Skocz do zawartości

Co zrobić z takim klientem?


marek.seo

Rekomendowane odpowiedzi

(chyba po 2 miesiącach)

Po 6 miesiącach

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w woli przypomnienia, teraz FV proforma to dokładnie to samo co FV. Musisz ją wykazać w sprzedaży i zapłacić Vat.

Powinieneś dostać bana za pisanie takich idiotyzmów.

Gdzie mogę o tym przeczytać?

Głupoty pisze, nie zawracaj sobie nim głowy.

Za Ministerstwem Finansów po zmianach od 1 stycznia:

Powołane przepisy dotyczące podatku od towarów i usług nie przewidują, w celu

dokumentowania czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem, wystawiania

dokumentów określanych mianem faktur pro-forma.

Dokument nazywany fakturą pro-forma nie jest dowodem księgowym. Jest to dokument

wystawiany w obrocie gospodarczym i jego celem może być np. potwierdzenie złożenia

oferty czy przyjęcia zamówienia do realizacji.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma czegoś takiego jak obowiązek płacenia VATu od proformy, proforma to jest tak jakby umowa przedwstępna - sprzedający zobowiązuje się sprzedać a kupujący kupić, ale nie jest to żaden dokument księgowy a co za tym idzie nie powoduje skutków prawnych.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wszyscy mądrzy tego świata nie mają racji, jest taka zasada, jak o czymś nie wiesz, nie pisz. Może jak prowadzicie malutkie często szare biznesy nie macie pojęcia o przepisach. Dokładnie od 1 stycznia 2013 roku weszły przepisy które między innymi znoszą nazwę faktura pro forma. Od tego momentu nie ma znaczenia co wystawiasz, tylko to co na dokumencie się znajduje. Więc uważajcie z co wystawiacie. Dla niedowiarków lektura ułatwiająca uzupełniająca mizerną wiedzę

https://www.naszeprawo.pl/index.php/firma/31-faktury-co-si-zmienio-w-2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś bardzo poważne źródło. Nawet nie ma żadnych danych w zakładce kontaktu.

Poczytaj tu: https://www.podatki.gofin.pl/17,2,62,116372.html (wydawnictwo podatkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian1984 swoją wypowiedzią pokazałeś kto ma mizerną wiedzę.. i nie prowadzi małego, szarego biznesu..

cytując Ministerstwo Finansów

Dokument nazywany fakturą pro-forma nie jest dowodem księgowym. Jest to dokument

wystawiany w obrocie gospodarczym i jego celem może być np. potwierdzenie złożenia

oferty czy przyjęcia zamówienia do realizacji. Wyraźne oznaczenie tego dokumentu

wyrazami pro-forma powoduje, że nie można przypisać mu waloru faktury w rozumieniu

przepisów o VAT, gdyż podmiot wystawiający taki dokument jednoznacznie wskazuje, że nie

jest to faktura

...

Po wejściu w życie z dniem 1 stycznia 2013 r. zmian wprowadzonych ww. rozporządzeniem

Ministra Finansów z dnia 11 grudnia 2012 r., nie zmieniło się merytoryczne podejście do

dokumentów określanych mianem faktur pro-forma. W szczególności niezasadne jest

stanowisko prezentowane przez niektórych autorów, że wystawienie takiego dokumentu

(w celu np. potwierdzenia przyjęcia zamówienia), w przypadku gdy będzie zawierał

wszystkie dane wymagane dla faktur (w tym kwotę podatku), rodzi obowiązek zapłaty

wykazanego podatku do urzędu skarbowego na podstawie art. 108 ustawy o VAT.

więc posyp głowę popiołem i błagaj o wybaczenie ;)

[edyta] źródło: https://www.mf.gov.pl...

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności