Skocz do zawartości

Jaki laptop do 2200


falcon85

Rekomendowane odpowiedzi

-rdzeniowiec z PeCeta i 2-rdzeniowiec z laptopa nie jest sobie równy

akurat pisałem o 2 laptopach, nawet tej samej firmy tyle że jeden był kupowany w zeszłym roku a ten drugi w tym tygodniu :)

btw to win8, które tak bronisz, dzisiaj nagle uruchomiło się ponownie bo uznało że poprało aktualizacje i to jest ważniejsze od korzystającego z komputera :D

imo to już skandal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie nadaje się do ciągłej pracy.

oj oj moim dellem ciągne z powodzeniem prace w photoshopie, projektowanie ulotek wizytowek plakatow banerow + oczywiscie strony internetowe + seo, moj laptop = cała moja firma

laptek chodzi 24h, dodatkowo jestem administratorem sieci w dużej firmie, oczywiście obsługuje ją moim lapkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie Twoja postawa przy laptopie - klawiatura jest praktycznie na wysokości monitora.

Albo schylasz głowę i będziesz miał problemy z kręgosłupem (monitor powinien być na wysokości oczu przy wyprostowanej postawie - schylanie się nad laptopem odpłaci się za kilka lat z nawiązką).

Albo będziesz miał monitor na wysokości oczu i ręce wyciągnięte wysoko do góry żeby dosięgnąć klawiatury - gwarantowane zrypane nadgarstki.

To jest NAPRAWDĘ trafna uwaga.

Ja akurat lubię laptopy, ale w moim przypadku to wygląda tak, że nad laptopem (na odpowiedniej wysokości, pozwalającej na/wymuszającej prawidłowe siedzenie) mam na ścianie monitor 24" (tak, że dolna jego krawędź styka się z górną krawędzią laptopa.

Do tego podkładka żelowa pod przedramiona, żeby nie zginać nadgarstków na klawiaturze laptopowej (zespół cieśni nadgarstka i pokrewne to nie żarty - wielu z tych, którzy lekceważą temat ma problem po 10 latach pracy zawodowej...).

Dopasowane biurko i dobry fotel to kolejne kwestie (choć to już nie na temat).

Generalnie naprawdę rozważyłbym zestaw laptop + monitor zewnętrzny dla tych, którzy jednak chcą pracować na laptopie + podkładka żelowa, żeby nie zabić nadgarstków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności