Skocz do zawartości

Opinia o złej firmie pozycjonerskiej a może i całej branży


ramze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć,

Tak sobie czytam co napisaliście i umacnia się we mnie przekonanie, że branża w jakiej pracujecie jest jeszcze bardzo niedojrzała, a wy sami nie możecie się zgodzić co do standardów jakie powinny na waszym podwórku panować. Może już czas stworzyć vademecum dobrych praktyk lub kodeks etyczny dla pozycjonerów.

Wracając do moich perypetii, to nie wybrałem najtańszej oferty a i tak produkt który otrzymałem okazał się bublem. Dziś szukam nowej firmy a nie mam pojęcia czy kolejna nie będzie tak samo niepoważna jak pierwszemiejsce.pl.

Nie stać mnie na buble, od kontrahentów oczekuję traktowania mnie poważnie, szacunku do mnie i do tego co robię oraz co najważniejsze profesjonalizmu. Zamawiając usługę chcę mieć pewność, że jak dostawca coś spieprzy to nie będzie opowiadał mi historii o algorytmach googla tylko poprosi mnie o wytyczne co do kampanii adwords na czas kryzysu.

Wyobraźcie sobie, że do naprawy fasady muszę ją rozebrać i rozszczelnić. Robię to, w międzyczasie przychodzi NIESPODZIEWANE załamanie pogody. Klientowi woda leje się do budynku na 10 kondygnacjach, zalewane są szachty, nowa wykładzina i instalacje p.poż za miliony złotych. Zgadnijcie gdzie klient w takiej sytuacji ma moje tłumaczenia? A wyobraźcie sobie, że na liczne pretensje klienta odpowiem w takiej sytuacji, że gdy pada to ja też nie zarabiam więc ogólnie to jesteśmy kwita. Albo jeszcze lepiej mu odpowiem... pogoda to byt zewnętrzny, który bardzo trudno przewidzieć, bardzo kapryśny i nie do okiełznania, więc nie ponoszę odpowiedzialności za to co robię bo na decyzje pogody nie mam wpływu a ta jak wszystkim wiadomo decyzje zmienia jak szalona. WYobraźcie sobie mnie i mojego klienta... a teraz jako w miarę inteligentni ludzie przełóżcie to na googla i waszych klientów.

MNie tylko chodzi o to żeby kontrahent, który nawiąże współpracę był świadom tego, że kaprysy googla na pstrym koniu jeżdżą i żeby ujął to w swoich kalkulacjach a później zaoferował mi profesjonalną usługę a nie kpinę.

Pozdrawiam

Usuwanie rys z szyb - Usuwainie rys z szyb

Producent systemów do usuwania rys na szybach - IPS Glass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramze

Abyś lepiej zrozumiał specyfikę branży pozycjonerskiej podam Ci kilka porównań do innych branż:

-Doradca inwestycyjny , firma brokerska , fundusz inwestycyjny - dobre wyniki w przeszłości nie gwarantują dobrych wyników w przeszłości - podobnie jest na rynku pozycjonowania. Tutaj również nie znajdziesz firm które odpowiadaja "za szkody" czyli poniesione straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj również nie znajdziesz firm które odpowiadaja "za szkody" czyli poniesione straty.

W sposób bezpośredni nie, pośredni już tak.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca inwestycyjny , firma brokerska , fundusz inwestycyjny - dobre wyniki w przeszłości nie gwarantują dobrych wyników w przeszłości - podobnie jest na rynku pozycjonowania. Tutaj również nie znajdziesz firm które odpowiadaja "za szkody" czyli poniesione straty.

Akurat podałeś przykłady branż, w których trzeba mieć stosowne licencje. Wymogiem jest posiadanie ubezpieczenia.

Nie ma adekwatnych przykładów do branży seo.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Też mam problemy z tą firemką z Rewala: pierwszemiejsce.pl , która oprócz brania pieniędzy nic nie robi. Ostatnio poradzili mi, żebym wypowiedział im umowę, jak mi się nie podoba. Taki poziom rozmowy z klientami prezentuje także właściciel tej firmy. Dlaczego oni są jeszcze na rynku i nie zbankrutowali, jeżeli tak traktują klientów i nie mają pojęcia o pozycjonowanu? Chyba trzeba szerzej zrobić im "reklamę", żeby nie naciągali innych na straty i nie psuli krwi ludziom.

Szukam firmy pozycjonującej .

adamtomasz (małpa) gazeta kropka pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności