Skocz do zawartości

Jaki laptop do 2200


falcon85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie kupna laptopa. Jestem nastawiony na 17 cali. Budżet max do 2200 zł.

Potrzebuję głównie do pracy - seo + programowanie + praca trochę z grafiką, raczej nie do gier.

Fajnie jakby miał 1 TB dysku, ale to nie jest jakiś wymóg. Wstępnie upatrzyłem:

https://www.x-kom.pl/p/153931-notebook-laptop-17-3-lenovo-ibm-g780ah-i3-3120m-8gb-1000-dvd-rw-gt635m.html

Możecie coś polecić konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może trochę nie na temat, ale ostatnio zakupiłem świetnego ultrabooka (choć nim może do końca nie jest) a mianowicie Asusa Vivobooka w wersji z procesorem i3. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, ultrabook jest zaj**cie wygodny.

Wracając do twojego tematu - masz zamiar go używać w terenie czy raczej na biurku? Waga ma dla Ciebie znaczenie?

Kocham Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówcie co chcecie ale wziąłbym to

https://allegro.pl/laptop-hp-probook-4740s-i5-7650-6-750gb-bd-8-torba-i3409917153.html

lapek baaaardzo dobrze wykonany o przyzwoitych parametrach,

lenovo jest plastikowe, ja mam della inspiriona na i7, 6gb ramu i grafika 2gb, tu obudowa jest totalnie do kitu, rysuje sie i w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób takich jak ty. Mi się ten system podoba. Co ci w nim nie pasuje?

wszystko :)

win7 skonfigurowałem w 30 min i do dzisiaj chodzi a na tym idiotą siedzę od wczoraj i robi co chce nie informując co robi :)

może za rok to będzie dobry system ale na razie żałuję że kopiłem laptoka z tym badziewiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się przyzwyczaić a niektóre czynności będą szybsze.

ja piszę o zaawansowanych ustawieniach administracyjnych a nie o wyglądzie :) wygląd mi koło (_)(_) lata bo to są maszynki do roboty :)

inaczej -> on nie przeżywa vmware z zainstalowanym linuksem bo już nawet przeglądarki nie odpalę a na win7 ma otwartych 10 okien i wszystko chodzi czyli jest problem z wydajnością sytemu i na razie jedyne co się można spodziewać po win8 to że może wqurwić kubek kawy:)

to są maszyny bardzo podobne ta z win7 ma 2.13 ghz procesor i 3 gb ramu a ta z win8 ma 2.3 ghz i 4 gb ramu, oba procesory intel 2 rdzeniowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie nadaje się do ciągłej pracy.

Po pierwsze wydajność

Dokładasz kilka stówek i możesz sobie zafundować komputer stacjonarny z 24 calowym monitorem + słabego lapa za tysiaka do sytuacji kiedy faktycznie musisz coś zrobić zdalnie / zaprezentować klientowi. Uruchamianie jakichkolwiek narzędzi seo na podanym lapie działających hurtowo to pomyłka bo procesor zostanie szybko zajechany.

Po drugie Twoja postawa przy laptopie - klawiatura jest praktycznie na wysokości monitora.

Albo schylasz głowę i będziesz miał problemy z kręgosłupem (monitor powinien być na wysokości oczu przy wyprostowanej postawie - schylanie się nad laptopem odpłaci się za kilka lat z nawiązką).

Albo będziesz miał monitor na wysokości oczu i ręce wyciągnięte wysoko do góry żeby dosięgnąć klawiatury - gwarantowane zrypane nadgarstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie nadaje się do ciągłej pracy.

ale do symulacji userów w sieci jak najbardziej :) jestem programistą i przy obecnych zleceniach koszt 2000 był niewielki a oszczędność czasu ogromna szczególnie na testach :) jednak powinien on obsłużyć podstawowy soft a okazało się że system nie wyrabia tam gdzie starsze systemy radzą sobie doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności