Skocz do zawartości

[Zmienne IP] UPC czy Tpsa?


x1349

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów ( i koleżanki ;) )

Musze założyć neta w nowym mieszkaniu, do tej pory korzystałem z nerwostrady 10 mbit i było ok, a teraz musze wybierac między neostradą 10mbit i 250mbit od UPC...

Czy UPC ma równie dużą pulę IP co tpsa (a w zasadzie obecnie orange)?

Odpala ktoś z was narzędzia seo takie jak np zenblog i korzysta z dobrodziejstw dynamicznego IP w UPC resetując co chwile router?

Zależy mi przede wszystkim na dostępie do dużej puli IP, prędkość stawiam na drugim miejscu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porponuje zostać przy TP, w UPC nei poszalejesz - bo albo wybierasz IP z NATem u nich, albo publiczne IP ale chyba jest uzaleznione od MacAdresu (kiedyś przywiazywali to na stałe i trzeba było grzebać w MACu).

Ja mam 40Mb z Orange i cenię sobie zmienne IP ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest - ale nei mogę publicznie tego powiedzieć bo z nimi współpracuję na polu służbowym.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam UPC 30 Mbit/s i wyciagam 28 tak więc uważam, że działa dobrze i nie narzekam, do wyboru miałem też Netię ;) tak więc w sumie nie było wyboru :D

Miałeś wypadek komunikacyjny? Masz prawo do odszkodowania z OC sprawcy wypadku!

W przypadku zniszczonego auta proponujemy odkup szkody i dopłatę do jego naprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówka ma dużo większą wydajność pakietową. Sam mam łącze 60 Mbit z Multimedii i sobie chwalę. Przedtem miałem TP i największa zaleta łącza w TP to IP zmieniany po każdym restarcie modemu. Z MM nie ma tak dobrze, tutaj jest to zależne od przypadku i MACa urządzenia podpiętego do modemu, ale częściej niż raz na tydzień na pewno się nie zmienia. Technologia ADSL z TP ma strasznie słabą wydajność pakietową i Rapid Indexer odpalony na tym całkowicie zapychał mi łącze. Nie mówiąc o tym, że youtube się u nich buforuje nawet na niskich rozdzielczościach, bo dla userów Neo/DSL/Metro nie mają w PL własnego GGC (jest tylko w TPIX dla tych co kupują transmisję) i ciągną YT z Francji. Jeśli chcesz brać TP to VDSL, czyli oferty od 40 Mbit w gorę. Te łącza mają całkiem inną wydajność pakietową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym kryterium jest zmienne IP to Netia jest dobrym wyborem pod warunkiem korzystania z niektórych usług sieciowych gdzie indziej, np. DNSy Netii to obraz nędzy i rozpaczy, ale jedno jest do perfekcji zrobione - zrestartuj sobie 100 razy modem w ciągu dnia i za każdym razem będziesz mieć inny adres IP :)

Transfery są na poziomie tepsy, na pewno nie są gorsze i jest nizszy poziom inwigilacji, tak to oceniam ale tematu rozwijać nie będę ... problemy są gdy jest awaria na poziomie łącza, bo tepsiarnia to lenie patentowe i potrafią wciskać ciemnotę, że zerwane lub zdegradowane łącze to wina urządzeń Netii - znam to z autopsji!

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności