Skocz do zawartości

ZUS: Absurd tysiaclecia !


Robek_S

Rekomendowane odpowiedzi

Policzmy zatem:

40 lat x 12 miesiecy x 700 zł = 336 tys zł ( tyle wydamy na składki )

4 lata x 12 miesiecy x 550 zł = 26,4 tys zł ( tyle dostaniemy od zusu w postaci tzw. emerytury )

Czyli to mniej niż 8 % naszych składek, co jednocześnie oznacza iż Zus przeżera 92% naszych składek ( czyli przeszło 300 tysięcy zł / obywatela )

Należa się gromkie brawa naszemu rzadzowi za tak niezwykła troskę o obywatela, a raczej o zaciemnienie prawdy która z tej kalkulacji jest oczywista.

Inwestujac te 300 tysiecy w zakup mieszkania czy tez lokalu, a nastepnie jego wynajem - zapewnilibysmy sobie:

- znacznie wyzsza emeryture do konca swoich dni.

- emeryture dla swojego dziecka nawet gdyby samo nic nie zdołało odlożyć na swoja emeryture.

- wciaz posiadalibysmy majatek w postaci mieszkania o wartosci 300 tys zl a nastepnie posiadalo by go nasze dziecko.

Wobec czego jest złodziejstwem i okradaniem obywatela, zmuszanie go do płacenia ZUS.

Niestety ale to kłamliwy bełkot!

Nie uwzgledniono na wszelki wypadek milionów emerytów pracujących za komuny, ktoś z czegoś musi im wypłacać emerytury i renty

Nie uwzględniono emerytur specjalnych górników, sędziów, prokuratorów, szpiegów, policjantów i tym podobnych kreatur

Nie uwzględniono wielu innych rzeczy ale nie chce mi sie ich wyliczać poniewaz wystarczą powyższe.

Takie uroszczenia tylko szkodzą sprawie, oczywistym jest że ZUS to piramida finansowa na olbrzymią skalę ale pisanie takich bzdur jak cytowane tylko działa na korzyść epologetów ZUSu itp. rozwiązań.

P.S. System i tak się zawali z hukiem za dwadziescia lat i będzie tylko tzw. emerytura obywatelska, poniewaz takie skutki rządów idiotów są do przewidzenia, sa niestety nieuchronne :(

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
...Niestety ale to kłamliwy bełkot!...

Kłamliwym bełkotem jest oszukiwanie Polaków iż będzie lepiej utrzymujac dalej taki nonsens jak ZUS.

A teraz fakty:

Instytucja o której prawimy zatrudnia przeszło 50.000 ludzi którzy urzęduja w pokaźnych biurowcach, rok rocznie generujac deficyt w wysokości 50.000.000.000 ( słownie: pięćdziesiat miliardów )

Policzmy:

50 mld / 8.4 tys ( 700zl ZUSu x 12 mies ) =~ 6 mln.

Co z tego wynika ?

Ano nic innego tylko że:

Aby pokryć sam deficyt ZUSu, aż 6 mln ludzi musi odprowadzać zus w kwocie 700zł miesięcznie !!

A gdzie pieniadze na nasze emeryturę ?

A gdzie pieniadze na obecnie wypłacane emerytury ?

Wobec czego jakikolwiek rzadowy bełkot na temat tego iż ZUS jest OK i dalsze jego utrzymywanie jest dobre dla kraju i obywateli, to nic innego jak oszukiwanie 40 mln ludzi.

Gdyż z tego prostego rachunku widoczne jest ewidentnie do czego to zmierza......

[PS] Nie chciałem kopać leżacego, ale tak wyszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam taki bełkot manipulację i łykanie bzdur przez ludzi.

1. 700 zł na ZUS? To zarobki jakieś 7200 brutto miesięcznie. Ponad 5K na rękę.

2. Emerytura dla mężczyzn ma być kosmicznie niska czyli jakieś 30% (wariant negatywny) ostatnich zarobków. Czyli nie 500 a 1500 licząc od kwoty netto. Już się pomylili 3 razy !!!. W tym momencie można już w sumie zakończyć dyskusję nad tym stekeim bzdur wypoconych przez "dziennikarzy"

3. Nikt praktycznie nie pracuje przez cały okres tych 40 lat - zwolnienia lekarskie, bezrobocie itp., podejrzewam że jakby uzbierać z tego średnio 30 lat to by było dobrze. 25% znowu w plecy w wyliczeniach.

4. Nikt nie startuje od razu z takich samych zarobków jakie będzie miał najwyższe w karierze i niekoniecznie kończy z najwyższą pensją. Myślę że spokojnie można przyjąć poziom 50% ale niech będzie nawet 75% ostatniej pensji średnio przez karierę zawodową.

5. średnia przewidywana długość życia mężczyzny w PL to 77 lat. Więc nie pobieramy emerytury przez 4 lata tylko przez 10.

6. Jak już napisano wyżej - ludziom i dziś trzeba emerytury wypłacać.

Podsumowując o kant **** można ten bełkot potłuc.

Ludzie myśleć choć trochę!

edit:

"Zakładając (zgodnie z GUS), że przeciętna długość życia po osiągnięciu wieku emerytalnego dla mężczyzn to 13,3 lat...."

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedrowiec

Masz DG ? Ile płacisz zusu i przy jakich dochodach ?

Ponadto wiele jest osob na DG których niemalze ZUS rujnuje i stanowi znaczna czesc dochodu czy tez nawet obrotu.

Ja nie mam ochoty wrzucać pieniędzy do kibla, jeśli Tobie się to podoba to OK.

Ponadto wskaż swoje źródło danych skoro na nie się powołujesz.

[edit]

Ja nie pytam o założenia ale o realne statystyki choćby z 2012 roku, a podawanie założeń zamiast statystyk to nic innego jak mydlenie oczu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeciętna długość życia po osiągnięciu wieku emerytalnego dla mężczyzn to 13,3 lat....

Zapomniałeś tylko o tym iż to co przytoczyłeś uwzględnia uprzywilejowane grupy jak np. straż, policję czy też górników, którzy odchodza na emeryturę o 27 lat wcześniej !!!

I tylko i wyłacznie z tego powodu jest kolejne zaciemnianie prawdy !!!

Wskaż mi proszę średnia statystyczna długości życia mężczyzny i odejmij od tego 67. TO SĄ REALIA a nie opieranie się na waskiej grupie, tak samo jak przytaczenie średnich zarobków uwzględniajac tych co zarabiaja 1 mln i tych co 2 tys miesięcznie.

[dodane]

Dodatkowo z zacytowanego fragmentu wedrowca ewidentnie widac jak rzad stara się robić w bambuko kowalskiego, przedstawiajac nie korzystne wyniki w odpowiednim świetle. I dziwię Ci się wedrowiec że dajesz się mamić tak prostackimi chwytami, dodatkowo jeszcze starasz się przekonać innych do swych pogladów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszło 50.000 ludzi (...) rok rocznie generujac deficyt w wysokości 50.000.000.000

1 człowiek generuje milion złotych deficytu :D

A gdzie pieniadze na nasze emeryturę ?

A gdzie pieniadze na obecnie wypłacane emerytury ?

:D :D :D

https://pl.wiktionary.org/wiki/kopa%C4%87_si%C4%99_z_koniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS jak ZUS, musi wypłacać wiec składki muszą być. Nikt równo też nie dostanie, bo jeden umrze w wypadku przed emeryturą, a inny będzie żył 20 lat - btw. te statystyki z średniego bycia na emeryturze są tutaj złe, bo nie liczą osób, których składki przepadły przed przejściem na.

Problemem moim zdaniem jest sposób zarządzania ZUSU i przywileje. Ale przecież służby muszą dostawać emeryturę w wieku 40 lat, górnicy oczywiście również - a najwięcej ci ze związków. A spróbujcie zabrać przywileje to już opony pojadą palić.

Gdyby poprawić sposób zarządzania ZUSU, postawić na prawdziwą informatyzację, a nie na taką na której robi się przekręty na miliardy co roku, a przy tym zwolnić połowę personelu. No i zabrać te wcześniej wymienione przywileje, to okazałoby się, że można zaoszczędzić na nim pewnie z kilkanaście miliardów rocznie. Ale po co jak "system" działa dla kogo trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że ZUS to chybiony pomysł rząd czy ogólnie nasza "władza" wie bardzo dobrze i to od wielu lat ale nie ma po prostu jak tego bur**lu zlikwidować, bo odetnie się obecnych emerytów oraz osoby tuż przed wiekiem emerytalnym od środków niezbędnych do życia. Ci ludzie przez wiele lat za komuny odprowadzali składki, które nie są obecnie nic warte przez tzw. hiperinflacje w latach 80. ale to nie jest wina tych ludzi. I dochodzimy do sytuacji patowej. Albo dalej ciągniemy system emerytalny, który z założenia jest zły i nierentowny albo likwidujemy ZUS i modlimy się o to żeby kilka - kilkanaście miliardów miesięcznie spadało nam z nieba jeszcze przez wiele lat aby zaspokoić potrzeby ludzi, którzy te składki płacili przez prawie całe życie. Stąd właśnie te wszystkie reformy kolejnych rządów, które nie mają na celu poprawienia sytuacji tylko opóźnienie wybuchu tej bomby tak żeby się to wszystko nie rozleciało za ich kadencji...a katastrofa jest pewna i to w przeciągu max kilkunastu lat.

A jeśli chodzi o ZUS dla przedsiębiorców to jest faktycznie porażka...jak mi się skończy ten dwuletni okres niższego ZUSu to przenoszę firmę na wyspy. Składki podobne (może nawet minimalnie wyższe licząc koszty firmy, która zajmie się tym przeniesieniem) ale przynajmniej wiem, że za xx lat dostanę godną emeryturę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 1 człowiek generuje milion złotych deficytu :D ...

Aha, a te biurowce sa darmowe, maja darmowa energię, telefon, wodę, gaz etc, że już nie wspomnę o materiałach biurowych i calej reszcie.

Można łatwo wyliczyć ile kosztuje utrzymanie tego dziadostwa po odliczeniu zarobków pani Jadzi.

I znów okaże się iż było co obgryźć :D

Zus to instytucja która nie ma racji bytu w obecnych czasach, a generowany przez nia deficyt tylko to potwierdza.

Należy zaorać to dziadostwo i postawić nowoczesny system informatyczny, do którego obsługi spokojnie wystarczy 100 osób.

Nawet jeśli i taki system kosztował by miliard złotych to zwrócił by się w kilkanaście dni. Więc ekonomicznie uzasadnienie takiego kroku jest oczywiste.

Tyle że, znów nie było by co systematycznie obgryzac poprzez setki przetargow etc. I w tym sęk !!!

...masz DG? To sprawdź ile faktycznie wykładasz z kieszeni na emeryturę....

Nie mam DG gdyż jak wspomniałem nie lubię topić pieniędzy w kiblu, ale sprostujemy:

Aby pokryć sam deficyt ZUSu, aż 6 mln ludzi musi odprowadzać zus w kwocie 700zł miesięcznie !!

zamienimy na:

Aby pokryć sam deficyt ZUSu, aż 12 mln ludzi musi odprowadzać zus w kwocie 300zł miesięcznie !!

Czy masz wedrowiec jeszcze jakies uwagi w tym temacie ? Bo przytoczona uwaga znokautowałes ZUS. A jak już pisałem.... nie lubie kopać leżacego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do bzdur podanych w filmiku. Nie dyskutowałem o sensowności ZUSu. Problem polega na tym, że każdy krzyczy, pieni się a nie ma żadnej recepty poza zaoraniem. A tak się nie da. I póki co nikt z sensowną alternatywą nie wyskoczył. OFE już było najsensowniejszym pomysłem (ale nie mówię że sensownym) z podawanych. Wykonanie oczywiście skandaliczne i złodziejskie. Dla mnie wszystkich co to uchwalili powinni na dożywocie w kamieniołomach skazać - skok na kasę jakich mało (za to że przyjmiemy Twoje pieniądze zabierzemy z nich 10% na wejściu a później będziemy co rok golić z całej kwoty jakiś spory procent - normalnie kryminał po prostu).

Problem również polega na tym że nikt takich bzdur nie sprawdza tylko krzyczy. W moich wypocinach już w punkcie 1 z rozpędu walnąłem się o jakieś 50%. Ale nikt na to nie zwraca uwagi - ktoś tam coś palnął, jak pasuje do moich poglądów to git a jak nie to ogólnie nie bez wnikania w szczegóły.

I na koniec:

Z wpłaconych ~700 złotych przez przedsiębiorcę jego realny koszt jeżeli chodzi o kasę na emeryturę to jakieś 360 zł. Minimalna emerytura w PL to ~713 zł. Zestaw sobie:

- filmik 700 do 550

- realia co najmniej 360 do 700

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną chorobę... Już chyba z 10 lekarzy stwierdziło że nie dożyję 50 lat... Więc ja się pytam dlaczego do jasnej kur... Zus jest przymusowy...???

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności