Skocz do zawartości

[ciekawostka] le kosztowały najbardziej znane logotypy


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO Samo logo nieważne jak ładne / brzydkie nie czyni sprzedaży. Sprzedaż i rozpoznawalność marki tworzą nakłady an reklamę i każde logo może moim zdaniem być dobre które widzimy na każdym kroku w reklamach TV, bilbordy, net itd...

IMHO najpierw jest wielka kampania reklamowa, dopiero później logo jest "z górnej półki", więc w takich warunkach każdy z nas mógł by stworzyć logo i te logo było by OK.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład, że z tworzeniem logo nie jest tak łatwo.
Nie bardzo rozumiem czego ten przykład ma dowodzić ... jedno logo jest trójwymiarowe, a drugie płaskie. Logo Eriksson jest znane po przez reklamę tej firmy i produktów i co więcej podejrzewam, że jak by się zmienili drugie logo było by tak samo rozpoznawalne jako Erikssona jak ich aktualne [1] z lewej.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. obecne logo PZU jest wg mnie zbyt "minimalistyczne", ale nie jest łatwo stworzyć coś nowego, co ma być "ogólnokrajowym" znakiem rozpoznawczym, bez narażania się na pozew sądowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym rzecz. A ciekawe ile kosztowała zmiana nazwy z IDEA na ORANGE czy ERA na T-mobile ;)

Tyle samo - około 100 milionów złotych.

https://www.press.pl/newsy/reklama/pokaz/24982,Zmiana-Ery-na-T-Mobile-bedzie-kosztowac-tyle_-co-Idei-na-Orange

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stocklogos.co...h-did-they-cost :)

Sam byłem grafikiem przez wiele lat i totalnie nie rozumiem tych cen - zależnie od czasu pracy i ilości osób - kilkaset zł / kilka tys ok ale nie więcej.

Wedlug mnie to sciema z tymi cenami, oni specjalnie takie wycieki co do cen robią aby sie o tym mowilo, jakie to kozaki nie sa.

Kontakt: punkty@strony.pl

gg: 10386146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to sciema z tymi cenami, oni specjalnie takie wycieki co do cen robią aby sie o tym mowilo, jakie to kozaki nie sa.

To bo to jest cena umowna. Kupisz logo coca coli za 100 mln i co będziesz karty do gry czy piłeczki do ping-ponga sprzedawał?

Logo bez marketingu, sieci dystrybucji/sprzedaży i produktów coca coli jest g... warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest g... warte

Coś mi świta o wykorzystywaniu właśnie takich "wartości niematerialnych" przez kreatywnych księgowych, ale nie mogę sobie przypomnieć, o co chodziło ;) Coś przy wrogich przejęciach... W każdym bądź razie logo to majątek, który naprawdę może się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie logo ma znaczenie i to duże. Dla grafika nie problemem będzie stworzeniem coś co jest fajne, ale stworzyć coś co zapadnie ludziom w pamięć i spowoduje, że firma będzie kojarzona z danym znakiem pewnie jest już sztuką. Plus dochodzi do tego ułożenie historii, którą będzie się opowiadać na konferencjach prasowych, że to kółko oznacza wolność, a ta kreska niezależność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde logo może moim zdaniem być dobre które widzimy na każdym kroku w reklamach TV, bilbordy, net itd...

IMO zbyt płytko traktujesz temat. Reklama jest produktem finalnym, a poprzedzają ją opracowania, koncepcje itp. Sam artykuł to szukanie sensacji i powierzchowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o zmianie Poczty Polskiej?

szacowany budżet rebrandingu to ok. 190mln złotych, na samą zmianę logotypów i szaty graficznej. Poczta szacuje, iż przeznaczy od 2 do 6 mln złotych rocznie.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności