Skocz do zawartości

Wasze rekordy w ilości unik


Red

Rekomendowane odpowiedzi

Może od siebie dodam "Edyta" jeżeli wypozycjonujemy coś na słowo np. "Myszki Logitech" to osoba która będzie tego szukała to w 90% będzie chciała to kupić, więc tutaj przypuszczam że jest to słowo np. myszki logitech tanio, zakładają, że wejdzie 800 osób to nawet 750 kupi jak szuka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiesz, "°K°" ja mu tak samo powiedziałam, ale ten gamoń się upiera, że nie ma takiej branży na świecie. Twierdzi, że musieliby to być bardzo świadomi klienci - nie chcący porównywać cen u innych, szukający dokładnie tego towaru w tym dniu i dysponujący w tym dniu forsą, nie szukający informacji tylko oferty handlowej, itp. Słowem bardzo niszowa fraza, ale z drugiej strony nie taka niszowa, bo dająca 800 wizyt za 1 miejsce. Jak mu powiedziałam, że to Beerbant a On nie robi niszowych fraz tylko powyżej miliona w górę, to mnie wyśmiał i powiedział, że bredzę. Po prostu w to nie wierzy. Był jeszcze na tyle bezczelny, żeby podesłać wiersz-paszkwil. Zacytuję, choć mnie mierzi:

Prędzej abstynent flaszkę wychyli,

Więzień po mydło w łaźni się schyli,

Macho jak dziecko cicho zakwili,

niż Beerbant stwierdzi, że się pomylił.

Prościej Seicento zmusić do pędu,

Zabronić Homo wieców i spędów,

Stwierdzić, że Rydzyk nie ma obłędu,

niż Beerbant przyzna nam się do błędu.

Szybciej nastąpi Boskie skaranie,

Papież wystapi w Heyah reklamie,

Pokażą oral na żywo w TRWAMie.

niż Beerbant powie, że już nie skłamie.

I co mam z nim zrobić? Beerbant ratuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiala byc unikalana rzecz. Wiekszosc ma skutecznosc na poziomie 1%. chyba ze towar jaest unikalny wtedy na pewno konwersja jest wyzsza.

A ludzie szukajacy myszek Logitech niekoniecznie chca je kupic przez net tylko zobaczyc jak wygladaja :P

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, sprzedawać można nie tylko produkty, można również usługi.

Obsługuję kilka sklepów internetowych, i na niektóre frazy konwersja sięga 50%, ale trochę innaczej liczona. Liczę tylko wejścia tych użytkowników, którzy klikną więcej niż raz, czyli odrzucam przypadkowe wejścia.

Liczona normalnie wyniosłaby 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, sklep z usługami, np. "czyszczenie myszek Logitech" - 645 wyczyszczonych myszek dziennie :)

Żeby nie było, że OT:

160.000 uniq w przeddzień koncertu znanej grupy rockowej w Polsce, 136.211 sprzedanych biletów, 97.002 sprzedane koszulki, 78.954 sprzedane czapeczki, 43 omyłkowe wejścia fanów Dody. Z wdzięczności Metallica dedykowała mi jeden utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było moje zdanie o niszowych frazach:

trzeba je robić ale w ilości > 30

najlepiej 50-100 szt. a nawet do 2-3 K

nie opłaca się obstawiać np.: dla skelpu internetowego tylko frazy Myszki Logitech.

ale wtedy konsekwentnie:

Myszki Microsoft, myszki Creative itd ...

dopiero suma fraz niszowych daje powera. Pokazany przez was przykład (Myszki Logitech) jest znacznie słabszy w sensie ilości odłson i znacznie mniej skuteczni niż to zostało pokazane w przykładach.

Edyta: "Czyszczenie myszek Logitech" - to zapewnie średnio zero odsłon dziennie :-)

600 U/dzień to nie jest niszowa fraza - to dobra fraza. Fraze nalezy oceniać po ilości wejść a nie po wynikach w google bo to totalna, żenująca bzdura :

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5%BCeby+to+ale+tak&lr= 12 mln wyników

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=allina...+ale+tak%22&lr=

I pozostając w temacie:

mam słabe rekordy na pojedyńczych stronach zazwyczaj <10 000 K ale ... stabilnie czyli bez spadków o więcej niż 20-30 % co w ksali miesiaca daje dobre wyniki :-).

Mój cikekawy rekord 1300 Uniqów na stronie niezaindeksowanej jeszcze w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam troche szczegółów - była to rzecz unikalna/okazjonalna/limitowana (1100 sztuk numerowanych) chyba nie musze dodawać że nie był to polski rynek.

Te informacje chyba powinny wpłynąć na powiększenie percepcji niektórych.

Proszono raz jednej wielkimi prośbami

Nie powiem Wam o co .... zgadniecie to sami

A iż z rozdętym ego to była białogłowa

Czepliwa była do każdego słowa

Problemy też miała stricte z horyzontami

Nie powiem kto zgadnijcie sami

P.S.

fraszke podesłała mi córka, któraj jak widze

ma większe pojecie o marketingu niz grono specjalistów/doradców

od marketingu pewnej Pani :)

P.S.

Nikogo nie będę ratował ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam troche szczegółów - była to rzecz unikalna/okazjonalna/limitowana (1100 sztuk numerowanych) chyba nie musze dodawać że nie był to polski rynek.

Te informacje chyba powinny wpłynąć na powiększenie percepcji niektórych.

Widaje mi się jak najbardziej możliwe - przełożenie nawet:

100 wejśc z wyszukiwarki -> 120 klientów przy unikalnym towarze to tylko kwestia wyobrażni i dopasowania frazy. Ja wyobrażam sobie to banalnie łatwo (pomysł niechcąco podrzuciła edyta). 120 Biletów na koncert na który bilety już gdzie indziej wyprzedano - fraza "bilety na koncert xxx" i po kłopocie to towar który jak ktoś szuka to kupić MUSI i jescze wyśle linka komunikatorem na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była to rzecz unikalna/okazjonalna/limitowana (1100 sztuk numerowanych) chyba nie musze dodawać że nie był to polski rynek.

A ja napiszę tylko, że to znowu nieweryfikowalne bzdury i dopóki nie podasz jednego konkretnego przykładu z tych wszystkich Twoich banialuk, dalej będę Cię miała za blagiera.

(pomysł niechcąco podrzuciła edyta).

Nic nie robię niechcąco - rzuciłam koło Beerbantowi, ale wolał się topić dalej.

ps. Horyzonty mam szerokie, wyobraźni wystarcza mi akurat na to, by rozpoznać prawdę od bluffu.

A propos wyobraźni mrtn: jakoś nie mogę ogarnąć robienia dla klienta kilku tysięcy fraz/słów. Rozumiem, że taka ilość może wyjść niejako przez przypadek, np. wysoko pod "kancelaria prawna" i "wrocław" może dać wysoko "kancelaria prawna wrocław", "wrocław kancelaria", itp. (choć nie zawsze się to przekłada). Ale żeby świadomie podejmować się kilku tysięcy fraz? Ile trwa analiza, 4 lata? Jak oszacować koszt? Jaki sposób raportowania, tylko logi i wejścia? Wiem, że Pozycjonerzy nie korzystają z rotacyjnych systemów, zatem jak? Samo wpisywanie słów w zaplecze potrwa miesiące. Istnieje system, i owszem, inteligentnego budowania zaplecza i lokowania w nim linków, ale powtarzam: samo wpisywanie tysięcy fraz trwa wieki. Jak to raportujesz klientowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dodam ze pozycjonuje tylko dla siebie :bije:

Ale żeby świadomie podejmować się kilku tysięcy fraz? Ile trwa analiza, 4 lata? Jak oszacować koszt? Jaki sposób raportowania, tylko logi i wejścia?

A co w tym zlego jezeli mialbym sklep napewno bym to robil wiekszy ruch wieksza kasa a to ze jakis pozycjoner widzi w tym problem bo nie wie jak to ogarnac papierkowo(analizy raporty i inne bzdety w tym wypadku mi nie potrzebne) to juz jego problem.

Ja bym to pozycjonowal a nie mnozyl biurokracje ;]

Co do hasel to mozna sobie oczywiscie skryptem powyciagac synonimy najczesciej wyszukiwane:) ale to juz robota dla sprytnych pozycjonerow a nie biurokratow z raporcikami dla prezesa :)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że taka sprzedaż to nawet w Erze nie da rady.

To może zdradź branżę - chciałabym utrzeć nosa temu bezczelnemu gościowi co to ośmiela się wątpić. No i sama chciałabym mieć sklep, do którego wchodzi 800 osób i ponad 600 wychodzi z towarem. Mogłabym sprzedawać nawet waciki - i tak wyszłabym na swoje.

Droga Edyto!

GWARANTUJĘ Ci, że nie jest to niemożliwe, a wprost przeciwnie. Na własnym przykładzie i sklepie internetowym uruchomionym w Polsce (branża odzieżowa, powiedzmy "odzież specjalistyczna" niszowa podpatrzona w Australii). Po premierze kolekcji wiosna/lato w ciągu 24 godzin - ponad 600 wejść i 450 sztuk sprzedane. Czemu nie więcej? Bo więcej przeznaczonych do detalu ... już nie było :bije:. A przy tym blade, jeśli nie żadne, doświadczenie w elektronicznym marketingu uzupełniane dużymi sukcesami z tradycyjnych kanałów.

Wydaje mi się, że pomijasz jedną kwestię. Sprzedaż on-line czasami udaje się fantastycznie rozkręcić poprzez tradycyjne, "unplugged" elementy strategii promocji, dzięki którym ilość wejść na stronę w stosunku do zakupów osiąga zawrotne (dla e-marketing'u) relacje.

Jestem przekonana, że 600/800 można wyśrubować do 6000/8000 przy odpowiednim rozegraniu marketingowym. Zwłaszcza przy możliwościach interakcji marketingowych na poziomie: real-Inet, które coraz bardziej mnie fascynują :)

Pozdrawiam,

Ania

Prace magisterskie - Baza prac dyplomowych

KONIECZNIE posłuchaj fragmentów - a potem kup całą płytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Ci nie uwierzy :bije: (ma monopol na wiedze) :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności