Skocz do zawartości

Konto bankowe alior i mbank


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam otworzyć sobie kolejne konto bankowe biorąc pod uwagę mbank i alior sync. Konto będzie używane głównie do jakiś małych przelewów online itp. Powiedzmy konto pod "Seo" heh. Jak uważacie co będzie lepsze ? ;) Może znacie jakieś wady i zalety obydwu oddziałów.

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mbank, to takie konto, ktore mam od lat, nim place w sklepie z reguly itd, a drugie mam w alior sync, przelewy online, wyplaty w razie draki i braku bankomatu do bezplatnych wyplat w mbanku. Jakbym teraz wybieral bank, to bralbym synca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konta w obu bankach, z tym że w mBanku zrezygnowałem z karty, żeby nie płacić za samo jej posiadanie, bo i tak z niej nie korzystałem. Kasę z konta w mBanku mam do różnych wydatków internetowych, zakup hostingu, domen, zakupy w Sieci - kasę w AliorSyncu głównie do tego, aby ją wypłacać, bo ban oferuje free wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Zastanawiam się jeszcze nad kontem z lwem w ING, bo też ma fajną ofertę.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym tygodniu zrezygnowalem z mBank. jeszcze oplata 2pln/miesiac za karte byla ok. ale 4zl ?

wszystkie rachunki ktore byly poszly do likwidiacji.

teraz chyba zaloze konto w Volkswagen Bank albo Deutsche Bank,

bralem pod uwage Alior Sync, glownie za to szybkie polaczenie z paypal, ale raczej odpuszcze ten bank i ich "wyzsza kulture bankowosci", teraz nie widac zadnych dodatkowych oplat, ale jakies kilka miesiecy temu ludzie zlapani na to ich payback, pootrzymywali jakies dodatkowe oplaty.

widac bank strasznie chytry i po umowie potrafi kreatywnie wymusic dodatkowe oplaty, bo taki jest kulturalny.

naughty.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ej słuchajcie, mam pytanie, bo zostałem poproszony o doradzenie w koncie. Chodzi o konto dla osoby która nie płaci w ogóle kartą, nie kupuje żadnych rzeczy ani nie potrzebuje żadnego cashbacku. Nie chce też żeby to był jakiś no name bank, bo w razie problemów albo nagłych zmian będzie na mnie. Najlepiej żeby było darmowe.

Zastanawiałem się pomiędzy mbankiem, a aliorem, sam mam w mbanku i to chciałem polecać, ale znowu teraz te opłaty niby znowu poszły w górę, a z tego co tu piszą: https://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/rok-bezplatnych-bankomatow.html

wycofali usługę darmowych bankomatów przez rok, która zwalniała z opłaty za kartę. Z drugiej strony z aliorem w ogóle się nie orientuje i sam nie wiem czy są tam jakieś opłaty w ogóle, bo słyszałem, że też w kulki lecą ostatnio.

Co doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki Alior Sync oferuje za darmo bankomaty, karty do każdego rachunku i cashback póty będzie lepszym od mBanku. Dodatkowo przelewy natychmiastowe są dużym atutem. Nie pamiętam, ale chyba 5 jest w miesiącu za darmo.

Wadą jest wciskany coraz częściej PayPass, ale to już nie tylko Alior robi. Niestety nie dostaniesz karty bez PayPassa, ale nacinając kartę delikatnie w odpowiednim miejscu da się to wyłączyć ;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermit90 - zawsze na infolinii mBanku można złożyć dyspozycję zablokowania karty lub z niej zrezygnować albo zrobić to samemu logując się w panelu mBanku i korzystając z opcji zastrzeż kartę, skoro i tak Twój znajomy nie będzie z niej korzystał. Po wprowadzeniu (podwyższeniu) opłaty za jej posiadanie właśnie tak zrobiłem i jestem posiadaczem w tym banku darmowego konta bez karty :-)

Ale gdybym miał wybierać między mBankiem a AliorSync, to zdecydowanie wybrałbym ten drugi (darmowe konto, przelewy + przelewy natychmiastowe BARDZO przydatne w niektórych sytuacjach).

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności