Skocz do zawartości

Opinia o złej firmie pozycjonerskiej a może i całej branży


ramze

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna firma nie ubezpieczy takiej działalności (pozycjonowania) równie dobrze mogła by ubezpieczać [ nierzetelny partner ]ów na wypadek niepowodzenia oszustwa :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Są firmy, które ubezpieczają włosy, części ciała, od porwania kosmitów (w Stanach...), to czemu nie pozycjonowanie? :P

Bo ryzyko nieporównywalne ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy, które ubezpieczają włosy, części ciała, od porwania kosmitów (w Stanach...), to czemu nie pozycjonowanie? :P

Myślę, że cała rzecz jest w tym, że w przypadku uszczerbku na poszczególnych częściach ciała łatwo oszacować (statystyka) prawdopodobieństwo danego wypadku. Potem pozostaje tylko kwestia wyznaczenia składki licząc wartość oczekiwaną średniej wypłaty odszkodowania na klienta (czyli mniej więcej: prawdopodobieństwo wystąpienia danego wypadku * kwota, na którą delikwent jest ubezpieczony), którą następnie trzeba powiększyć o koszty i zarobek ubezpieczyciela - to jest prosta sprawa z punktu widzenia matematyki.

W przypadku pozycjonowania oszacowanie prawdopodobieństwa "wypadku" jest bardzo trudne - ubezpieczyciel musiałby dokładnie poznać daną firmę, znać się nieco na pozycjonowaniu, prawdopodobieństwo wpadki może się ogromnie różnić w przypadku dwóch pozornie podobnych firm. Do tego prawdopodobieństwo "wypadku" nieustannie się zmienia - choćby ze względu na zmiany algorytmu Google, działania konkurencji itd.

Co do ubezpieczenia od porwania przez kosmitów - tu też jest problem z oszacowaniem prawdopodobieństwa jego wystąpienia, ale różnica jest taka, że można przyjąć, że to prawdopodobieństwo jest makabrycznie niskie. Na tyle niskie, że jest 1000 lepszych, zupełnie "prozaicznych" powodów, dla których ubezpieczalnia miałaby zbankrutować - z uderzeniem samolotu w siedzibę firmy włącznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe czy firmy ubezpieczeniowe ubezpieczą witrynę od filtra lub bana. :)

Może trzeba będzie wykupić polisę OC

Od tego nie ubezpieczysz raczej domeny.

Ale możesz zawsze kupić ubezpieczenie OC swojej działalności. Koniecznie deliktowa i kontraktowa odpowiedzialność jest wtedy za szkody osobowe majątkowe oraz finansowe następstwa tych szkód związanym z wprowadzeniem do obrotu produktu wadliwego produktu lub usługi

Ochroną objęte są również szkody wyrządzone przez pracowników Może tez być dodatkowo niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania będące następstwem okoliczności.

Mam nadzieję że pomogłem

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te wszystkie wypowiedzi.

Ja jak mam zająć się pozycjonowaniem to ostrożnie oceniam sytuację. Robię wycenę wprawdzie trochę na wyrost ale jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja że ktoś mi płaci, efektu brak i kasy brak.

Zawsze ostrożnie oceniam swoje możliwości i daję gwarancję że minimum np. top5. Jeżeli nie będzie to zwracam kasę a jeżeli wpadnie np. top 1 to dodatkowa zapłata. To tylko przykład. Zawsze tak ustalam warunki żeby nawet w przypadku wpadki klient był cały. I czasem mi się zdarzy wpadka że poleci filtr, czy po prostu nie daje rady przebić się przez konkurencję. Oddaję wtedy kasę.

Klient wie na samym początku jakie mogą być ewentualności, jaki wynik mojej usługi i jakie ewentualnie ponosi koszty.

A umowa z klientem na zasadzie, że klient płaci pozycjoner robi co może i efekt będzie jaki będzie... takie warunki to są u pozycjonerów na allegro za 5zł.

Nigdy bym nie chciał żeby moją stronę pozycjonował ktoś kto nie daje gwarancji efektu. Jeżeli są klienci którzy za takie coś płacą to sami są sobie winni.

Acha gwarancję efektu rozumiem tak że jak się nie uda osiągnąć założonego efektu to po prostu zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego mam coś i klienci również.

A przy twoim podejściu to tylko ty coś masz a klient inwestuje czas i pieniądze i nic z tego nie ma.

Nie obraź się ale z tego wynika że twoi klienci prowadzą działalność społeczną.

To ty wykonujesz usługę i to ty masz wygenerować coś wartościowego za co ktoś zapłaci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja nie daję gwarancji klientom ani obietnic że będzie Top5 , Top3 albo Top1 przez tyle i tyle dni i w takim i takim czasie, bo było by to zupełnie nie etyczne.

Jaśnie panujące nam Google z Mattem na czele wprowadzi jedną nową modyfikację, bo uzna że nowe jest lepsze i stronka poleci hen hen w niebyt i co wtedy? Linki też możesz mieć najlepsze co w obecnej sytuacji wcale nie oznacza, że Google uzna je za wartościowe.

A co do płatności to już dawno nie rozliczam się za efekt, popatrz na zachód to zrozumiesz...

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam zrozumieć? Przecież piszesz po polsku i ja też więc zrozumiałem.

Nie rozliczasz się za efekt. Rozumiem co to znaczy i nie muszę patrzeć na zachód.

Możesz dogadać się z klientem na wiele sposobów. Ale umowa na zasadzie ja pozycjonuję a ty płacisz jest pozbawiona sensu. Jeżeli ktoś by zemną taką umowę zawarł to bym podlinkował jego stronę jednym linkiem i już. Pozycjonuję więc się wywiązałem z umowy.

A co do modyfikacji google. Nie wiem jak wy pozycjonujecie. Mi tak samo strony z indeksu wylatują jak 10 lat temu. Po prostu od czasu do czasu poleci strona i już.

Jeżeli jakiś klient żąda zwrotu kasy to mu zwracam. Na ten cel mam po prostu wyższe stawki. Działa to jak wspomniane wyżej ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności