Skocz do zawartości

Czego Wam brakuje w skryptach sklepów


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie tu coś nowego, gdzie jakaś innowacja? Na rynku jest mnóstwo rozwiązań w różnych modelach i dość dobrych cenach. Uważam, że prawdopodobieństwo sukcesu przy projekcie bez rewolucyjnego pomysłu jest małe. No chyba, że masz jakiegoś asa w rękawie, o którym nie wspominasz: pomysł na super funkcjonalność i dostęp do świetnych programistów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Brakuje tego, żeby ceny podczas zamawiania były zerowane.

Chodzi o brak kosztów "na wejście" czy o kilka miesięcy gratis na przetestowanie itp?

@Beerbant

Tak jak pisałem, ten projekt mi już świta w głowie od dłuższego czasu i rozpoznanie robię przy każdej możliwej okazji. Z moich obserwacji wynika, że jest zapotrzebowanie na platformę "dla prostego Kowalskiego", który chciałbym mieć sklep internetowy ale nie ma pojęcia o wdrożeniu go, konfiguracji itd. Taki Kowalski oczekuje pomocy w instalacji sklepu, w administracji, we wprowadzaniu produktów, w wypromowaniu sklepu itp. Taka osoba zazwyczaj potrzebuje kogoś do pomocy (komu oczywiście musi zapłacić). Chcę dać alternatywę dla tego rozwiązania. Każdy będzie płacił tylko za to co potrzebuje. Ktoś chce sam prowadzać produkty...dostanie do tego narzędzia. Kto inny chce aby to zrobić za niego...zrobimy za odpowiednią opłatą, bez konieczności zatrudniania kogoś na stałe.

@Mion

Ale ja nie myślę o samym skrypcie tylko o całej platformie z pełnym wsparciem technicznym, kompetentnym i profesjonalnym BOKiem (to w wielu firmach kuleje).

@Tler

Dokładnie tak samo uważam. Z roku na rok coraz więcej ludzi robi zakupy w internecie. Młode pokolenie w coraz większym stopniu przejmuje rynek. A jak wiadomo za popytem idzie podaż. Jeśli chodzi o wniosek to znam dziewczynę, która się tym zajmuje, a że kiedyś jej bezinteresownie pomogłem (uprzedzam pytania: tak, była bardzo ładna :P) to sądzę, że mi to wytłumaczy i przekieruje do dobrej firmy.

@Analityk Internetowy

Mam pewne rozwiązanie, które może być mniejszą lub większą rewolucją ale z oczywistych względów się nim nie pochwalę. Powiem tylko, że ten moduł jest już napisany i sprawuje się bardzo dobrze (pozostaje tylko synchronizacja z nieistniejącym jeszcze skryptem :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie myślę o samym skrypcie tylko o całej platformie z pełnym wsparciem technicznym, kompetentnym i profesjonalnym BOKiem (to w wielu firmach kuleje).

Dlatego kuleje bo są to stosunkowo najwyższe koszty (jeżeli ma być na dobrym poziomie) także weź to pod rozwagę ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorpionek, mam wrażenie, że Ty nie zrobiłeś żadnej analizy rynku. Jeśli chcesz nastawić się na klientów typu pan Zdzisław bez najmniejszej wiedzy z zakresu ecommerce i IT oraz bez chęci zatrudnienia kogoś takiego to czarno to widzę. Na takich klientach po prostu nie zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że jest zapotrzebowanie na platformę "dla prostego Kowalskiego"

Obecnie "prosty Kowalski" bez sporych inwestycji, bez dobrego biznesplanu skazany jest na porażkę.

Jestem w tym biznesie od prawie 10 lat, widzę jak "prosty Kowalski" otwiera sklep by po roku go zamknąć.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne narzędzia na rynku są dobre to nie znaczy, że nie możesz się ze swoim produktem przebić. Na pewno będzie to jednak bardzo trudne.

Tego czego brakuje według mnie to narzędzi, które pomogłyby w generowaniu sprzedaży np. narzędzia do tworzenia programów partnerskich dla sklepu. Pomysłów na narzędzia generujące sprzedaż może być wiele, wszystko zależy od kreatywności. Szczególnie małe sklepy, które dysponują niewielkim budżetem, potrzebują rozwiązań, które pomogą im w rozwinięciu skrzydeł. Zamiast tworzenia nowej platformy sklepowej możesz zastanowić się nad stworzeniem narzędzia dla już istniejących sklepów (tez w modelu saas). Myślę, że tutaj są większe szanse na sukces..

Filmy animowane typu explainer video. Najlepszy serwis AGD Gdańsk, jak zepsuje się lodówka, pralka lub inne urządzenie AGD. Organizujemy bezpieczny import z Azji do krajów Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed uruchomieniem tego typu inwestycji to już musiałbyś obsługiwać wielu klientów na różnych gotowyvh systemach. a jeśli nie masz jeszcze klientów to kiepsko to widzę. ja mimo wszystko twierdzę że pomyśł jest dobry, bo niby czemu ma być zły sam kiedyś pisałem sklepy dla klientów w różnych branżach i gdybym chciał to można było to ciągnąć dalej i coś by z tego było ale wtedy jesteś człowiek orkiestra (admin, bok, coder itp), tutaj podstawowa reklama to referencje i poczta pantoflowa, nie ma sensu bić się na siłe w necie o klienta bo wtedy nie zarobisz a robić coś dla idei szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobieństwo sukcesu przy projekcie bez rewolucyjnego pomysłu jest małe. No chyba, że masz jakiegoś asa w rękawie

Wydaje mi się, że grunt to jednak marketing. Nie musi wprowadzać nic rewolucyjnego, jeśli dobrze zareklamuje standardową usługę. To jednak może być jeszcze trudniejsze.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem sklepy dla klientów w różnych branżach

To jest coś zupełnie innego, bo wtedy realizujemy system internetowy "szyty na miarę" pod danego klienta z konkretnymi wytycznymi jako konkretne zlecenie do realizacji.

Zupełnie co innego jest wyprodukowanie uniwersalnej platformy eComerce i zamiarem jej wdrożenia dla "sprzedaży pudełkowej".

I jeszcze czym innym jest wdrożenie gotowego produktu i administracja nim.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem sklepy dla klientĂłw w rĂłżnych branżach

To jest coś zupełnie innego, bo wtedy realizujemy system internetowy "szyty na miarę" pod danego klienta z konkretnymi wytycznymi jako konkretne zlecenie do realizacji.

Zupełnie co innego jest wyprodukowanie uniwersalnej platformy eComerce i zamiarem jej wdrożenia dla "sprzedaży pudełkowej".

I jeszcze czym innym jest wdrożenie gotowego produktu i administracja nim.

w sumie to masz rację, ale zawsze można mieć pudełko z możliwością dostosowania, w wielu prxypadkach nie trzeba zmieniać całego api..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale żeby mieć pudełko trzeba napisać bardzo rozbudowany system eComerce. Do tego takie platformy już istnieją zarówno płatne ja i darmowe. Np darmowy: https://www.magentocommerce.com/ - czy coś mu brakuje ? zwłaszcza w kwestii uniwersalnego rozwiązania pudełkowego.

Jeśli już to radził bym się przyjrzeć jak wygląda sprawa integracji gotowych na każdą kieszeń sklepów z systemami:

- księgowymi

- płatnościami online

- systemem ratalnym,

- magazynowym

- śledzenia statusu zamówienia.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze skalowalnością platformy? Powinna być w stanie obsłużyć Pana Zdzisia, kiedy sprzeda 10 produktów jak i 100.000 produktów, na czym te sklepy postawisz? Planujesz budować klaster? Chmurę? Skrypt planujesz autorski, czy jakąś prestę dostosować? Musisz postawić sobie pytanie jak planujesz przebić home, allegro czy shopper, którzy mają niezawodny produkt, stosunkowo tani, kupę kasy na raklamę i doświadczenie.

Osobiście w sklepach brakuje mi większej ilości templatek.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T-K

Tak jak pisałem na początku.

Kilka mniejszych kont testowych na dedyku, a jeśli się przyjmie to jak najbardziej klaster (jeśli Unia pomoże). A skrypt w 100% autorski. Jeśli chodzi o to czym przebiję tych największych to pomysł mam ale nie mogę o tym napisać na forum (chyba rozumiesz dlaczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności