Skocz do zawartości

Sprawa w sądzie o fatalne pozycjonowanie - Biegły Sądowy - czyli jak wyciągać z SEO więcej niż stanowią umowy: wątek edukacyjny


funnetowisko

Rekomendowane odpowiedzi

@dagre' @cardriver @kamilp7 - jak coś jeden przeczyta i nie sprecyzuje to niech reszta nie powtarza bo tak się robi głuchy telefon i powstają plotki. Post o którym piszecie jest z "Napisane: So maja 14, 2011 5:34 pm" a więc już trochę temu. Może Pani Magda sprzedała tamten portal i zajęła się innym - nie ważne.

Pani Magdo - obawiam się że nikt nie napisze na forum ogólnym co ma Pani robić. Większość z osób udzielających się stosuje metody przez które Pani strona została ukarana więc pisanie w jaki sposób można odzyskać pieniądze było by jak strzał w kolano. Obawiam się że pozostaje tylko dział "zlecenia" i zapłacenie komuś. Biorąc pod uwagę że zapłaciła Pani 15 k za nic to jeszcze kilka k Pani zapłaci za "coś" - ale efekt będzie najprawdopodobniej podobny :).

Swoją drogą - wpływanie na wyniki w google jest przez google zabronione ale bycie na wysokich pozycjach nie jest.

Jeśli umowa była na "pozycjonowanie" - odsyłam do wikipedii :

https://pl.wikipedia....k_internetowych

Umowa była na "pozycjonowanie" nie została wykonana więc sprawa prosta. jakich metod używała firma pozycjonerska Panią nie powinno intersować. Pozdrawiam

funnetowisko / oczywiście ktoś inny mógł wymyśleć tak popularny login;) i to może być tylko czysty zbieg okoliczności, ale to że ten użytkownik o tym samym nicku z innego forum zarejestrował się tego samego dnia co na PiO.... :) + sprzedaje domenę cytat: Domena była pozycjonowania przez lata dzięki czemu ma naturalny Pr=4 i Google ją wręcz uwielbia Dodany obrazek

jesteś sprytny i wpisałeś w g. nick - byłeś na tyle sprytny żeby sprawdzić datę rejestracji ale nie napisałeś że tamten post jest z 2011 roku .Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jesteś sprytny i wpisałeś w g. nick - byłeś na tyle sprytny żeby sprawdzić datę rejestracji ale nie napisałeś że tamten post jest z 2011 roku .Dlaczego ?

Kolego, obojętnie kiedy post był pisany, oferta była lub jest zwykłą próbą wyłudzenia, charakterystyczną dla domen rejestrowanych przez rodaka na Cyprze. Zwykłe łajdactwo, którego w żaden sposób nie da się bronić albo inaczej nazwać.

To nie była jedyna oferta tego typu z tego samego źródła.

Te oferty to w tamtym czasie domeny świerzutkie, praktycznie z zerowym ruchem, rejestrowane na Cyprze. Tymczasem oferowane jako 8-10 letnie, z ruchem na poziome 10K/m-c, przez tą samą osobę.

Osobiście nie mam żadnych wątpliwości co do ofert i użytkownika.

Każdy bystrzejszy człowiek powie to samo, jesli tylko zechce mu się pogrzebać parę minut.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darger... Paniusie... to sobie mozesz swoją kobietę tak nazywać, albo koleżanki z pod kiosku. Troche szacunku buraku. Chciales zabłysnać, a nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem.

Prośba do moderatora jest tak by usunał ten post i oszczedził wstydu niektórym forumowiczom bez wychowania. Prosiłam o pomoc w ułożeniu pytań, a wy zrobiliście z tego jakiś cyrk w obronie firm które odwalają fuszerkę. Paniusia ucieka w popłochu przed zgraja Facetów z jajami. Przykre jest tylko to, że zostałam oszukana przez jedna firmę Seo i jeszcze od Was poleciały gromy z jasnego nieba na mnie bogu ducha winnego klienta. Troche to żałosne że "Wasz" odwalił fuszerkę, a wyżywacie sie na poszkodowanej. Prosze usunać ten post, wróce z wyrokiem sądu pogadamy i pośmiejemy się przy kawce. Nawet jak przegram sprawę to przybęde do Was się pochwalić.

Paniusia żegna uprzejmie i dziękuje za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paniusie..

Do taksówki wsiadły dwie paniusie typu "damulka z pretensjami". Po drodze gwarzą sobie o tym i owym.

- To doprawdy okropne, jacy ludzie bywają niekulturalni! Wyobraź sobie, moja droga, byłam ostatnio na przyjęciu, gdzie do ryby podano mi nóż do befsztyków!

- O tak, szokujący brak ogłady. Mnie znowu zaproponowano sherry w kieliszku do szampana!

W tym momencie wtrąca się taksówkarz:

- Panie nie wezmą mi za złe, mam nadzieję, że ja tak tyłem do pań siedzę?

Burak ale z ćwikłą? Ja widzę, że dalej pani nie rozumie, więc zadam pani pytanie, dlaczego nie wspomina pani o warunkach umowy? No bo chyba o to tutaj 99% chodzi, prawda? Nie każda kobieta obiecująca miłość do grobowej deski, dotrzymuje tych słów i wtedy trafia się przed sąd..

Troche to żałosne że "Wasz" odwalił fuszerkę, a wyżywacie sie na poszkodowanej.

Typowe kobiece podejście do każdego problemu, wszyscy są winni, tylko nie ja, jakbym czytał kolegów co dostawali karty kredytowe, a z czasem obwiniali za swoją nonszalancję własny bank..

Proszę pani, umowy przed podpisaniem się czyta, szczerze to wątpię aby pani była na tym etapie w sądzie, i proszę nie uogólniać, mnie niejedna kobieta oszukała i nie mówię że to "WASZA" wina, tylko własnej głupoty, wyciągnąłem z tego wnioski i żyję dalej, nie wiem czego pani oczekuje, aby podać pani wszystko za darmo na tacy? Tak nie ma, chciałyście równouprawnienia to macie ;)

Ja czekałem tylko na zwrot

"A co sądzicie o tej firmie?"

"Jak patrzycie na tą stronę"

albo, aby ktoś za darmo coś wycenił, ocenił podpowiedział..

To nie jest zgraja facetów, tylko specjalistów z których usług nie zdecydowała się pani skorzystać, skoro pani nie potrafi nawet odpowiedzieć na pytanie, Co zawierała umowa? I trochę kultury i szacunku dla innych,

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darger... Paniusie... to sobie mozesz swoją kobietę tak nazywać, albo koleżanki z pod kiosku.

Nawet nie raczyła się odnieść do zarzutów o perfidne, łajackie naciągactwo, to chyba wszystko jasne. Nie ma zmiłuj dla naciągaczy, paniusiu.

Ja akurat zwykłem tępić bezczelnych naciągaczy, a w ich ocenie rzadko się mylę.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oferty to w tamtym czasie domeny świerzutkie, praktycznie z zerowym ruchem, rejestrowane na Cyprze. Tymczasem oferowane jako 8-10 letnie, z ruchem na poziome 10K/m-c, przez tą samą osobę.

Osobiście nie mam żadnych wątpliwości co do ofert i użytkownika.

Każdy bystrzejszy człowiek powie to samo, jesli tylko zechce mu się pogrzebać parę minut.

grzebałem pół minuty :

https://web.archive.org/web/*/https://www.rozkosz.pl

jak byk - w 2011 miała 10 lat - jaki miała ruch nie wiem. naskoczyłeś strasznie na tą kobietę zarzucając jej dziwne rzeczy przy czym sam nie jesteś szczery ani święty. jeśli to Ciebie chce skarżyć to Twoja sprawa ale nie rób z innych idiotów .Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... wszystko wskazuje na to, że kiedy pisałem o tych "prostych słowach", które były pozycjonowane spamem, niewiele się pomyliłem.

Proponuję zerknąć, jakie domeny i w jaki sposób były sprzedawane przez użytkownika o nicku funnetowisko...

a dlaczego 2011r? proponuję zerknąć, kiedy funnetowisko zarejestrowała się na PiO: Użytkownik od 05 kwi 2011 - nie trzeba być detektywem, żeby to połączyć

https://webinside.pl/...hp?f=14&t=19607

https://webinside.pl/...hp?f=14&t=19680

https://www.forum.opt...ypozycjonowany/

https://www.forum.opt...ym-potencjalem/

https://www.forum.opt...ym-potencjalem/

kilkanaście tysięcy zł wypłaty miesięcznie jest całkiem realne w bardzo krótkim czasie

czyżby teraz zmieniła się metoda zarabiania pieniędzy?

czy to jest ten "ogromny potencjał" tych stron?

Dodam tylko, że chyba nie warto zamykać tego tematu, bo nadal nie padły z Pani strony, Pani Magdaleno, odpowiedzi na żadne z postawionych pytań, natomiast zaczyna Pani wyzywać użytkowników PiO od buraków...

prosiłbym o mniej agresji i zaprzestanie zarówno używania zwrotu "paniusia", jak i "burak", bo polecą bany do wszystkich, którzy sobie na to pozwalają.

Oczywiście wszyscy tutaj trzymamy kciuki za sprawę sądową, w której biegły z pewnością pokaże kto był naciągaczem: "firma SEO", czy "poszkodowana".

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1992 jak byłam mała dziewczynka ukradłam lizaka siostrze, zlinczujcie mnie za to. Oczywiście to świadczy o uczyciwości firmy Seo i sugeruje że to ja ich oszukałam na litość boską przestańcie już pisać te głupoty. Chciałam tylko zapytać o to jakie pytanie byście zadali biegłemu, jeżeli to był taki problem to trzeba było powiedzieć, a nie cyrk robicie. Nikogo nie obrażałam, a zostałam okrzyknieta Paniusia ktora jest oszustka i chce wszystkich przekrecić. To ja zostałam oszukana i sory nie bedę na tym etapie przedstawiać Wam umowy zapisówi strategi jaka obraliśmy z prawnikiem bo jest to bezcelowe a wrecz może mi na tym etapie zaszkodzić. Na 100 % firma z która toczę spór czyta tego posta i tylko czeka na moje potkniecie wiec sory ale nie jestem kretynka ktora dostarczy Wam kolejne porcji informacji do gnebienia mnie. To firma Seo odwalila fuszerke a ja jestem ofiarą może i własnej głupoty, ale akurat umowa jest na moja korzyść wiec jak tylko zakończe batalie to z ogromna przyjemnościa przedstawie wam wszelkie dokumenty scany i pośmiejemy sie razem. Zejdzcie ze mnie bo nie zasłużyłam sobie na to zebyście na mnie tak siedli z powodu tego że... no własnie z jakiego ? Poprosiłam tylko o pomoc w ułożeniu pytań a wy rozpentaliście jakiś cyrk oskarżen w moją strone... Z mojej strony temat jest zamkniety i nie widze sensu dalszej bez celowej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szacunku buraku.

Nikogo nie obrażałam

mam nadzieję, że przed sądem będzie Pani bardziej wiarygodna, Pani Magdaleno i rzeczywiście po sprawie podzieli się Pani swoimi spostrzeżeniami i może wreszcie faktami... bo na te reaguje Pani dość alergicznie.

no i oczywiście jak Pani prawnik przegra sprawę, proszę nie omieszkać również założyć sprawy jemu za ... no właśnie za co? nieważne ;) byle była możliwość zarobienia.

skoro - jak Pani twierdzi umowa jest na Pani korzyść - to Pani prawnik z pewnością wie, jakie pytania zadać biegłemu... no a jeśli nie :( to co to za prawnik?

ale wychodząc Pani naprzeciw (mimo, że już jedno pytanie dla biegłego przedstawiłem wcześniej), chętnie podam kilka przydatnych pytań:

Ważne pytania, które należy zadać SEO:

  • Czy mogę zobaczyć przykłady Twoich poprzednich prac i poznać Twoje udane realizacje?
  • Czy stosujesz się do wskazówek Google dla webmasterów?
  • Czy świadczysz jakieś usługi lub porady marketingowe online jako uzupełnienie działalności związanej z bezpłatnymi wynikami wyszukiwania?
  • Jakich wyników oczekujesz i w jakim przedziale czasowym? Czym mierzysz odniesione sukcesy?
  • Jakie masz doświadczenie w mojej branży?
  • Jakie masz doświadczenie w moim kraju/mieście?
  • Jakie masz doświadczenie w tworzeniu międzynarodowych witryn?
  • Jakie techniki SEO są dla Ciebie najważniejsze?
  • Od jak dawna prowadzisz działalność?
  • W jaki sposób można się z Tobą komunikować? Czy udostępnisz mi informacje o wszystkich zmianach wprowadzanych w witrynie, a także dostarczysz szczegółowe informacje dotyczące rekomendacji i czynników, które na nie wpłynęły?

ale oczywiście jestem pewien, że uzyskała Pani na nie odpowiedzi przed podpisaniem umowy

mam również nadzieję, że nie "pomagała" Pani firmie w ich pracy poprzez:

Oto kilka kwestii, które warto rozważyć:

Jedna z typowych sztuczek to tworzenie domen-cieni, które kierują użytkowników do witryn przy użyciu podstępnych przekierowań. Te domeny-cienie często stanowią własność SEO, który twierdzi, że działa w imieniu klienta. Jeżeli jednak współpraca zaczyna szwankować, SEO może ustawić domenę tak, by kierowała do innej witryny, a nawet do domeny konkurencji. W takim przypadku okazuje się, że klient zapłacił za witrynę należącą w całości do SEO, wykorzystywaną teraz na rzecz konkurentów.

Kolejna niedozwolona praktyka to strony przejściowe (ang. doorway) zawierające słowa kluczowe zamieszczone w witrynie klienta. SEO obiecują, że strona taka okaże się trafnym wynikiem wyszukiwania w przypadku większej liczby zapytań. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ pojedyncze strony są rzadko wymieniane jako trafne wyniki wyszukiwania szerokiego zakresu słów kluczowych. Bardziej podstępni SEO zamieszczają na takich stronach przejściowych ukryte linki do innych swoich klientów. Tego typu strony przejściowe powodują zmniejszenie popularności linków witryny. Jej kosztem zyskują SEO i ich inni klienci, którzy mogą prowadzić witryny o treści nieobyczajnej lub nielegalnej.

bo jeśli tak, to rzeczywiście Pani nie ułatwiła pracy pozycjonerom, a w historii widzę bardzo dziwne rzeczy (polecam tym, którzy się znają, przejrzenie historii stron, które ten użytkownik sprzedawał... brakuje tylko wewnętrznego SWLa rotacyjnego) - no chyba, że aż takie uprawnienia dawała Pani firmie SEO... to wtedy 15tys to jakiś strasznie mały pieniądz.

jako podsumowanie:

Na nieuczciwość SEO może wskazywać kilka znaków ostrzegawczych. Lista nie jest wyczerpująca, jeżeli więc pojawią się wątpliwości, należy zaufać swojemu wyczuciu. Niewątpliwie jednak należy zrezygnować z SEO, który:

  • posiada domeny-cienie;
  • zamieszcza linki do innych klientów na stronach przejściowych;
  • oferuje sprzedaż słów kluczowych wyświetlanych na pasku adresu;
  • nie rozróżnia rzeczywistych wyników wyszukiwania i reklam wyświetlanych na stronach wyników wyszukiwania;
  • gwarantuje pozycję w rankingu, ale tylko w przypadku niejasnych, długich fraz, co można uzyskać bez niczyjej pomocy;
  • używa wielu aliasów i sfałszowanych informacji WHOIS;
  • zwiększa ruch poprzez fałszywe wyszukiwarki, programy szpiegowskie i inne złośliwe oprogramowanie;
  • ma na swoim koncie domeny usunięte z indeksu Google lub wręcz sam się w nim nie znajduje.

mam oczywiście nadzieję, że pomogłem

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ocenie kilku moderatorów "buraku" i "paniusiu" troszkę od siebie odbiegają... no ale to tylko świadczy o klasie osób, które tego używają publicznie.

mam tylko nadzieję, że powyżej, to nie było do mnie skierowane, bo brak interpunkcji mocno zaburzył kierunek tego posta... ;)

a temat powinien pozostać, jako ostrzeżenie, w jaki sposób może się skończyć zabawa w SEO bez odpowiedniej wiedzy

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie są dwie:

a) czy wg. umowy mieli prawo przy braku efektów dostać 15k (jeśli nie to mają zwrócić)

B) czy zobowiązali się do jakichś technik seo (np. nie stosowania spamu) - jeśli się zobowiązali a robili płacą

c) czy zobowiązali się robić cokolwiek - jeśli tak to niech pokażą co robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cordor ale co Ci śmierdzi?

wystarczy zadać sobie pytanie "w jakim celu powstał ten login" i wszystko przestaje śmierdzieć...

jak ktoś siedzi dłużej w tej branży, to dla niego jest już wszystko jasne

@unnamed jeszcze najwyraźniej sporo musisz się nauczyć ;)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@funnetowisko: też bym się obraził jakby mnie ktoś nazwał Paniusią i byłbym facetem panie Łukaszu Borzeszkowski, specjalisto do spraw reklamy eBILLBOARDY.pl

https://www.goldenlin...-koniec-aukcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje tylko wewnętrznego SWLa rotacyjnego

qrcze... rotacyjnego nie ma, ale statyczny... :P

mam nadzieję, że "Pani Magda" nie sądzi się z jakimiś dyletantami, którzy nie będą umieli tego pokazać przed sądem

jednakże bardzo ciekawi mnie fakt, kto w takim przypadku mógł zostać powołany na biegłego :)

cóż, pewnie się tego nie dowiemy :P a szkoda

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności