Skocz do zawartości

Jak stworzyć swój własny system partnerski?


zaxpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie odnośnie zakładania własnego Systemu Partnerskiego. Otóż prowadzę stronę, na której sprzedaję pewien przedmiot, jest to wirtualny poradnik (jak można to tak nazwać, mam na myśli, że nie z wysyłką jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie).

Chciałbym zwiększyć sprzedaż jakkolwiek to możliwe- rzecz jasna. Wpadłem na pomysł stworzenie własnego Systemu Partnerskiego, może nie tyle własnego co po prostu założenie. Chciałbym się od Was dowiedzieć, jeśli wiecie, jak to wygląda od strony zaplecza?

Co potrzebuję?

  1. Generowanie własnego linku polecającego
  2. Licznik wejść od każdego polecającego
  3. Generowanie wirtualnego przychodu na konto, po czym ja osobiście wysyłam pieniądze na konto
  4. Zaplecza

Czy istnieje jakiś gotowiec tego? Czy musiałbym zatrudnić programistę, aby zaprogramował to tylko i wyłącznie dla mnie?

To pierwsza kwestia. Drugą sprawą jest pytanie poza a jednocześnie w temacie- jak inaczej polecacie promować stronę, aby zwiększyć sprzedaż? Strona jest postawiona na atrakcyjnej domenie, sama strona postawiona jest na HTML+CSS (nie Wordpress etc.). Macie jakies pomysły? :)

Pozdrawiam Serdecznie,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestować w programistę, który napisze dedykowany system dla Ciebie

nie warto. gadasz głupoty nikt nie napisze dedykowanego oprogramowania tego typu taniej jak gotowcy, a dopasowywać w PP niema co.

Jest tego wiele, masz pierwszy z brzegu :

https://www.postaffiliatepro.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto. gadasz głupoty nikt nie napisze dedykowanego oprogramowania tego typu taniej jak gotowcy

Tylko kto potem będzie odpowiedzialny za aktualizacje/dostosowanie softa? Wydaje mi się, że jeżeli myślisz o długiej żywotności PP to warto inwestować w programistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto potem będzie odpowiedzialny za aktualizacje/dostosowanie softa?

a co nie widzisz że tu masz abonament??

Wydaje mi się,

złe tobie wydaje się, największe firmy i deweloperzy korzystają z gotowych rozwiązań ( nawet kiedy wbudowują to w własny skrypt) bo to taniej i lepiej. Wyjątkiem jest przypadek kiedy jako ref masz kod polecającego, w tym przypadku nawet programistę nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe firmy i deweloperzy korzystają z gotowych rozwiązań

To tak jak z gotowym skryptem sklepu internetowego. Na początek wystarczy, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie. :)

Duże firmy mają swoich programistów. Małe, zlecają to na zewnątrz.

Np. gotowy, darmowy skrypt presty, jest do wszystkiego i do niczego. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w miarę jedzenia apetyt rośnie

Zobacz sobie PP softów SEO nie licząc xR bo tam inna zasad zliczana refow. Mam parę swoich PP i powiem że nawet do głowy mi nie przychodzi pisać ( zlecać) coś swojego, po co jak mam w cenie support, aktualizacje i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam rację MaxPanowi. Kiedyś szukałem takiego rozwiązania i o ile nie masz kilkudziesięciu tysięcy obrotu miesięcznie, (albo nawet kilkuset). Pytałem kilku programistów, zazwyczaj firmy, średnia cena to około 30 000 zł za wdrożenie, do tego koszty eksploatacji są niemałe, bo nie myślicie chyba że taki pp będzie stał na szaredzie za 50 zł rocznie ;)

Dodatkowo bezpieczeństwo - zaraz znajdą się cwaniaczki, które będą zdobywać punkty/pieniądze (czy co tam sobie ustalisz), nie robiąc przy tym nic (nie sprzedając).

No i aktualizacje, których za darmo nikt Ci nie zrobi.

Tak szczerze, to nie wiem czy nie taniej by poświęcić ze 3 lata i zapisać się na 10 kursów programowania :D

Jak się uczysz angielskiego, ale się nauczyć nie możesz, to może mogę Ci jakoś pomóc? Taki oto angielski projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programista freelancer zrobi prosty PP za kilkaset złotych.

Programista freelancer co robi za kilkaset złotych w miarę zaawansowany system to pewnie gimnazjalista bez DG. Co za tym idzie, później brak jakiegokolwiek supportu, nawet zwykłego kontaktu w sprawie skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę @MaxPan nie warto zlecać programiście jeśli istnieją dobre gotowe rozwiązania. Bo zwyczajnie się nie opłaca. Chyba, że masz duży budżet. Nie oszukujmy się za parę tysięcy nikt nie zrobi oprogramowania jak np postaffiliatepro.com a ten w wersji instalowanej kosztuje jak widzę max 1900$ a są wersje za 1000$ i 300$ :) A dla testów SaaS za 19$ ;)

Taki przykład SEO - czy każdy z Was ma autorski panel klienta/monitoringu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zaangażowanie się w temat. A więc tak jak pisaliście- nie mam zbyt dużego budżetu i opcje typu 19$/miesięcznie jak najbardziej mi odpowiadają. Bardzo zaintrygował mnie pierwszy skrypt, o którym wspomniał użytkownik TheMatthew173.

Tylko... to i tak za dużo. Naprawdę nie potrzebuję aż tyle. Chodzi mi naprawdę o prosty skrypt. Co chciałbym mieć:

  1. Licznik odwiedzin linku partnerskiego (proste statystyki)
  2. Kalkulowanie zarobków (przyjmując, że osoba 2 razy poleciła produkt to ma 2 x 20zł, przykładowo)
  3. Historia danego miesiąca (w grudniu- sprzedaż 300zł, w styczniu- 250zł itp.)
  4. Generowanie linku (najlepiej coś w tym stylu: mojastrona.pl/?ref=nazwauzytkownika)
  5. Proces rejestracji oczywiście (panel logowania rzecz jasna również)

Znacie jakieś takie najprostsze systemy partnerskie? Byłbym ponownie bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności