Skocz do zawartości

ZUS: Absurd tysiaclecia !


Robek_S

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś tylko o tym iż to co przytoczyłeś uwzględnia uprzywilejowane grupy jak np. straż, policję czy też górników, którzy odchodza na emeryturę o 27 lat wcześniej !!!

I tylko i wyłacznie z tego powodu jest kolejne zaciemnianie prawdy !!!

To nie jest żadne zaciemnianie - spora część tych uprzywilejowanych niestety umiera zaraz po przejściu na emeryturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Kapitan SEO,

Bo może chcesz się leczyć w szpitalu?...

Bo może Twoja żona dostanie rentę rodzinną (tzw. emeryturę po mężu)?...

A może sam niedługo będziesz chciał przejść na rentę?...

;)

System jest, jaki jest. Sama idea obowiązkowych ubezpieczeń społecznych oraz ich regulacji przez państwo jest jak najbardziej ok, problemem jest tworzenie się "piramidy finansowej" oraz nadużyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie w ten sposób: jak sprawy ubezpieczeń rozwiązywane są w innych krajach ("zachodnich"). Podobno w UK podstawowa emerytura jest mała a jeśli chce się mieć większą trzeba opłacać na własną rękę. Dlaczego pytam? Ponieważ my zawsze usiłujemy wymyślić proch nie uczymy się na błędach innych.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan SEO,

Bo może chcesz się leczyć w szpitalu?...

Bo może Twoja żona dostanie rentę rodzinną (tzw. emeryturę po mężu)?...

A może sam niedługo będziesz chciał przejść na rentę?...

Ja się pytam o składki emerytalne... To po pierwsze

Po drugie nie mam żony... Po trzecie przejście na rentę mi nie grozi... a po czwarte w szpitalach nie bywam..

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan nic nie pozostaje jak tylko się cieszyć, że większa część z nas jest zdrowa (przynajmniej na chwilę aktualną tfu tfu) .. nie możemy przecież powiedzieć tym co urodzili się z chorobą bądź ... , że "macie pecha". Z drugiej stron: choć w życiu nikt nie ma po równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan SEO, przypomniał mi się cytat z "Misia"

Nie bądźcie natrętni! Natrętny pasażer... (Sprawdza hasło w podręczniku). O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał i każdy z rodziców chciałby wejść, to jaki byłby tłok, sami widzicie i nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie (sprawdzić, czy nie ksiądz).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie przejście na rentę mi nie grozi
Każdedu grozi. Będziesz szedł ulicą i tak sobie upadniesz że obie ręce Ci amputują z powodu powikłań (szpital też załatwiasz przy okazji). Czego oczywiście nie życzę. A generalnie proponuję sobie sprawdzić najczęstszą przyczynę bankructw w jułesej ;) To tak dla wszystkich narzekających na nasz socjal i bijących pianę jak to sobie sami poradzą. Zawsze i wszędzie (... gdyby ich te państwo zusem nie dojeżdżało).

A zresztą, ułatwię sprawę.

https://edition.cnn.com/2009/HEALTH/06/05/bankruptcy.medical.bills/

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wedrowiec

Owszem, ubezpieczenie zdrowotne jest w stanach bardzo drogie, tak jak rachunki dla nieubezpieczonych za zwykłe zabandażowanie zwichniętej ręki ale jeśli chodzi o jakość opieki medycznej to jest niebo a ziemia....a przynajmniej była, w stanach byłem prawie 12 lat temu, mam tam rodzinę i akurat podczas mojego pobytu kuzyn miał drobny wypadek. Pojechaliśmy do szpitala i byłem w szoku. Zaraz po wejściu jeden pielęgniarz zebrał wywiad, pielęgniarka dała dokumenty do wypełnienia, sprawdziła polisę itp i po 10 minutach kuzyn był u lekarza, a w Polsce siedziałby 4 godziny w poczekalni.

I nie był to szpital w Waszyngtonie czy NY tylko Cleveland...miasto niewielkie jak na USA bo niecałe 400k mieszkańców, a 12 lat temu wyglądało to lepiej niż u nas jest obecnie. Bardzo chętnie był płacił ubezpieczenie w prywatnej firmie żeby mieć taką opiekę. Teraz niby bezpłatna opieka medyczna, a i tak zawsze chodzę prywatnie płacąc drugie tyle bo na wizytę u specjalisty czekałbym 2 lata...Na same szczepionki dla synka mi wyszło w ciągu pół roku ponad 1000zł więc za co ja płacę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdedu grozi. Będziesz szedł ulicą i tak sobie upadniesz

Grozi nie grozi... Chodzi mi o składki emerytalne..

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie był płacił ubezpieczenie w prywatnej firmie żeby mieć taką opiekę.

Chciałbym to zobaczyć w realu. Mam na myśli tą chęć płacenia.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie nie interesuje w jaki sposób uzdrowić ZUS i przede wszystkim zasady wg jakich działa. O ile są jakieś zasady :)

chciałbym żeby działał sprawnie i z korzyścią dla Obywateli ale uważam, że jest to nierealne. A przynajmniej wymagałoby to rozwiązań siłowych... Niestety niezadowolenie społeczeństwa naprawdę nikogo już nie wzrusza...

Mnie interesuje jak wziąć sprawy w swoje ręce.

Niestety w tej chwili nie mam takiej możliwości albo po prostu o niej nie wiem.

Niemniej jednak uważam, że składki emerytalne powinny być dobrowolne. Jeżeli ktoś chce, żeby ZUS pomógł mu zadbać o jego przyszłość i "pogodną jesień" to proszę bardzo. A jak ktoś chce zadbać o godną starość sam to też powinna być taka możliwość.

Dlaczego nie ma?

Potrzebujesz teksty na stronę, bloga czy do sklepu online? Sprawdź moje portfolio na pawelgibek.pl. Specjalizuję się w tematyce motoryzacji i zdrowej żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o składki emerytalne..

Jak nie chcesz tych składek to ja wezmę, niezależnie ile wyjdzie. Mam zamiar żyć długo i szczęśliwie ale nie ZUSem. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności