Skocz do zawartości

Czego Wam brakuje w skryptach sklepów


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

@T-K

Tak jak pisałem na początku.

Kilka mniejszych kont testowych na dedyku, a jeśli się przyjmie to jak najbardziej klaster (jeśli Unia pomoże). A skrypt w 100% autorski. Jeśli chodzi o to czym przebiję tych największych to pomysł mam ale nie mogę o tym napisać na forum (chyba rozumiesz dlaczego).

bez urazy ale spyta, na czym się znasz? administracja serweem, programowanie web, marketing, zarządzanie? sam nie dasz rady a koszty personelu ciebie dobiją na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bez urazy ale spyta, na czym się znasz? administracja serweem, programowanie web, marketing, zarządzanie? sam nie dasz rady a koszty personelu ciebie dobiją na starcie.

Policzyłem, że na start potrzebowałbym 3 pracowników z czego: mój kolega jest bardzo dobrym administratorem serwerów, a że pare razy w zyciu mu du**ę uratowałem to sądzę, że na początku zgodziłby się popracować za mniejsze pieniądze albo za jakąś część udziałów w projekcie (z resztą wstepnie się zgodził). Oprogramowanie stworzę sam, a cały ten bajzel księgowo-papierowy to domena mojej nażeczonej (ma doświadczenie w tej kwestii). Dodatkowo jedna osoba na BOK, a że na początku przy małej grupie klientów na BOKu nie ma dużo pracy to może się zająć też dzwonieniem do potencjalnych klientów i jakimś szeptankiem na forach :) Pomieszczenia mam za darmo (w firmie ojca jest sporo nieużywanej przestrzeni do zagospodarowania).

Edit//

U ojca pracuje również całkiem niezły grafik i są czasem momenty gdy nie ma co robić przez kilka godzin, ojciec na pewno mi go w tym czasie udostępni (kilka fajnych templatek na początek się przyda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczynasz od "garażu" i na tym garażu się zatrzymasz ... IMHO czasy "garażowych" firm które urastały do google, apple, ebay, amazon mamy dawnoooooo za sobą.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skorpionek, nie chcę Cię ścinać z nóg na samym początku, Twoje założenia biznesowe są złe.

Jeśli byś napisał, że masz pomysł np. na aplikację lub grę na urządzenia mobilne, wówczas Twój model jest OK.

Sam bym zaproponował sponsoring ze strony mojej firmy. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie masz pomysł ( ponoć za darmo umarło ) - sklep który będzie zintegrowany z iOS/Android - nie mówie o stronie ktora jest dostosowana do mobilnych ale aplikacją z której dokonuje wszystkie kroki zakupu łącznie z płatnością

Kody -25% na hosting w biznes-host.pl
 

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skorpionek- kiedys bawilem sie sklepem kolegi i mi brakowalo tzw pełnej automatyzacji. Chodzi o to żeby ceny i produkty same zczytywaly sie z hurtownii i wysylaly a administrator/wlasciciel dbał o opłacenie faktur i przebieg wysyłki.

Z drugiej strony brakuje mi promocji sklepów sprzedających produkty w Googlach. Sa setki sklepów z kawą i herbatą, ale żadnego nie znam z tv albo z outdooru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy od strony właściciela powiem wam, że bardzo przydatne są wszelkie opcje do usprawnienia obsługi ... zwrotów. Często osoby obsługujące sklep internetowy mają problem, bo w panelu są tylko zamówienia i stan realizacji, a zero informacji o zwrotach. A by się przydało, aby szybciej można było zorientować się, że coś jest do zwrotu/wymiany albo czy już dana spawa z klientem została rozliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny i jak najbardziej na czasie poobserwuj UK, DE, USA itp. zobacz ile firm tam ma strony, a ile ma sklepy i co sie dzieje jesli chodzi o zakupy w sieci i jak szybko z tych krajow przychodzi to do nas

Jednak nasz kraj ma specyficznych klientow, ktorzy sa wymagajacy (ze wzgledu na obszerna wiedze expercka :P i do tego chca placic za produkt porzadnej jakosci jak za porodukt z niskiej polki, a to jest spory problem ;/ chocby dla poczatkujacych) ja mialem ta przewage iz spora ilosc klientow juz wypracowalem sobie w ostanich latach - to duzo pomaga i daje moc co do rozwoju projektu.

Konkurencja sklepow jest ogromna jak na Polske w tym tez jestem ja, wypuscilem jakis czas temu autorski sklep internetowy, ale nie kolosa typu shoper, sote itp. plus masz jeszczze za plecami konkurecnje-plage zab zanizaczy i sklepy ala-joomla, drupal, wpress to jest dopiero odcisk hehe jak ci klient mowi ze bedzie mial slep za 300zl na joomli :P u mnie sprawa byla i jest o wiele latwiesza, gdyz moj sklep wyposazony zostal w kilka bardzo ciekawych innowacyjnych modolow (ktore obecnie wdrozone maja sklepy dla wybranych klientow takie wisienki na moch torcie :P), ktore malo kto ma w sklepach i jak juz sa to przewaznie dedyki ktorych ceny sa cosmiczne lub nie moga isc na sprzedaz, gdyz maja umowy o prawa autorskie nie pozwalajace na odsprzedaz itd. co dla mnie jest na plus :P.

Czeka cie dluga droga... oczywiscie jest ona warta poswiecenia

i uczulam cie przy wypuszczanie produktu i jego elementow, modolow, wtyczek, templatek itp. na porzadne testowanie bo obroci sie to przeciwko tobie tak, ze kilka opinii w sieci moze kosztowac cie sporo strat, a nawet zamknieciem bznesu, projektu (internet rzadko kiedy wybacza :P - znam to z doswiadczenia jednej firmy z ktora wspolpracowalem (istnieje dalej ale pod innym szyldem)

"Czego Wam brakuje w skryptach sklepów " - pytanie bardzo obszerne :P i wymagajace nawet przy odpowiedzi porzadnej weryfikacji przed podjeciem sie realizacji

jesli nie wpadles na pomysl swietnego, uniqalnego modulu itd. ktory przyciagnie po prezentacji klienta to watpie, aby zdradzily ci osoby wtajemniczone :P w temat taki pomysl...

sadze ze zostaje ci wsluchac sie w klientow, support i musisz isc z duchem zycia oscomersowskich rozwiazan dopasowanych do danego kraju (funckcji), ktore sprawdzaja sie na danym rynku(kraju, branzy)

im szybciej bedziesz reagowal na opinie klientow tym lepiej i to jest bardzo wazne lecz zarazem bardzo trudne jesli interesuje cie masowa sprzedaz licencji.

Oczywiscie cena gra w Polsce duza role jak juz bedzies zmial produkt koncowy i tym mozesz sporo zyskac nad konkurencja ale tez stracic i narobic sobie wrogow, proponuje Ci tez jesli masz budzet cienki i nie posiadasz klientow to moze zrob opensorcowska wersje :) okrojona - to na bank pomoze w promocji i wypusc tez wersje platna

Doczytalem sie ze jestes odpowiedzialny za kod na jakim Frameworku to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności