Skocz do zawartości

PWr vs PW vs AGH vs UEK


Davi

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś było 8 klas podstawówki.

alkohol w duzych ilościach , kobiety w dużych ilościach ( omijaj duże objętości ), podkradanie jedzenia, pożyczanie fajek, łatwy dostęp do miękkich, żyć nie umierac.

Moja była bardziej konserwatywna :(

Mierz siły na zamiary. Odpuść sobie pracę przez pierwszy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wybrał PWr to zdecydowanie odradzam PPT. Porządna informatyka tylko na IZ :)

Jako wieczny student IZetu raczej bym nie nazwał tego jakąś super porządną informatyką. Można zdobyć dobre podstawy, prowadzący na ogół są spoko, ale to tyle, cała reszta to raczej samodzielny rozwój w wybranym kierunku, część rzeczy, których tu uczą jest niestety nieco przestarzała. Aczkolwiek nadal jest to chyba godny polecenia kierunek, bo w sumie nie znam chyba żadnej ogarniętej osoby, która nie mogłaby znaleźć po (albo w trakcie) tych studiów pracy. W sumie to też już w liceum zacząłem przez ten kierunek programować w Javie i później stworzyłem najpopularniejszy kurs programowania w PL, więc nie mogę powiedzieć, że chociaż trochę te studia mnie nie zainspirowały :)

Chłopie - najpiękniejszy okres swojego życia chcesz pracować ??

Jaki jest problem w jednoczesnym pracowaniu i studiowaniu, pomijając fakt, że pracując przynajmniej ma się kasę na dobrą zabawę, a nie picie wódy z mety? Pomijam już kwestię tego, że zostaje się 2 lata do tyłu w porównaniu do ludzi ogarniętych, którzy na studiach zaczynają pracę w zawodzie choćby na 0,5 etatu i po 2 latach na rynku pracy mają po prostu sporą przewagę. Oczywiście można mieć podejście, że "jeszcze się w życiu napracuję", ale imho jak ktoś chce osiągnąć coś więcej to nie ma sensu z tym czekać.

Jak byłem na 1 roku i jeszcze nie pracowałem, to paradoksalnie mam wrażenie, że miałem dużo mniej czasu, bo więcej czasu poświęcałem na projekty, sprawozdania itp., które w sumie na niewiele się przydają (rysowanie ołówkiem wykresów na laborki z fizyki, które można wygenerować 2 kliknięciami w excelu :/ )

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem żeby się utrzymywał z robienia laborek i projektów za kase. Jak pójdzie do etetowej roboty to:

1. najprawdopodobniej nie wiele zarobi ( a na projektach ładnie można )

2. najprawdopodobniej nie wiele się nauczy ( a robiąc projekty owszem )

Moja była bardziej konserwatywna :(

Przykro mi :( . Mam nadzieję że teraz w gimnazjum jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Informatyce na AGH nie ma szans na pierwszym roku pracować ale od 4 semestru już większość pracuje na 1/2 1/3 etatu - oczywiście mówie o wydziale IET lub EAIIB(tu trzeba się po prostu dużo uczyć nie tylko na sesji tylko cały semestr),

Informatyka Stosowana na UEK'u jest mało wymagająca - kolega nie robił praktycznie nic przez cały semestr, na sesji się pouczył kilka dni i po za jednym przedmiotem wszystko poszło gładko. I na 2 roku nie zapowiada się żeby było inaczej. Więc na UEK (Krk) raczej spokojnie mógłbyś pracować.

inne uczelnie znam tylko z tego co możesz przeczytać w necie.

edit: sorki nie zauważyłem że chodzi o UEK w Katowicach.

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka słów od siebie:

1. Raczej nie porównuj uczelni, porównuj konkretne wydziały i kierunki na tych wydziałach, między wydziałami/kierunkami może być przepaść - jedne mogą oznaczać prawdziwe studia, inne to przedłużenie liceum.

2. Jeśli chodzi o studia + pracę - w dużej mierze zgadzam się z tym, co przedstawił @Psik powyżej. Powiem tak: na najlepszych informatykach pierwszy rok raczej bezpośrednio nie przygotuje Cię do pracy w zawodzie, raczej poszerzy horyzonty (nie będzie przedmiotów klasy "klepanie kodu", tylko pewnie sporo matematyki rozbitej na przedmioty, fizyka/przedmioty pokrewne (o ile to politechnika), przedmioty Informatyczne, ale bardziej teoretyczne, będące wstępem do dalszego rozwoju w tym kierunku). Po drugim/trzecim roku za to dużo osób zaczyna pracę i to wydaje się być naturalną koleją rzeczy.

Jeśli już teraz pracujesz zdalnie - może się okazać, że albo będziesz musiał to mocno ograniczyć (przynajmniej na pierwszym roku). Oczywiście jeśli jesteś osobą dobrze zorganizowaną - może Ci się to udać.

3. Rankingi porównujące uczelnie - moim zdaniem nie mają wielkiego znaczenia. Z powodów, które wymieniłem w 1. (wrzucanie wszystkich do jednego worka). Jeśli już chcesz z nich korzystać, nie patrz na pozycję, a raczej na punktację w poszczególnych, interesujących Cię kryteriach.

Ja jestem po Infie AGH - skończyłem 2 lata temu (wydział EAIiE, który niedawno został rozbity na te, które wskazał kolega powyżej, ale jak sądzę Infa się mocno nie zmieniła) - znalezienie pracy nie jest problemem, absolwenci czy studenci starszych lat są mile widziani przez pracodawców. Jeśli chesz się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat tych studiów - proszę pytaj na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli pójdziesz na dobrą informatykę to na pierwszym roku albo będziesz musiał odpuścić pracę, albo być zdeterminowanym, by poświęcić wszystko inne poza pracą i studiami + mieć bardzo dobrą organizację pracy.

Coś za coś - zazwyczaj ludzie albo wybierają rozwój w pracy + łatwiejsze studia albo cięższe studia, które dają szansę zajmowania się zawodowo tym, do czego sama praktyka zawodowa nie wystarcza (z dokładnością do tego, że oczywiście ktoś może się "dokształcać" we własnym zakresie, ale to także wymaga dużych nakładów czasowych i bardzo dużej determinacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na każdą uczelnię rekrutujesz się z osobna i na każdej z uczelni mogą panować inne zasady. Bardzo prawdopodobne jest, że na niektórych uczelniach będziesz ustawiał według priorytetów kierunki lub kierunki w ramach interesującego Cię wydziału (tak było na AGH, pewnie dalej tak jest).

Chyba, że weszły jakieś nowe przepisy, o których nie wiem, ale kilka lat temu było tak, jak pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności