Skocz do zawartości

Orbitrek - jesień kondycja ;)


aikmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Większość z Nas, tak sądze... spedza dnie na siedząco przed komputerem. Latka lecą i kilogramów przybywa. Zastanawiam się nad zakupem orbitrek. Ktoś z Was coś może doradzić? Troche pogooglałem i cośtam już wiem. Jestem dośwysokim zawodnikiem - 190cm. Budzet - +/-`1500. Co zaproponujecie? W GoSport znalazłem model Alaska w promocji za 1399zł. Duże koło, waga koła 7 kilo etc... Sprzedawca/doradca zwrócił uwage, że koło musi byc dosk wysokie aby przy moim wzroście ćwiczenia były komfortowe.

Wypady na siłownie w moim przypadku nie wchodzą w gre.. bo za daleko (czas/kasa). Musze kupic coś do domku. Doradcie jak ktoś ma info.

Pozdrawiam

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. Przejdz się na siłownie i zobacz jakiej firmy tam sprzęt stoi. W miare możliwości kup sprzet tej samej firmy. Nie kupuj w żadnym salonie, tylko wysyłkowo. W salonie przyglądnij sie konkretnemu modelowi i później kup przez allegro np. Alaska to firma krzak i gó*****y sprzęt, w ązdnej siłowni go nie zobaczysz. Dodatkowo koło zamachowe - im cięższe tym lepiej. 7kg to pierdółka - duże koło to 15kg i więcej.

W tym przedziale cenowym thorn, york. Najlepszy bylby kettler ale tutaj musiałbyś trochę dorzucić.

P.S. Wbrew powszechnym wyobrażeniom organizm spala tłuszcz na całym ciele bez względu na to którą partię ćwiczysz. Największą partią mięśni są czworogłowe ud i dlatego przy ćwiczeniach aerobowych ćwiczy się właśnie nogi. Największa partia = największy wysiłek dla organizmu = największa ilość spalonych kcal. W związku z powyższym robotę "odwali" również rowerek stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy też raczej zamiast sprzętu to bieganie + sixpack + tabata ;) i jest dobrze.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegać biegam. Sprzęt ma rownież użytkowac osoba która biegać nie może (praca od do, wiek). W zime będą mrozy, zamiecie itd :D Wcześniej deszcze i bieganie nie zawsze będzie mozliwe/przyjemne a chce utrzymac systematyczność.

@Altaica - offtop :) --> Nie wiem czy ten sixpack (sześciopak piwa) jest dobrym pomysłem ;)

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo biegania proponuje to skonsultować z lekarzem 1 kontaktu. Wytłumaczy wam dlaczego bieganie jest be. W skrócie podczas biegania odbijamy się od ziemi używając na przemian tylko jednej nogi. Efekt jest taki że cały ciężar naszego ciała spoczywa na jednej nodze i 2 stawach - skokowym i kolanowym (bardziej kolanowym) kilkadziesiat kilo na staw kolanowy = na starość ten staw wam przypomni jak sobie biegaliście;) Zaznaczam że to nie są moje wymysły tylko informacje które uzyskałem od lekarza sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo biegania proponuje to skonsultować z lekarzem 1 kontaktu. Wytłumaczy wam dlaczego

Przy sexie używasz tylko jednego mięśnia - to też lekarz 1 kontaktu powie :P

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkadziesiat kilo

Sporo więcej niż kilkadziesiąt kilo

W trakcie wolnego biegu, stopa czuje nacisk trzykrotnie większy od wagi ciała(zazwyczaj więcej niż 200 kg)

W czasie sprintu jest to wartość nawet siedem razy większa niż waga ciała(najczęściej powyżej 500 kg).

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred, nie wiem jak to robisz, że tylko jeden mięsień u Ciebie pracuje :D :D

Czytać co napisałem .. widac że lekarza nie odwiedziałeś 1 kontaktu aby postawił diagnoze którą cwiartką myślisz :P a którą czytasz :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja w domu będzie. Sportem troche kiedyś się zajmowałem. Wszystkom ma swoje plusy i minusy. Bieganie - tak stawy itd. ale siedzenie na fotelu by zaoszczedzić stawy, nie ruszanie się leżenie.. wiecie skrajności.

Sytuacja: Desz pada i pada... orbitrek. Piękna/znośna pogoda - bieganie. Proste. Druga osoba nie będzie biegać więc jakiś sprzet MUSI być w domu.

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności