Skocz do zawartości

(prywata) Które kółka wybrać?


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w temacie ale trochę z innej beczki :)

Znajomy sprzedawał samochód 12 letni .... znalazł się Klient, wszystko w porządku, transakcja zakończona.

Wielkie było jego zdziwienie, kiedy 3 tyg później znalazł swój samochód na Allegro, odświeżony nieco, ba i nawet odmłodzony, gdyż na liczniku miał 50k km mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie ale trochę z innej beczki :)

Znajomy sprzedawał samochód 12 letni .... znalazł się Klient, wszystko w porządku, transakcja zakończona.

Wielkie było jego zdziwienie, kiedy 3 tyg później znalazł swój samochód na Allegro, odświeżony nieco, ba i nawet odmłodzony, gdyż na liczniku miał 50k km mniej :D

Hmm coś w tym jest bo mój sąsiad i dobry znajomy :piwo: kupuje takie auta (tyle że trochę droższe niż te 13letnie) jeździ z 2tygodnie i sprzedaje... (odmłodzone). Średnio w miesiącu ma takie 1-2 sprzedaże.

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób na zarabianie na autach, to sprowadzić auto z felerem, odpicować i puścić auto po pastorze jeleniowi. Wbrew pozorom wyhaczyć naprawdę dobre auto, u naszych zachodnich sąsiadów nie jest prosto ( oczywiście w dobrej cenie), rynek jest patrolowany przez zawodowych kupców, a większość aut z ogłoszenia z autoscaut czy innych portali, ma porównywalne ceny jak u nas, nie mówię o szrotach gdzie kupują nasi napaleńcy, bo to towar przebrany na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał astre, fajny design w środku i z zewnątrz. jeśli chcesz benzynę to najlepiej 1,6 chociaż 1,4 jest na łańcuszku, więc to też plus, ale mocy nie ma tam za wiele. Możesz zainteresować się też silnikiem diesel 1,7 80km, który jest bez dwumasy, filtra cząstek stałych i turbinę ma bez zmiennej geometrii. przy wyborze zerknij na blachy, do tego częsty błąd to brak komunikacji kluczyka z imo. najlepiej w dobrym serwisie zczytać wszystkie błędy (pokażą Ci również te, ktore występowały wcześniej, mogą powtarzać się później).

Co do forda to napewno więcej pali i z tego co się orientowałem ludzie wypowiadają się, że jest bardziej awaryjny.

w podobnej cenie będzie też toyota corolla, z opinni ludzi znacznie mniej awaryjna, ale jak dla mnie bardzo przestarzała jeśli chodzi o wnętrze i wygląd zewnętrzny.

ogólnie to co byś nie wybrał wszystko zależy od tego na co trafisz. nie spiesz się z kupnem, sprawdź dobrze auto u znajomego mechanika itp

Usługi seo, zaplecze, link building, copywriting e-reklama

Najlepszy program partnerski, do 40 procent prowizji od każdej sprzedaży - sprawdź tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ford Focus Mk 2 - koło dwumasowe, nie znajdziesz praktycznie nic poniżej 200-300k więc dwumas albo był wymieniany, albo jest na wykończeniu np: na luzie nie równo silnik pracuje i słuchać jakieś "szelesty", do tego Mundki i Focusy MK2 są ogólnie nie udane szczególnie dieselki.

- Renault Megane II - pada elektronika a dokładnie moduł UPC, 1.5 dci pompowtryskiwacze leją, spalanie jak na normalną jazdę wypas poniżej 5l nawet zejdziesz, 1.9 dci bardziej awaryjne jednostki, chyba że chcesz benzynkę.

- Opel Astra III. - to chyba najlepszy wybór, części tanie, dużo zamienników, poszukasz dobrze i wyrwiesz od pierwszego właściciela z PL a nie 5 z NL czy D, najoszczędniejsza jednostka 1.7 D, normalne wtryski, bez pompo czy common, ogólnie prosta i mało zawodna konstrukcja.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@santer właśnie sam posiadam Forda Mondeo MK3 2.0 TDDi i mogę polecić.

Ma zwykłą turbinę tak jak ktoś już pisał i nie ma DPF.

Jest dwumas który wymienia się raz w życiu auta (w większości przypadków koszt 2k zł).

Ludzie narzekają na Mondziaki ale w wersji silnika TDCi który ma bardzo awaryjny układ paliwowy (chociaż już go poprawili w autach po 2005r).

Oczywiście nie polecam Mondeo z silnikiem TDCi przed 2005r.

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe autko zakupione. Przeglądałem wiele aut, przez tel właściciele obiecywali cuda a jak przyszło do oglądania na żywo to porażka. Z tych kilkudziesięciu aut wybór padł na Renault Grand Scenica z 2006 roku, silnik 1.5 dci, bogato wyposażony. Tyle miejsca w nim jest, że nawet i 5 fotelików się zmieści:)

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siciliano dbaj o wtryski ;) u nas na ul. wiejskiej jest całkiem dobry mechanik od renault nazywa się Tommir, podjedź sobie z każdym problemem, a jak coś to pytaj ;) teściowa i szwagrowie renault więc trochę się obcykałem co się może popsuć ;) i wiem gdzie naprawiać w razie gdyby :) więc śmiało na priv :)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterę bierz. Jestem mocno uprzedzony do aut francuskich, a ford...

Może porada oczywista, ale weź przed zakupem na "ścieżkę zdrowia" do autoryzowanego opla, jak samochód jest polski, to sporo o nim się dowiesz, jak zagraniczny, to na podstawie przeglądu też sporo powiedzą.

Kupowałem auto pół roku temu :)

A, czujnik grubości lakieru to podstawa ;)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem astrę ale była tak tragicznie pomalowana, że strach pytać, co się z nią działo. Oglądałem focusa, dziwnie silnik pracował. Wiele innych aut po samym odpaleniu było od razu skreślanych. Sprawdziłem dwa auta u sprawdzonego mechanika i w tym, które wybrałem, jest tylko łożysko do zrobienia i to wszystko.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności