Skocz do zawartości

Google to obciach


Uzyszkodnik100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pytanie, czy można stworzyć wyszukiwarkę, która będzie na tyle lepsza od Google, by przekonać Kowalskiego do zmiany wieloletnich nawyków. Na dzisiaj dyskusje na temat "która wyszukiwarka jest lepsza" są toczone w wąskim gronie ludzi związanych z Internetem i na tym zwykle koniec...

Dokładnie w tym rzecz, kogo oprócz osób zajmujących się biznesem w necie interesuje, która wyszukiwarka jest lepsza.

Przeciętnego iksińskiego to zwykle mało obchodzi. Jest klikana przeglądarka jest i wujek google i tyle.

A na dokładkę wcale się w tym wypadku nie dziwię, nie bardzo widzę realną różnice w wyszukiwaniu stron przez google czy binga.

Ta różnica jest tylko dla tych, których dotknęły aktualizacje google i którzy teraz by woleli aby większość korzystała z binga bo tam mają strony na topowych miejscach.

Przeciętny człowiek co będzie chciał znaleźć to i tak znajdzie a nawy to po prostu nawyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos cienka ta upadlosc y byla jakby zostaly

to że firma przynosi straty nie znaczy że prezes nie zarabia - patrz polska kolej - wszystko się sypie a prezesi podwyżki sobie dają. Mam dziwne wrażenie że jak upadnie ( zapewne nie długo ) to i tak kasa im na koncie zostanie. Gdzie Ty żyjesz się pytam ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zrobić wyszukwiarkę, która wyprzedziłaby epokę. Jeden tylko problem - potrzebuję z 10 mld na start i ok 1 mld miesięcznie na utrzymania tego :) Czy się opłaci - myślę, że wyszłaby troszkę do przodu będąc wyszukiwarką numer jeden na świecie, tylko kto by się podjął takiego ryzyka ? Szaleniec tylko :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@intruder2600:

Czy dobrze rozumiem, że chcesz zatrudnić cały Bangladesz do układania SERPów? :)

W pewnym sensie tak, bo ludzie wymyślają jakieś magiczne właściwości głupiego jak but algorytmu g. a tak na prawdę rozróżnianie jakości treści jest niewykonalne w 21 wieku przez maszynę. Poczekamy co na to Skynet ale to dopiero za parę lat :)

1. kwalifikowanie jakości strony po linkach jest głupie i bezsensowne, chociaż g. dokonale o tym wie, bo ich nie interesuje jakość tylko kasa z reklam.

2. jedyne kryterium to jakość strony a tutaj tylko ręczna moderacja wchodzi w grę :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tylko te osoby/firmy, które nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości Google mówią, że to obciach.

Nie pisałem tego w konteście "zawodowym", tylko "społecznym" ;)

Umówmy się: znakomitej większości wystarcza dzisiaj to, co jest w Google.

Google to wyszukiwarka zasobów Internetu ocenzurowanych przez amerykańską korporację. Dlatego korzystanie z niej to dla mnie obciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz postSzlafRock, o 12 październik 2013 - 09:03, powiedział:

Obecnie tworzą się nowe/inne możliwości trzepania kasy.

Usługi wyciągania z filtra? :)

:D Strzał w gównoplusa :D w sam środek :)

na niektóre frazy mam wykupiony AdWords od 5 lat i powiewają mi zmiany algo.

W słowniku takiego osobnika znajdziesz pod frazą = żywiciel

można się reklamować na relatywnie małą kasę

Kolejna fraza = nieudoczny pozycjoner

Niektórzy nie mogą zrozumieć, że samo pozycjonowanie kończy się. Należy wzbogacać swoje usługi o nowe możliwości i rozwiązania.

Beerbuś to doskonale rozumie, dlatego trzepie $$$ za SEO :)

Jednak łatwiej jest zwalać winę na Google niż rozwijać się. ;)

j/w

Jak się skończy pozycjonowanie, skończą się i zafiltrowani klienci ;)

Faktor nigdy nie zginie, on będzie się żywił nawet trupami.

bardzo chętnie przyjmę każdego, kto chce pomóc w promowaniu Binga

Indyk też myślał...

Pozycjonowanie już dawno skończyło się

Dla tych, którzy mają ponad 11k postów tak. Już dawno żywią się odpadkami po SS itp. krwiożercami. Różnica jest nieznaczna - SS brało kasę za frazy lokalne, których i tak nikt nie widział, nowe SEO promowane przez Beerbusia bierze kasę za "działania", których i tak nie widać.

- kombinować nad alternatywnymi sposobami pozyskania ruchu

Ile jeszcze Panie, ILE?

Niektórzy w branży potrafią tylko skonfigurować projekt w automacie, ale nie wiedzą dlaczego

Nie niektórzy, ich jest 98%

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie niektórzy, ich jest 98%

I własnie w tych "zawodowców" uderzyły ostatnie 2 lata "pierestrojki" googlowej.

Ja jestem ogólnie zadowolony, a Ty? I będę zadowolony, bo Google - zacytuję jednego z bywalców tego forum - "wisi mi kalafiorem".

To jest przegrana Google Inc. - już nikt nie traktuje poważnie tej wyszukiwarki w długofalowych projektach, nikt powazny też nie będzie ładował budżetu w AdWords. Po prostu Google jest pomijany i strategię opiera się o pewne, sprawdzone kanały marketingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nowe SEO promowane przez Beerbusia bierze kasę za "działania", których i tak nie widać.

Nie widać jeżeli ktoś korzysta z zagrypionych katalogów :D natomiast klient widzi minimum coś takiego:

2m35wxt.jpg

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


natomiast klient widzi minimum coś takiego:

Laik może i łyknie (czytaj ten klient). Dlaczego porównujesz czerwiec ze styczniem? Mamy już marzec! Heloł - pokaż luty i wszystkie kolejne miesiące. Domyślam się, że już tak kolorowo nie jest, bo przecież najlepiej porównuje się najgorsze dane z najlepszymi ;) Czyli rozumiem, że w lutym dostałeś po :dupa:?

Więc SEO wg Berbusia wygląda jednak inaczej niż napisałem:

Pół roku dochodzisz a później opada. (Przypomniała mi się angegdota: Jak wygląda pozycja na wilka? Całą noc czai a rano spier... :) )

Czym różni się to niby SEO od tego, które robi gimbus z allegro? Tym, że gimbus ma efekty po tygodniu i utrzymają się one do kolejnego updajtu. Beerbuś "dochodzi" miesiącami i tak samo leci przy kolejnym updajcie (trzyma się krócej :) ). Oprócz tego różnica jest pewnie w cenie - i to pewnie spora różnica.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności