodnych i roślinności z tym związanej, można także wprowadzić sezonowe kwiaty doniczkowe (jest na nie bardzo duży popyt więc można łatwo sciągnąć klienta).

Dobrym ruchem który poniekąd gniecie konkurencję (ale też wymaga sporego nakładu $$) jest otwarcie w jednej branży hurtowni i sklepu - co daje wymierny zysk w postaci "ominięcia" jednej marży pośrednika.

Można by tak wymieniać w szczegółach, ale tak uogólniając to najważniejszym aspektem jest to by mieć poza tym co ma konkurencja - jeszcze takie małe "coś" więcej niż inni, a to "coś" dobrze rozreklamowane na 100% przyniesie wymierny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo snobow - czesto widze jak kupuja po centrach handlowych za mocno wygórowane kwoty rzeczy które nie zostaly zrobione przez renomowane firmy ani nawet nie sa tego warte - nie wiem z czego to wynika ale dziala to tak:

wchodzi snob do sklepu firmy "Marco Brosso Italiano" w jakims centrum handlowym - firma zalozona miesiac temu, ktora zapewne kupuje ciuchy w Chinach i doszywa metki. Jedyny ich plus to sklep w drogim centrum handlowym i mocno wygorowane ceny :) patrzy - "o jakie fajne buty - 450 zl" - (moim zdaniem bezgustowne "chodaki" jakies takie :) ) No i snob mysli "pewno jakis znany wloski projektant i jest tak drogi ze dopiero teraz sie zdecydowali otworzyc jego sklep w Polsce - Gucci i Versace przy nim wymiekaja - oni staja sie popularni - to zaskocze znajomych z klubu prezesa moimi nowymi butami od Marco Brosso Italiano". I mlot kupuje te bezgustowne chodaki za 450 zl i daje zarobic 400 zl chlopakom co doszywaja metki w piwnicy :) (10 zl cena butow i 40 zl za transport z Chin)

sytuacja autentyczna, nazwa firmy zmieniona - tamtej nie pamietam ale cos w tym stylu :)

to sie czasami udaje a czasami nie i takie sklepy upadaja szybciej niz powstaja...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czego to wynika
Wynika to z powszechnego przekonania, że wszystko co pochodzi z "zachodu" jest dobre i 10 razy lepsze niż Polskie.

W naszym kraju firmy zmieniały swoje nazwy na brzmiące "obco" i ich zyski bardzo często zwiększały się 4-5 krotnie.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice prowadza wlasne firmy i jedno co moge powiedziec to najwazniejsze we wlasnym biznesie jest wlasciwy personel, lokalizacja, doswiadczenie.

Lokalizacja - w przypadku duzych miast bardzo wazna

Personel - tak jak wyzej

doswiadczenie - tutaj juz wielkosc miasta nie jest istotna

wiekszosc interesow w naszym kraju opiera sie na cwaniactwu itp

ponadto rynek wykanczaja duze markety w ktorych skupia sie caly ruch traca na tym wszystkie inne sklepy

a jak wiekszosc osob sie domysla wiekszosc z tzw klasy sredniej to mali i sredni przedsiebiorcy ktorzy traca swe zyski przez sieci marketow itp

przez co mniej wydaja na inne usulugi itp i wszystko sie zapetla

jedna z osob pisala o dotacjach unijnych : oplaca sie tylko przy bardzo duzych inwestycjach, sredni koszt okolo 5000 zl za stworzenie projektu, ktory zawsze moze byc odrzucony.

pieniadze sie dostaje dopiero jak sie wyda wlasne.

pomagam rodzicom w branzy turystycznej - z pozoru latwa jednak jak sie ma do czynienia z ludzmi to czasem zdazaja sie problemy nie wpominajac o okresie kiedy sezon sie konczy...

wedlug mnie nie mozna oczekiwac zyskow po otwarciu firmy - wiekszosc pomyslow poczatkowo cieszy sie zainteresowaniem ze wzgledu na to ze sa nowe i poprzez ciekawosc wzbudza zainteresowanie gdy ciekawosc przemija interes podupada poniej dochodzi koniec sezonu nastepnie w wielu branzach "martwy okres" i firma ma komornika na tylku.

Podam jeden przyklad ktory poznalem

Drukarnia mala firma miasto 50tys gosc zawarl umowe z niemcem na druki miesiecznie 100 tys zl

gosc kupil maszyny na kredyt itp

przez 1 miesiac gosc z niemiec odebral i zaplacil

nastepny miesiac gosc odebral nie zaplacil

nastepny miesiac gosc nie odebral i zrezygnowal

firma upadla po jakis 3 miesiacach gosc stracil na tym polowe wlasnego majatku

wiec czasem mimo dobrego pomyslu jestemy podatni na wplyw wydarzen losowych

warto sie wiec zabezpieczyc i nie stawiac wszystkiego na jedna karte.

Agroturystyka Turystyczny katalog Wakacje

Polecam www.katalog.agroturystyka.foxnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drawaclub akurat ten przykład który podałeś to obraz jaki można niestety bardzo często spotkać w Polsce. Dla mnie irracjonalny jest fakt budowania firmy w oparciu o jednego klienta - prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak jest ogromne, z tego co mi wiadomo to w dobrym biznesplanie określa się szacunkowe ryzyko projektu.

Do wypowiedzi Irka dodam tylko, że z własnych obserwacji widzę, że większość ludzi z zarobkami powyżej 10 000 zł miesięcznie ma pewną granicę cenową ponieżej której nie wypada kupować bo mogło by to być źle odebrane w "towarzystwie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co robicie ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi gdzie je inwestujecie ( i jeśli w ogóle), po prostu co z nimi robicie. Ja np. zebrałem dość spora sumkę (przynajmniej dla mnie) i chciałbym ją jakoś pomnożyć tylko teraz pytanie, jak?! Może coś poradzicie :)

Hmmm łatwo zapytać, nie ma uniwersalnej recepty. Liczy się pomysł i zainteresowania, ja stawiam na sport. Zapraszam do linku w stopce. Powodzenia, na pewno będzie Ci potrzbne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600 jak sie chcesz dorabiac na czyims nieszczesciu to moze zaklad pogrzebowy :) ? Ludzie zawsze beda umierac, mozna szeroką dzialalnosc zrobic - od tradycyjnych poprzez kremowanie do jakis jeszcze mniej typowych. A klijentow jak zdobywać no chyba tradycyjnie dogadac sie z jakims szpitalem :jezyk1:

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności