Skocz do zawartości

ZUS: Absurd tysiaclecia !


Robek_S

Rekomendowane odpowiedzi

wedrowiec

To nie chodzi o to iż nie ma rozwiazan na zastapienie zusu lepszym systemem.

Chodzi o to że rzad tego nie zrobi gdyż jak napisałem nie będzie z czego systematycznie kraść.

A upieranie się polityków przy takim nonsensie jak ZUS ewidentnie to potwierdza.

Gdyby Ci rzadzacy topili swoja kase w to szambo to OK. Ale jak wczesniej przytoczyłem, przeszło 10 mln ludzi

musi pracować tylko po to by pokryc dziure finansowa jaka to szambo generuje.

A ponadto, tam gdzie nie wiadomo o co chodzi - zawsze chodzi o pieniadze.

Tak i jest dokładnie w tym przypadku.

Gdyby nasi dziadkowie ktorzy walczyli na wojnie, czy też przebywali w obozach zobaczyli co tu się dzieje,

to by sami tych sk...... zastrzelili dla dobra Polski.

Wystarczy się rozejrzeć dookoła aby zobaczyć jak Ci u władzy rżna Kowalskiego w rogi.

Tudzież ZUS generuje 50mld strat, tudzież zamawiaja serwis internetowy za 66 mln,

przykładów można doszukać się setki, na mniejsze badz wieksze przekrety, a Kowalskiemu cisna kit o kryzysie ....

Coz z podniesienia podatkow, skoro i tak te pieniadze sa topione w takim szambie jak ZUS, bo inaczej tego nazwać nie można.

Moglibyśmy rozpetac w tym temacie nastepna wojne, wymawiajac magiczne skróty jak NFZ czy tez OFE, na które również odprowadzamy składki od DG,

a co mamy z tego ? ( nie chce przytaczać kolejnych liczb i kopać kolejnych leżacych )

Ehhh, szkoda gadać.

Jeśli ktoś ma możliwość, to lepiej zawijać się stad zawczasu.

Jak pasożyt nie bedzie mial zywiciela to i sam zdechnie.

Tyle w temacie.

[ps]wedrowiec - Jesli czepiasz sie filmu to zastap w nim piwo za 2,49 tańszym i już wszystko będzie się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uwielbiam taki bełkot manipulację i łykanie bzdur przez ludzi.

1. 700 zł na ZUS? To zarobki jakieś 7200 brutto miesięcznie. Ponad 5K na rękę.

2. Emerytura dla mężczyzn ma być kosmicznie niska czyli jakieś 30% (wariant negatywny) ostatnich zarobków. Czyli nie 500 a 1500 licząc od kwoty netto. Już się pomylili 3 razy !!!. W tym momencie można już w sumie zakończyć dyskusję nad tym stekeim bzdur wypoconych przez "dziennikarzy"

3. Nikt praktycznie nie pracuje przez cały okres tych 40 lat - zwolnienia lekarskie, bezrobocie itp., podejrzewam że jakby uzbierać z tego średnio 30 lat to by było dobrze. 25% znowu w plecy w wyliczeniach.

4. Nikt nie startuje od razu z takich samych zarobków jakie będzie miał najwyższe w karierze i niekoniecznie kończy z najwyższą pensją. Myślę że spokojnie można przyjąć poziom 50% ale niech będzie nawet 75% ostatniej pensji średnio przez karierę zawodową.

5. średnia przewidywana długość życia mężczyzny w PL to 77 lat. Więc nie pobieramy emerytury przez 4 lata tylko przez 10.

6. Jak już napisano wyżej - ludziom i dziś trzeba emerytury wypłacać.

Podsumowując o kant **** można ten bełkot potłuc.

Ludzie myśleć choć trochę!

edit:

"Zakładając (zgodnie z GUS), że przeciętna długość życia po osiągnięciu wieku emerytalnego dla mężczyzn to 13,3 lat...."

2. Podstawa wymiaru składek to 2300 zł, przyszła emerytura to będzie 1/3 z tych 2300 zł czyli 750 zł brutto

Średnia oczekiwana długość życia mężczyzny wchodzącego na rynek pracy to 72 lata - https://www.stat.gov....sce_w_2008r.pdf

Jeśli ZUS wylicza wysokość emerytury według oczekiwanej długości życia 67-latka to oznacza że pieniądze zmarłych przed 67. r.ż. gdzieś przepadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

"Zakładając (zgodnie z GUS), że przeciętna długość życia po osiągnięciu wieku emerytalnego dla mężczyzn to 13,3 lat...."

A oto REALIA:

....Dwadzieścia lat temu mężczyźni w Polsce mogli liczyć, że pożyją średnio do 66 roku życia...

(NewsWeek)

...

mężczyzna, który urodzi się dziś, wedle statystyk pożyje średnio niewiele ponad 71 lat ...

(Wyborcza)

Wobec czego dane przytoczone w filmie sa rzeczywiste a nawet zanizone i maja się nijak do wyżej cytowanej wypowiedzi GUS - 13,3 lat.

A co na to RZĄD:

...

Dłużej żyjemy, bo lepiej się odżywiamy, mniej palimy, uprawiamy sport. Niestety, ma to też negatywne strony. ... Skoro dłużej żyjemy, to powinniśmy dłużej pracować i później przechodzić na emeryturę - uznał rząd PO-PSL i w ubiegłym roku wydłużył wiek emerytalny... (do 67lat dla mężczyzn)

(Wyborcza)

wedrowiec

Wynika z tego wyraźnie iż to TY tutaj prowadzisz BEŁKOT, powołujac się na coś o czym nie masz zielonego pojęcia, co wyżej udowodniłem.

Ponadto Twój post bardzo podoba się Berbantowi i Krisowi - uwielbiam ludzi którzy bezmyślnie naśladuja innych bez realnej wiedzy :)

(akurat jeśli chodzi o Beerbant, to potwierdził on już w innym moim temacie iż kompletnie nie ma pojęcia o czym pisze)

Więc reasumujac twoje wypowiedzi i cytaty "o kant **** można ten bełkot potłuc" (Twoimi słowami)

Do tego musisz uważać aby dziennikarze nie pozwali Cię do sadu za wypowiedzi typu:

stekeim bzdur wypoconych przez "dziennikarzy"
o kant **** można ten bełkot potłuc

Bo w przeciwieństwie do Ciebie wiedza na co się powołuja.

A TY powołujesz się na coś czego sam nie rozumiesz i nie masz wiedzy skad takie wyliczenia wynikaja.

Mało tego, starasz się przekonać jeszcze innych do swojej racji, mimo iż takowej nie masz.

Należy tutaj jeszcze wspomnieć, że emerytura obiecywana przez ZUS jest wirtualna, gdyż tych pieniędzy ZUS nie ma zdeponowanych na żadnym rachunku.

Ponadto generujac deficyt 50mld a do tego cyt "

Już teraz co roku Zakład występuje do budżetu państwa o dotacje na wypłatę rent i emerytur. W tym roku będzie to 37 mld zł." (Wyborcza)

czyli w sumie 87 milardów złotych, pogarsza sytuację z miesiaca na miesiac.

Reasumujac, podatki topione sa w szambie ZUSu, a w rzeczywistości na Wasza emeryturę zus nie odklada ani grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle statystyk (również wyborcza) "Średnia długość życia mężczyzn w Polsce to 72,4 roku" i kontynuując Twój cytat z newsweeka "Dwadzieścia lat temu mężczyźni w Polsce mogli liczyć, że pożyją średnio do 66 roku życia, a Polki do 75. Dziś mężczyźni żyją średnio do 72 roku". Co udowodniłeś? Sam podajesz, że w ciągu 20 lat średnia długość życia mężczyzn w Polsce wzrosła o 6 lat. Przyjmując taki sam wzrost w okresie lat w okresie prawie dwukrotnie dłuższym zbliżamy się do 10 lat na emeryturze. A 20 lat temu był to rok na emeryturze (Twój cytat). Nie ma podstaw do wydłużenia wieku emerytalnego?

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedrowiec

72,4 to zaledwie 1,4 więcej niż w przytoczonym filmie.

80,3 (na podstawie 13.3) przytoczone przez Ciebie to o prawie 8 lat więcej.

Więc kto jest bliższy prawdy ? TY czy Ci dziennikarze ktorych źródło danych negujesz.

Wystarczyło by część produktywnych Polaków wyprowadziła by się z kraju i ZUS leży i kwiczy.

Nie ma na bierzace emerytury i nie ma na Twoja emeryturę ani grosza.

Tym samym spadly by tez wplywy z podatkow i w krancowym efekcie nie bylo by z czego dotować tego szamba.

I co wtedy dostaniesz ?

Fascynuja mnie ludzie Twojego pokroju i tacy co myśla że im się należy. Niestety ekonomia i matematyka nie pozostawia żadnych złudzeń.

Ja już dawno wziałem sprawę w swoje ręce i powiedziałem ZUSowi NIE !

Tym samym aby zapewnić sobie emeryturę kupiłem lokal, do zysku z wynajmu dopłacam 500 zl celem spłaty kredytu.

W ten prosty sposób będe mial emeryturę która kwotowo kilkakrotnie przekroczy to co dostał bym z zusu po 40 latach ( majac do tego wciaz spora kasę w lokalu )

Do tego dochodzi przeszło 300 zl ubezpieczenia (NFZ) no i podatki. Wydaję mniej więcej tyle samo co na ZUS ale efekt nie porównywalny i co najważniejsze pewny.

Malo tego odliczam ten lokal jako inwestycje, co zmniejsza mi podatek. ZYSK podwójny. Wszystko zgodnie z polskim i amerykańskim prawem jak i z fiskusem.

Aby wyprzedzić zarzuty, dodam iż NIE korzystam z raju podatkowego - bynajmniej jak na razie...

Więc pozdrawiam płacacych ZUS i wielkich emerytur ! ( wirtualnych - bo rzeczywistość będzie okrutna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych założeniach nie ma podstaw do wydłużania wieku emerytalnego. Bo nie chodzi o większą kasę na emeryturze dla mnie, a o mniejszy okres jej wypłacania.

Jeżeli moje pieniądze zgromadzone na wirtualnym koncie będą dziedziczone w całości (nie ma znaczenia czy zejde przed wiekiem, czy miesiąc po przejściu na "wymarzoną" emeryturę), nawet po odprowadzeniu podatku od wzbogacenia, to ja mogę pracować nawet do 150 roku życia.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakręcony - oczywiście że nie chodzi o większą kasę. Chodzi w ogóle o możliwość wypłacenia jakiejkolwiek kasy.

@Robek_S - 72,4 to obecny czas życia. Czytaj co sam cytujesz. 20 lat temu był to czas o ponad 6 lat krótszy. W 20 lat dogoniliśmy zachód (co do poziomu sprzed 20 lat). Jeżeli w ciągu kolejnych 20 czy 40 lat dogonimy zachód co do dzisiejszej długości życia na zachodzie - będzie to 10 lat na emeryturze.

Ale widzę, że mogę sobie tak w kółko pisać, nie przyswajasz swoich własnych cytatów.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedrowiec

...pozdrawiam płacacych ZUS i wielkich emerytur ! ( wirtualnych - bo rzeczywistość będzie okrutna )

Niestety ekonomia i matematyka nie pozostawia żadnych złudzeń.

Szkoda mojego czasu na dalsza konwersację i perswazję oczywistych rzeczy. Tymi miłymi cytatami kończę swoja aktywność w tym temacie. Spotkamy się na w wieku emerytalnym i wtedy pogadamy. Ale coś mi mówi że ktoś powie 'ale głupi byłem...' - jak to zawsze Polak - madry po szkodzie. I zagłosuj koniecznie aby Ci Zus podnieśli celem jego ratowania ;) bo ja mam to szambo głęboko w d...e, a nie chciałbym płacić większych podatków z tego właśnie względu, gdyż nic od tego szamba nie oczekuje.

Ponadto, zupełnie nie interesuje mnie czy gonimy zachód czy nie. Ja do każdej inwestycji (w tym również tyczacej się emerytury) podchodzę czysto ekonomicznie dokładnie liczac stopę i ryzyko zwrotu.

inwestycja która już na wstępie przynosi 92% strat + straty wynikłe z tytułu inflacji ( o ktorej zapomniałeś wedrowiec ) i do tego jest tylko wirtualna, nie majaca pokrycia w rzeczywistosci, to po prostu wrzucenie pieniędzy do kibla, czyli niejakiego szamba, ktore wielokrotnie cytowalem.

...oczywiście że nie chodzi o większą kasę. Chodzi w ogóle o możliwość wypłacenia jakiejkolwiek kasy.

Wybacz, ale ochłapy mnie nie interesuja (mamy bardzo różniace się ambicje) i stanowczo wolę sam ustalić mój wiek emerytalny i godnie w nim żyć. Lubię konkrety a nie lanie wody. Ale to wolny kraj (teoretycznie) - więc masz wybor wedrowiec.

Moim zdaniem podjałeś najglupszy wariant z mozliwych. Ale być może Tobie przyniesie szczęście bo na bogactwa to bym nie liczył. ( o ile na cokolwiek możesz liczyć )

Jest takie powiedzienie: Umiesz liczyć, licz na siebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakręcony - oczywiście że nie chodzi o większą kasę. Chodzi w ogóle o możliwość wypłacenia jakiejkolwiek kasy.

@Robek_S - 72,4 to obecny czas życia. Czytaj co sam cytujesz. 20 lat temu był to czas o ponad 6 lat krótszy. W 20 lat dogoniliśmy zachód (co do poziomu sprzed 20 lat). Jeżeli w ciągu kolejnych 20 czy 40 lat dogonimy zachód co do dzisiejszej długości życia na zachodzie - będzie to 10 lat na emeryturze.

Ale widzę, że mogę sobie tak w kółko pisać, nie przyswajasz swoich własnych cytatów.

jeśli długość życia wzrośnie o 10 lat to podniosą wiek emerytalny do 77 lat tak jak w Szwecji planują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli długość życia wzrośnie o 10 lat to podniosą wiek emerytalny do 77 lat tak jak w Szwecji planują

Ta co myślałeś iż długość życia będzie rosła a wiek emerytalny będzie stał w miejscu? To by dopiero był idiotyzm. Ja tam chcę pracować tak długo ile się da, bo co mi z wypoczynku z 700 zł emeryturą? Lepiej pracować tak długo jak się da niż walczyć o przeżycie z głodową emeryturą !!!! !!! !!!

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten Zus ?

Zakład Utylizacji Składek..

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności