Skocz do zawartości

Orbitrek - jesień kondycja ;)


aikmar

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj nie liczę tego, ale z ciekawości sprawdziłem w dwóch kalkulatorach:

- bieg 12km w 1h, masa 78kg -> w zależności od kalkulatora 940-970kcal

Jeśli masz jakiś sprawdzony kalkulator to chętnie na to zerknę, chociaż raczej tylko z ciekawości - nie przeliczam wprost aktywności na jedzenie, raczej obserwuję jak zachowuje się mój organizm i bazując na tym dokładam lub odejmuję kcal w diecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie ufałbym kalkulatorom, które nie mają dostępu do podstawowych danych takich jak tętno. Jeśli chcesz wiedzieć jakie masz realne zużycie (oczywiście w granicy błędu bo to nie laboratorium) to musisz się wyposażyć w pulsometr. Przykładowo mój ostatni zapis z kalkulatora endomondo, który zna jedynie wiek/wzrost/wagę wskazuje 1765 kcal a aplikacja pobierająca dane z pulsometra 1217 kcal. Duża różnica. Korzystałem z kilku urządzeń pomiarowych i różnica zawsze jest podobna.

Treningi WattUp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o sprzet Panowie nie z racji lenistwa

Ja przez pewien czas używałem orbitreka. Po wypadku lekarz zabronił mi biegać na jakiś czas, a przygotowywać się kondycyjnie musiałem. Poszedłem wtedy do kolegi rehabilitanta, który polecił mi właśnie orbitreka, ze względu na jego wszechstronność i wiele zalet, których nie ma zwykłe bieganie (bardziej wszechstronny rozwój mięśni, mniejsze obciążenie stawów). Sporo też czytałem o sprzęcie do domu i z pewnością nie sugeruj się tym co jest na siłowni. To jest sprzęt profesjonalny, który ma wytrzymać kilkunasto godzinne obciążenie. Wytrzymały = drogi. Bo konsultacjach kupiłem Boody Sculpture https://www.bodysculpture.pl/produkty/sprzet-fitness/orbitrekitrenazery-eliptyczne/produkt/article/orbitrek-programowany-be-5510.html. Półprofesjonalny, ale ma wszystkie funkcje. Używałem przez pół roku i się sprawdził. Teraz trochę się kurzy, bo jednak wolę biegać na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozrósł. Mnie chodziło o 6-tkę weidera. Buty do biegania tylko asics, według mnie najlepsze buciki sportowe, jak wydasz trochę ponad 300zł to nie ma porównania z innymi markami. Ale i za 200zł są świetne, nawet na co dzień.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo biegania proponuje to skonsultować z lekarzem 1 kontaktu. Wytłumaczy wam dlaczego

Przy sexie używasz tylko jednego mięśnia (...)

Zgred - chyba Ty (z całym szacunkiem ;))

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od ćwiczenia dojechali do seksu o.O ;) Polska wypisz wymaluj ;)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje sie chyba na : Kettler AXOS Cross P, w macro za ~1750zł. Model Rivo P ładniej wygląda ale z tego co google mi powiedziało, to dla mnie chyba wiekszej różnicy nie będzie. a roznicaw $$ jest bardzo duża.

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rodzaj aktywności fizycznej jest dobry jak chcesz zrzucic pare kilo, a najlepszy jest tzw trening aerobowy lub interwałowy, czyli też orbitrek :) Do tego musisz trzymać odpowiednią dietę, bo bez niej nie zrzucisz nic. nie polecam głodówki :) Szczególnie głodówki i wysiłku fizycznego.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie każdego sprzętu, czy wykonywanie ćwiczeń o których mówicie wymaga

1. Konsultacji lekarza (sport to zdrowie, ale nie "rzucaj się z motyką na słońce", konsultacja w tym zakresie jest bardzo ważna, zwłaszcza, że większość osób nie ma pojęcia na temat stanu swojego organizmu, tego na jak wiele może sobie pozwolić, i po co wam na początek taki sprzęt za kilkaset złotych?

2.Obowiązkowo odwiedzić siłownię czy gdzieś dogadać się z kimś, kto na temat aktywność fizycznej posiada wiedzę na ten temat, zrobi nam odpowiednią "rozpiskę" w zakresie rozgrzewki itd (przedstawi liczbę powtórzeń, serii.. wskazówek)

3. No i odpowiednie odżywianie się (papieroski i alkohol odstawić na bok, 2 piwa w tygodniu powodują, że cały cykl treningowy idzie..)

4. Systematyczność to podstawa ;), no i odpowiedzialność jak i motywacja

Zanim pojawi się efekt fizyczny, "bajceps" trochę urośnie o centymetr lub dwa (na sucho, to minimum 6 miesięcy), czekoladka na brzuszku to nie wiem, raz miałem kaloryfer w wieku 16 lat

Ja mam tak 3 razy dziennie seria brzuszki i pompki (po 30 razy 1 seria), rano bieg (tutaj często od pogody od 1-3 km, czasem nie mogę forsować), nie jem tego co serwują na mieście (ale lubię chleb ze smalcem), siłownie kiedyś odwiedzałem (teraz mam trochę foremnego betonu na rurkach), i nie forsuje się, nie palę (bo szkodzi miałem kiedyś zdjęcie płuc do tego kondycja), pijam sporadycznie, i znam swój metabolizm co wnioskuje? Jestem zdrów jak ryba (żadne grypy, syfy czy inne tam) no i najlepszy sposób na walkę z nerwicą, stresem czy oczekiwaniem na okres u koleżanki..

Sprzęt jaki dostałem po ojcu (mam też taką co się wygina na boki)

1.

7_l.jpg

2

zestaw-3way-sciskacze.jpg

3. Drążek nad drzwiami

A tak robi się sztangę (jak macie warunki to po co kupować? szkoda pieniędzy zwłaszcza, że dziś ci się chce a za rok dasz sobie wolne) można również dorzucić sobie opony jako dociążenie

20100214225626.jpg

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepszy basen i siłownia ew. bieganie, ale teraz coraz gorsza pogoda. A nie siedzenie cały czas w domu :)

Siłownia jest świetna, bo jest dużo mobilizacja, trzeba wyjść z domu zrobić swoje i dopiero do niego wrócić. Kiedyś miałem troche sprzętu w domu i go sprzedałem, bo po prostu wolę iśc na siłownie.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności