Skocz do zawartości

Zatrudnić księgową czy walczyć samemu?


veron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W najbliższym czasie oficjalnie ruszy moja wymarzona firma. Mam tylko wątpliwość czy dam rade tym wszystkim rozliczeniom / podatkom itd... Szczerz mówiąc troche mnie to przeraża. Warto poświęcić czas i nerwy aby się samemu nauczyć tego wszystkiego czy lepiej wynająć księgową i mieć święty spokój ? Podzielcie się doświadczeniami w tej kwesti. Ile czasu poświęcanie na papierkową nudną robote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędzaj na innych rzeczach ale nie na ksiegowości. Roboty masa, a dobry ksiegowy zarobi na siebie. Ty zajmij się tym co robisz najlepiej a papierki zleć na zewnątrz. Mój kolega załozył firme niedawno, chciał sam prowadzić księgowość, po 3 miesiącach wynajał księgową bo przez 3 miesiące czegoś tam nie dopatrzył i stracił ok 1,5 tys z Vatu który mógł ściagnąc :D

Ja w Wawie prowadze firme i płace 120 zeta na miesiąc, ksiegowy robi za mnie wszystko, i jeszcze przyjeżdza do mnie po dokumenty. Kasa jak widzisz żadna , zresztą i tak ją w koszta wrzucisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadziłęm sobie księgowość samemu przez pół roku. miałem pół każdego weekendu z głowy na księgowanie. do tego dodam czas na zastanawianie się nad każdą pierdołą i szukanie jej w ustawach czy po listach dyskusyjnych.

Miarka przebrałą jak w ZUSie Pani mi wpisała na czerwono w deklarację którą oddawałem, że "płatnik odmawia uiszczenia 45gr".

Teraz mam księgową, za 100zł / m-c netto. nic mnie nie interesuje, poza tym, żeby ją odwiedzić 2x w m-cu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veto:)

serio - to nie jest takie straszne. na poczatku namieszalem troszke zusem - ale po wezweniu do kortky zrozumialem blad i wszystko jst ok, nikt mi nie wlepil wieeeelkich kar;)

zajmuje mi to max pol dnia na miesiac. na ksiegowych mnie jeszcze nie stac - ok, to jest wygodniejsze, ale jak nie ma kasy, a sa checi i choc troche oleju w glowie, samemy tez da rade. a ile sie mozna nauczyc....

gadżety reklamowe - wyszukiwarka i porównywarka dostawców gadżetów reklamowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veto:)

serio - to nie jest takie straszne. na poczatku namieszalem troszke zusem - ale po wezweniu do kortky zrozumialem blad i wszystko jst ok, nikt mi nie wlepil wieeeelkich kar;)

zajmuje mi to max pol dnia na miesiac. na ksiegowych mnie jeszcze nie stac - ok, to jest wygodniejsze, ale jak nie ma kasy, a sa checi i choc troche oleju w glowie, samemy tez da rade. a ile sie mozna nauczyc....

Nie zgadzam się Twoim zdaniem :D Księgowość można prowadzić samemu jeżeli prowadzisz spożywczak na osiedlu o obrotach mniejszych niz 20 000 zł miesięcznie - wtedy to się opłaci samemu bo potrzebna jest Ci tylko pobieżna znajomość przepisów, nie robisz wielkich odliczeń, nie wpuszczasz w koszta poważnych inwestycji itp itd. Jednak gdy przedsięwzięcie ma już wiekszy zasięg to każdy marketingowiec Ci powie, że lepiej jest zlecić załatwianie księgowości profesjonalnej firmie której pracownicy na 100% wiedzą na temat "konstruktywnej księgowości" wiele więcej niż Ty. W dodatku samokształcenie w tej dziedzinie także kosztuje i to niemało (nie mówię już o straconym czasie).

Tak więc jak już wcześniej przedmówcy pisali - dobry księgowy zarobi sam na siebie, a może nawet i więcej.

PS. Co do namieszania z zusem - zus nie wlepi Ci ogromnej kary, ale US to już inna bajka :D z najbliższego mi otoczenia znam przypadki kar w wysokości 2 500 - 5 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, to chyba coś przepłacam. ja płacę w biurze rachunkowym 200zł miesięcznie, a ich praca sprowadza się do sporządzenia deklaracji ZUS, kwartalnego VAT i miesięcznej zaliczki na PIT. jaki dokładniej zakres obowiązków mają Wasze księgowe?;). ale ogólnie jestem za outsourcingiem rachunkowości. na początku próbowałem to robić sam, ale po kilku sporych błędach stwierdziłem, że to nie dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności