Skocz do zawartości

Powiadomienia o nienaturalnych linkach


Mutilator

Rekomendowane odpowiedzi

aż ciśnie się na usta pytanie odwrotne: jakich linków google nie wskazuje jako nienaturalne... niby głupie pytanie a jednak...

ci, którzy otrzymują filtry ręczne i przykłady niedobrych linków, pewnie swoje wnioski wyciągają i na pewno są mądrzejsi :)

Oglądałem taki trick magika ostatnio... Koleś wziął talię kart, potasował a następnie rozdał odkryte 4 karty. Kazał sobie pomyśleć o jednej z tych kart. On zrobił czary mary i karta o której pomyłeś znikła. Rzeczywiście zniknęła. A jak on to zrobił? Wymienił wszystkie cztery karty. Na czym polega trick? Otóż jak się skupiamy, aby zapamiętać jedną kartę, to w ogóle nie patrzymy na pozostałe.

Teraz pytanie na ile w tym wszystkim działa algorytm, a na ile straszą wszystkich (choć odrobinę podejrzanych) powiadomieniami a tak na prawdę robią sobie z nas jaja bo nie widzimy najprostszej rzeczy: że pokazują sobie na chybił trafił linki z anchorami exact match (czyli takimi, które kochamy) i patrzą co będzie się działo z linkami. Jak ktoś usuwa, to znaczy że mieli rację. A jak nic się nie dzieje na linkach to po długim czasie odfiltrują :)

To tak półżartem półserio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

czy po zdjecia filtra recznego i wgraniu plik disavow po jakim czasie mozna cosfnac zrzeszenie sie paru linkow, ktorych po pozniejszej ocenie jednak nie potrzebnie zostaly usuniete?

a skąd będziesz wiedział, że niepotrzebnie zostały usunięte, i które to będą linki, i kto tę ocenę wystawi?

i po co się będziesz rozmieniał, ja proponuję od razu taką ścieżkę - bez znieczulenia:

Linki do Twojej witryny >>> Więcej >>> Pobierz więcej przykładowych linków >>> teraz ściągasz, przerabiasz plik >>> wysyłasz przez Disavow

wtedy mamy pewność, że na pewno nie pominęliśmy żadnego złego linka, który szkodził witrynie;

no i co najważniejsze, google zdejmie filtr - bo jak już ktoś wczoraj napisał: jak wyślesz wszystko to masz 100% szans, że google zdejmie filtr; oczywiste prawda?, że nikt wcześniej na to nie wpadł;

google po tygodniu oczekiwania nagradza w końcu gorliwego webmastera, zdejmuje filtr, i domena z miejsca 250 awansuje na 150 miejsce i można dłubaninę z domeną zaczynać od nowa, po pół roku dłubaniny osiągasz topy - tym razem zwracałeś uwagę, żeby mieć tylko "wartościowe" linki, takie które "nie szkodzą", chociaż takich nie ma, ale co tam - i za chwilę dostajesz kolejny filtr, bo wśród setek tylko "wartościowych" linków znalazł się jednak jeden taki, co to się wartościowym nie okazał;

ps.

uzupełniając, już na poważnie - w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdejmowałem filtr ok. 20 razy, dostałem tylko 2 negatywne odpowiedzi - reszta odfiltrowana za pierwszym podejściem; myślę, że skuteczność niezła, a na co szczególnie chciałbym zwrócić uwagę - plik Disavow wysłałem 1 (słownie: jeden) raz, tak trochę bardziej dla testu, żeby przejść procedurę, i zobaczyć jak to wygląda, a w pliku zgłosiłem kilka swoich domen, większość wygasłych - które nie widzieć czemu google uparcie wyświetlał w GWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blox.pl

majesticseo.com

gazeta.pl

ask.com

quantcast.com

domaintools.com

alexa.com

livejournal.com

latimes.com

blogspot.com

wordpress.com

opera.com

youtube.com

bloglines.com

mam linki na takich stronach. Firma ktorej zlecilem pozybycie sie filtra zglosila cale storny do usuniecia w narzedzie Disavow.

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto to zgłosił jest troszkę pokręcony. Bo nie wiem jak to można określić - niestety widać, że nie odrobił pracy domowej. Licze, że zgłosił linki bo jesli zgłosił domeny na zasadzie domain:youtube.com to po prostu popukac się w łeb ...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki - linkami się operuje. Zgłoszenie domeny nic nie da.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem :)

Ile jest w GWT w sekcji "najnowsze linki" ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 tys ale masa jest z domeny serp24.pl, moglby Pan wejsc na gg?

i tylko te podlegają analizie :) można dodac wszystkie ale nie sądze abyś miał ich wiecej jak 20 tys :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuje się TYLKO to co masz w panelu GWT.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności