Skocz do zawartości

Pendolino już jutro w Polsce


secesjonista

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałeś o czymś takim jak przetarg ? Widocznie Alston na Polsce chciał zarobić więcej niż na Niemcach

Słyszałeś o czymś takim jak tramwaje i pociągi z firmy Alstom i Pesa jeżdżące po naszych szynach. Wiec, chyba można.

Można też było zamówić pociągi w Pesie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polakowi nie dogodzisz . Dostanie pociąg, który poprawi jakość jazdy, to zawsze znajdzie cos,aby popsuć sobie humor. 250km/h nie pojedzie,ale jakość jazdy zdecydowanie wzrośnie

No faktycznie 10h jazdy w starym taborze a 10h jazdy nowym pociągiem za X razy większą cenę. Zamiast dopłacać za taki "komfort" można kupić bilet lotniczy (ceny porównywalne) lub wsiąść w PolskiegoBusa łapiąc okazję na przejazd za 2zł.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma być ....

Pamietętam jak chyba w 2010 idąc do starego biura mijałem budynek dyrekcji PKP i widząc banner na froncie budynku wyjeba***łem się "jak długi" ...

Na bannerze była chyba fotka pierdolino i dumny napis "W 2012 roku w dwie godziny do Warszawy" .... :D

PS

żałuję , że nie zrobiłem fotki tego ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś dowalił kolejarz, pytam się czy jest nowy rozkład jazdy bo nic nie rozumiem, a on do mnie, że to nowa strategia działania gdyż..

Odwołane pociągi nigdy się nie spóźniają ;)

Ten pedalino, to się nadaje jedynie do zdjęć na FB, przypominam przy -30 nie jest gotów do jazdy ;) nie posiadamy takiej infrastruktury jak Niemcy (a kto raz leciał koleją elektryczną powiedzmy do Berlina ten wie o czym mówię), do tego śmiech na sali ile oni tam chcą jechać? ponad 150, chyba palcem po mapie ;) pewnie znów będą wypadki i dróżnik się naj..

Wał, wał i jeszcze raz wał..aaa..przepraszam która godzina (taka aluzja)

Macie różnicę

Choć ja tam PKP cenię, można się wyspać, chlapnąć browca, poznać fajnych ludzi, jest toaleta i swoista atmosfera (no ale każdy inaczej ceni swoją jazdę)

1359560173_njq2b8_600.jpg

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zamknął ten nierentowny b...razem z szanownymi kolejarzami i ich przywilejami (

również do spóźniania się,

własną telewizją,

tysiącem spółek zależnych,

stadem pociotków,

śmierdzącymi toaletami,

bandytami grasującymi na trasach,

karaluchami,

parzącymi i niszczącymi co bardziej plastikowe obówie kaloryferami dolnymi,

mieszkaniami

)

pendolino pomoże tu tak jak ten samolot co sie popsuł ;)

albo jak kalkulator człowiekowi pierwotnemu

(tak jak w medycynie/branży medycznej - niektórych nie da się już niczego nauczyć - są zdeprawowani)

jechałem ostatnio do Wa-wy linia autobusową - prywatną - 30pln w jedną stronę /toaleta działała, klimatyzacja też

5 godzin 20 minut - jak w zegarku

ps. jesli coś tak fantastycznego jak kolej przynosi same straty to coś jest nie tak (tak tak można powiedzieć, że za granicą tez dopłacają - ale kiedyś była jedna kolej - cargo o ile wiem jest zdrowe i pieniędzy mają dostatek),

jeszcze po wojnie kolej jeździła jak w zegarku - a teraz - roczne spóźnienia sumarycznie wynoszą kilka lat (gdzieś kiedys to podawali )

piaff: dodano "deprawację"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kilkanaście lat temu nadano dla mnie kolejową ekspresową przesyłkę z Krakowa do Poznania. Gdy spóźniała się zadzwoniłem do nich i pytałem co się z nią stało. Powiedziano mi, że pewnie wypakowali ją w Katowicach i żebym tam dzwonił :D

Jak powiedziałem, że zadzwonie za 15 minut ale do prasy to sami zaczęli szukać. Paczkę otrzymałem wreszcie po kolejnych dwóch dniach. Jak to mówią klient nasz Pan ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kliknąłem w ten temat od razu strzeliłem że właśnie większość będzie marudziła że to nie ma odpowiednich torów żeby z takimi prędkościami jeździć.

Otóż informuję że nie potrzeba remontować wszystkich torów kolejowych dla dwóch pociągów. Wystarczy że odpowiednio przystosowane będą tylko te tory po których będą jeździły pendolino. I tak też w Polsce jest. Gdyby ktoś chciał wiedzieć to w Polsce istnieją infrastruktury kolejowe różnych typów i przystosowane do różnych prędkości.

Pociągi te będą kursowały na konkretnych liniach na których jest odpowiednia infrastruktura. Więc gadanie że w Polsce nie ma odpowiednich torów to bzdury.

Moim zdaniem świetna sprawa. Wreszcie w Polsce będzie szybka kolei. Będzie kilka szybkich linii... i dobrze.

A marudzenie to sobie darujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że odpowiednio przystosowane będą tylko te tory po których będą jeździły pendolino. I tak też w Polsce jest.

Jakieś dowody na to, że już są jakieś odcinki przystosowane ? Mam na myśli dłuższe niż 50 km ... Nie wspominając o konieczności przystosowania sieci trakcyjnej do "bezkolizyjnych rozwiązań" ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności