Skocz do zawartości

Sprawa w sądzie o fatalne pozycjonowanie - Biegły Sądowy - czyli jak wyciągać z SEO więcej niż stanowią umowy: wątek edukacyjny


funnetowisko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prowadze batalie w sądzie z jedną nieuczciwą firmą stosująca różne dziwne techiniki w wyniku, ktorych moja strona wyleciała z google i wpadła w odchłań zapomnienia. Tym samym upadł biznes w który zainwestowałam bardzo duże pieniądze. Za samą usługę pozycjonowania zapłaciłam przeszlo 15 000 zł i jednym słowem wyrzuciłam pieniadze w błoto i jeszcze wpedziłam sie w dodatkowe koszty. Sprawa w sądzie jest już na zaawansowanym etapie, gdzie została mi już przyznana racja i powołano biegłego sądowego, któremu musze przygotować listę pytań... W związku z tym mam do Was drodzy Panowie Fachowcy, ogromną prośbe o pomoc w ułożeniu takich pytań biegłemu by ten bez watpliwości wskazał błedy tej firmy.

Rozumiem, że cieżko Wam stwierdzić dokładnie bez informacji szczegółowych co było zle, ale

powiem Wam że żle było wszystko wiec praktycznie każde sensowne pytanie jakie można zadać

biegłemu się przyda. Zrobiłam audyt w innej firmie i ta wykazała szereg błedów i stosowania

technik, ktore wyraznie google uznaje za niedozwolone.

Dosłownie nic nie było zrobione jak należy więc możecie puścić wodzę fantazji przy tworzeniu pytań :)

dziękuje pięknie wszystkim z góry

Magdalena

Ps. W zamian za pomoc będę Was informowała o przebiegu batali, a na koniec upublicznie tutaj

wyrok sądu z danymi tej firmy i błedami jakie popełniła i co ja za to spotkało :) a spotka na pewno... nie odpuszcze tej farsy i nerwów jakie mnie to kosztowało... Dodatkowo każdy kto poda pytanie którego użyje dostanie indywidualnie odpowiedź na nie, jaką udzielił biegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A za co zapłaciłaś tyle pieniędzy? Wywiązali się z tego co było w umowie?

"Zrobiłam audyt w innej firmie i ta wykazała szereg błedów i stosowania

technik, ktore wyraznie google uznaje za niedozwolone." - np. jakie? Ja chciałbym poznać techniki pozycjonowania dozwolone przez Google :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowania technik, ktore wyraznie google uznaje za niedozwolone.
- Pani Madzia jeszcze nie wie... to może odkryje!

Nie ma "pozycjonowania" zgodnego z Google.

A poza tym - jak "biegły" jest biegły to sobie sam poradzi.

Skuteczne seo zaistniejw.net, długo, drogo, solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że już samo pozycjonowanie nie jest zgodne z wytycznymi google... Dlatego decydując się na takie działania powinnaś być gotowa na ewentualne nieprzyjemności z tym związane.

W tym seo katalog -u nie może zabraknąć Twojej strony - www.seokatalog.pl - PR4

Zegarki szwajcarskie - Bisset - https://zegarynka.pl i Katalog firm - https://otofirmy.pl - zapraszają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Pani, po co Pani zlecała pozycjonowanie - jest to sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania i jest niezgodne z wytycznymi tej prywatnej wyszukiwarki, która z każdą obcą witryną może zrobić co chce. Powinna się Pani liczyć z karą i powinno to być wkalkulowane w ryzyko prowadzenia działalności, jak nie było, to pani wina

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok troszke żle to ujełam, techniki spamerskie i te uznawane powszechnie za szkodzące sprawie :)

Zapłaciłam 15 000 za okolo 30 słow kluczowych gdzie po pol roku żadne słowo nie znałazło sie choćby w top 20 , proste słowa... po okolo pol roku strona dostala bana i wyleciala calkowicie z indeksu , takze zapłaciłam za to że poznałam co znacie spiepszyc sprawe i zamknać komuś biznes :( Nie znam się na tym więc zaufałam dośc dużej i poważnej firmie ktora mnie utopiła w szklance wody za to że dałam im zarobić 15 000 zł i jeszcze żeby tego było mało to twierdza że to moja wina ;/

Nie rozumiem Pani, po co Pani zlecała pozycjonowanie - jest to sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania i jest niezgodne z wytycznymi tej prywatnej wyszukiwarki, która z każdą obcą witryną może zrobić co chce. Powinna się Pani liczyć z karą i powinno to być wkalkulowane w ryzyko prowadzenia działalności, jak nie było, to pani wina

Nie na wszystkim trzeba się znać, a ja nie miałam pojecia że to niezgodne, skoro poważna firma oferuję mi taka usługe, a ja stwierdzam że to co mi proponują mi odpowiada i podpisujemy stosowana umowę na konkretne działania i konkretne efekty to mogłam ufać i wierzyć że nikt mnie nie chce oszukać. Gdybym się na tym znała to bym nie prosiła profejsonalnej firmy o pomoc. Jeśli to nie jest zgodne z prawem to tymbardziej została oszukana i wrecz okradziona z pieniedzy. I firma która jak pan twierdzi wiedziała ze to niezgodne wprowadziła mnie świadomie w bład ?

Tyle, że już samo pozycjonowanie nie jest zgodne z wytycznymi google... Dlatego decydując się na takie działania powinnaś być gotowa na ewentualne nieprzyjemności z tym związane.

Gdybym wiedziała, albo została chociażby uprzedzona o tym to na pewno teraz nie miałabym pretensji, ale skoro profesjonalna bardzo znana firma mi ofertuje taka usługe i twierdzi że jest wszystko zgodne z zasadami i prawem to czemu miałam w to nie wierzyć ? W takim razie zostałam wprowadzona w bład i inne paragrafy bedzie trzeba zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie techniki mające na celu podnieść ranking strony, są uznawane przez Google za techniki spamerskie :) .

Udowodnienie czegokolwiek jest bardzo trudne, bo jezeli ta firma dodaje linki np. za pomocą XR, to powiedzą,że to nie oni, że to konkurencja i tak będzie ze wszystkimi innymi linkami, które Tobie się nie sodobają

Udowodnij,że te linki oni dodają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest zgodne z prawem to tymbardziej została oszukana i wrecz okradziona z pieniedzy. I firma która jak pan twierdzi wiedziała ze to niezgodne wprowadziła mnie świadomie w bład ?

Prawa proszę w to nie mieszać, bo to prywatna wyszukiwarka i ma swoje wytyczne. Dostała Pani powiadomienie o nienaturalnych linkach lub informację o działaniach ręcznych?

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym więc zaufałam dośc dużej i poważnej firmie ktora mnie utopiła w szklance wody za to że dałam im zarobić 15 000 zł

Tu co najwyżej można oprzeć się o fakt, że firma nie powiadomiła o możliwych skutkach pozycjonowania. Pozytywnych jak i negatywnych. Powinien też być stosowny zapis w umowie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie było, to pani wina

Pytanie czy była poinformowana.

Byłam informowana ze wszystko jest wporządku i Tip Top i w lepsze rece nie mogłam trafić. To tak samo jakbym podejrzewała poważny Bank w ktorym zakładam konto ze moje pieniadze po miesiacu znikna i jeszcze mi powiedza ze to moja wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek powiedzieć z tego wzgledu , że nie jest wiadome co firma obiecała, czy to była oferta łajt seło czy inne pierdoobietnice ...

W każdym bądź razie chyba "wykrakałem" bo kilka dni temu gdzie indziej napisałem, że tylko czekać aż pojawią sie wkur*** klienci ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu co najwyżej można oprzeć się o fakt, że firma nie powiadomiła o możliwych skutkach pozycjonowania. Pozytywnych jak i negatywnych. Powinien też być stosowny zapis w umowie.

Pewnie było jeszcze lepiej: firma wcisnęła kit Pani, że bez pozycjonowania nigdy nie ruszy z miejsca, a profesjonalne pozycjonowanie to właśnie oni.

Tak mogło być i to jest naganne, to jest do zaskarżenia o ile się ma dowody, że tak właśnie było.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jakbym podejrzewała poważny Bank w ktorym zakładam konto ze moje pieniadze po miesiacu znikna i jeszcze mi powiedza ze to moja wina

Słabe porównanie. Lepsze byłoby z funduszem inwestycyjnym lub giełdą. Musisz być świadoma, że bierzesz na siebie ryzyko. Kogo oskarżysz, gdy wartość kupionych przez Ciebie akcji spadnie? Google jest prywatnym środowiskiem i nie jest tak, że komuś jakaś pozycja w wynikach się po prostu należy..

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności