Skocz do zawartości

Czarnobyl 2013


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

przeczytaleś ten artykuł?

Nie wiem o jakim artykule mówisz. O Czarnobylu czytałem bardzo wiele. Od kilku lat wybieram się tam, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. Byłem na rajdzie na Syberii a do Czarnobyla jakoś nie było czasu. Może mnie tam nie chcą. ;)

Ciekawy slajd zdjęciowy.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej powiem Wam, że miewam obawy przed jakąś katastrofą elektrowni, o ile dobrze pamiętam jest kilka takich, gdzie Polska jest w promieniu rażenia. Na wszelki wypadek kupiłem - niestety ciężki do zdobycia w sensownej cenie u nas - dozymetr Terra-P MKS-05 ukraińskiej firmy Ekotest. Stosunek jakość / cena najlepszy. Nawet nasz przewodnik w Czarnobylu takiego używał. Mam w szafie i śpię spokojnie - nawet dla takich właśnie sytuacji :)https://domowy-survival.pl/2011/02/dozymetr/

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek kupiłem - niestety ciężki do zdobycia w sensownej cenie u nas - dozymetr Terra-P MKS-05 ukraińskiej firmy Ekotest. Stosunek jakość / cena najlepszy. Nawet nasz przewodnik w Czarnobylu takiego używał. Mam w szafie i śpię spokojnie - nawet dla takich właśnie sytuacji

A ja mam 1000 konserw w piwnicy na wypadek inwazji kosmitów :)

Reklamy Ceneo - 20gr za każdy klik + 65% prowizji z usługi Kup na Ceneo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam jest kilka takich gdzie Polska jest w promieniu rażenia.

jest jedna tak blisko, to elektrownia w Chmelnickim ( oczywiście wszytko zależę w która stronę bedzie wiać wiatr) jeśli dobrze pamiętam to ok 200 km od granicy z Polska ( Korczowa), plusem jest fakt że stoją tam zupełnie nowe reaktory z naprawdę bardzo skomplikowanymi systemami bezpieczeństwa wielopoziomowymi co wyłączają reaktory przy najmniejszych zmianach w założonych parametrach. Po katastrofie w Czarnobylu atomowe elektrownie na wschodzie w ogolę nie maja możliwości wyłączania systemów bezpieczeństwa nawet z poziomu serwisowego jeśli ktoś nie wie to i czynnik ludzki byli głównymi przyczynami katastrofy.

Ta katastrofa miała jeden plus to poprawa bezpieczeństwa, zmiany konstrukcyjne w reaktorach i zmiana procedur we wszystkim co jest związane z energia atomowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w statystykę i rachunek prawdopodobieństwa.

A ta zdaje się mówić, że bardziej prawdopodobne jest, że zginę uderzając się głową po poślizgu na mydle w wannie, niż w katastrofie nuklearnej.

Aby wyeliminować ryzyko, przestałem się myć.

A tak jeszcze bardziej poważnie:

Trochę przykładowych prawdopodobieństw, że umrzecie w dany sposób: https://well.blogs.ny...uld-we-be/?_r=0

Dane nie są dla Polski, ale trochę dają do myślenia - pomijam 3 pierwsze pozycje, bo wydają się być dla każdego oczywiste. Jak można zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia części z nich - pewnie wiecie. Nie mówię już o tym, że nie chodzi tylko o samą długość życia, ale o długie życie w jak najlepszym zdrowiu i satysfakcji z niego.

Kilka ciekawych pozycji:

Zakażenia szpitalne: 1 do 38 (sic!)

Grypa: 1 do 63

Wypadek samochodowy: 1 do 84 (a w Polsce jest pewnie z tym gorzej, nasze drogi są niebezpieczne)

Dobrze być gotowym na różne ewentualności, ale "zabezpieczanie się" zacząłbym od właśnie takiej listy. Jak ktoś chce poszukać pełniejszej, polecam się zainteresować, choćby z ciekawości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę intruder, że śledzimy podobne strony ;) Chyba, że jesteś w jakiś sposób autorem tego bloga?

Nie jestem autorem ale też lubię poczytać i się szykować na nieuniknione :)

Mi nie chodzi o to, że zginę przy czymś takim bo raczej nie ale poruszać się po skażonym (ewentualnie) terenie bez licznika to chodzić z zawiązanymi oczami :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wręcz wrażenie, że profesor przesadza w drugą stronę (nic takiego się nie stało).

Też miałem takie wrażenie, ale jeśli to wszystko potwierdza UNSCEAR to nie widzę powodu, aby nie wierzyć i bardziej przychylam się do opinii profesora niż jakichś internetowych newsów. Sam wiesz, jak łatwo jest manipulować faktami w internecie.

Prostym przykładem są zdjęcia jakichś zdeformowanych owoców - każdy z nas w życiu na własne oczy na pewno widział jakąś niestandardową marchewkę, jabłko czy ogórek - to normalne i powszechnie spotykane, ale wystarczy dodać tylko do tego słowo "Chernobyl" albo "Fukushima" i już jest jakiś hicior na główną w sezonie ogórkowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany konstrukcyjne w reaktorach

Jest jeszcze kilka reaktorów typu RBMK (takich jak w Czarnobylu), obecnie działających. Można powiedzieć, że to jest tykająca bomba zegarowa.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No, film i sarkofag robią wrażenie. Ciekawe czy będą powody by ten temat odgrzebywać za kolejnych kilka lat.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności