Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś poczytała, ewentualnie zainteresowała się temat, to byś zrozumiała jedno, iż konto owego właściciela pojawia sie raz do roku i wszelkie sugestie oraz propozycje jakie były mu przekazywane nigdy nie zostały wdrożone w życie, żadne udogodnienia w kontekście zleceniobiorców

 

Wystarczy?

 

Czasem potrzeba tylko kilku słów, by uświadomić sobie jedno, iż nie ma sensu przestawiać kredensu, oznacza to mianowicie tyle, iż na nic nie licz, iż ktoś cię wysłucha lub tutaj rozważy, ważne iż dalej są tam głodowe stawki znacznie poniżej sensu jakiegokolwiek pisania a wymogi takie że ohohoho

 

Chcesz pisać zapleczówke za niecałą zetę to powodzenia (bo oni precle właśnie w ten sposób traktują)

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maugosias
Dnia 11.05.2018 o 14:10, Herkules napisał:

Gdybyś poczytała, ewentualnie zainteresowała się temat, to byś zrozumiała jedno, iż konto owego właściciela pojawia sie raz do roku i wszelkie sugestie oraz propozycje jakie były mu przekazywane nigdy nie zostały wdrożone w życie, żadne udogodnienia w kontekście zleceniobiorców

 

Wystarczy?

 

Czasem potrzeba tylko kilku słów, by uświadomić sobie jedno, iż nie ma sensu przestawiać kredensu, oznacza to mianowicie tyle, iż na nic nie licz, iż ktoś cię wysłucha lub tutaj rozważy, ważne iż dalej są tam głodowe stawki znacznie poniżej sensu jakiegokolwiek pisania a wymogi takie że ohohoho

 

Chcesz pisać zapleczówke za niecałą zetę to powodzenia (bo oni precle właśnie w ten sposób traktują)

 

 

Czytałam, czytałam. 

Posłuchaj, widzę, że jesteś tutaj jedną z tych osób, które traktują TB (z zasłużoną) pogardą. OK, - ja nawet nie musiałam czytać tego forum, żeby w ciągu pierwszego 1,5 miesiąca zauważyć te wszystkie problemy. Tylko, że są osoby, które na razie nie mają innej opcji. Od czegoś trzeba zacząć. To i tak lepsze, niż pisanie za absolutne 0, bo są firmy tak bezczelne, że szukają copy na DARMOWĄ PRAKTYKĘ i wyobraź sobie - chętni też są - za wpis do CV i możliwość przedstawienia napisanych tekstów w portfolio.

 

A TB jak dalej pójdzie tą drogą, wykosi sporo copy choćby polityką tych punktów karnych, nie mówiąc o tym, że co 2.-3. wypłata potrafi być spóźniona i wykonana po 14 dniach, jakie TB sobie daje na realizację

 

 

Edytowane przez maugosias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stawek to przez 2-3 godziny (dziennie) zarabiam więcej niż ktoś kto 8 godzin pracuje na kasie w Biedronce. 

 

Miałem punkty karne na zaplecza i zablokowany czas pisania na 1-3 miesiące. Tylko że na platformie jest masa tekstów które przepada bo nikt ich nie chce pisać albo nie może bo ma zablokowane konto. To kara chyba bardziej bolesna jest dla platformy niż dla mnie :)

 

jak mam 5 punktów karnych, to rozumiem że platforma traci 5 zleceń. Ale jak blokują konto na miesiąc to przez ten czas przepada 200 zleceń, które bym napisał, a które przepadają bo nikt ich nie ruszy :)

 

Wytłumaczy mi ktoś gdzie jest tu logika?

 

 

Edytowane przez SeoMagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maugosias
1 godzinę temu, SeoMagic napisał:

Co do stawek to przez 2-3 godziny (dziennie) zarabiam więcej niż ktoś kto 8 godzin pracuje na kasie w Biedronce. 

 

Miałem punkty karne na zaplecza i zablokowany czas pisania na 1-3 miesiące. Tylko że na platformie jest masa tekstów które przepada bo nikt ich nie chce pisać albo nie może bo ma zablokowane konto. To kara chyba bardziej bolesna jest dla platformy niż dla mnie :)

 

jak mam 5 punktów karnych, to rozumiem że platforma traci 5 zleceń. Ale jak blokują konto na miesiąc to przez ten czas przepada 200 zleceń, które bym napisał, a które przepadają bo nikt ich nie ruszy :)

 

Wytłumaczy mi ktoś gdzie jest tu logika?

 

 

Nie ma - uważam tak samo, jak Ty :-) Dodatkowo opóźnienia w wypłatach, pozwolenie na wymagania z kosmosu na teksty - zupełnie jakby chcieli, by pisały tu osoby zdeterminowane (co nie znaczy, że dobrze piszące :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SeoMagic napisał:

Co do stawek to przez 2-3 godziny (dziennie) zarabiam więcej niż ktoś kto 8 godzin pracuje na kasie w Biedronce. 

 Możesz mi wytłumaczyć, jak przy stawkach rzędu 1 zł - 3 zł za 1000 znaków (brutto) zarabiasz w 2-3 godziny więcej niż kasjer w Biedronce za 8 godzin (specjalnie sprawdziłam, że jest to od 2650 zł do 35550 zł brutto + premie + świadczenia na święta, Dzień Dziecka itp.)? Żeby Ci wyszło 15 zł na godzinę, ile musisz "naklepać" tekstów (do tego nie masz z tego tytułu ubezpieczenia, które copywriter musi sobie samodzielnie wykupić)? Piszesz na akord, te teksty przez to są tak naprawdę "masłem maślanym" z błędami, a Ty cały czas musisz walczyć z czasem. Nie da się pisać z taką samą wydajnością przez 8 godzin 5 dni w tygodniu i tak przez kilka lat, bo zwariujesz ;)  Ludzie w pracy mają zróżnicowane obowiązki, a odbieranie telefonów, podpisywanie dokumentów czy rozmowa z szefem wlicza się im do czasu pracy. Stawki są niskie w dużej mierze, dzięki podejściu takich osób, jak Ty, które przeliczą sobie, że w godzinę naklepią 5 czy tam więcej tysięcy znaków pomnożą to razy 8 i wydaje im się, że zarobią kokosy, gdy będą pracować 7 dni w tygodniu jak jakiś robot :) Do tego w ogóle sobie nie liczysz, że informacje trzeba najpierw znaleźć, dokładnie posprawdzać, żeby nie było błędów merytorycznych, a potem jeszcze chociaż 2 razy przeczytać tekst, żeby sprawdzić literówki i błędy stylistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz 1-3 zł masz też 8,50zł za teksty specjalistyczne.

dla Ciebie 8 godzin przed kompem to jest robot, a dla innych 8 godzin na kasie to jest robot. To że ty nie wytrzymasz 8 godzin na budowie jako robot noszący cegły nie oznacza że inne osoby sobie z tym poradzą.

 

Źle napisałem w wiadomości

Średnio 2-3h na textbookerze i co miesiąc zawsze wystawiam rachunek na około 1500zł. Traktuje to jako pracę dodatkową. Jakbym zrezygnował ze zwykłej pracy i 8 godzin siedział tylko na platformie to miałbym więcej niż kasjerzy z biedronki, więc nie są to stawki głodowe. Jak masz co miesiąc kilka osób które przekraczają 2000zł to one raczej nie piszą jak roboty 8 h.

 

Poczytaj kilka wiadomości w górę. Nikomu nie chce się nawet 1500zł zarobić bo stracą status bezrobotnego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maugosias
3 godziny temu, joanna.212 napisał:

 

 

15 minut temu, SeoMagic napisał:

 

 

Poczytaj kilka wiadomości w górę. Nikomu nie chce się nawet 1500zł zarobić bo stracą status bezrobotnego.

 

 

 

Masz na myśli, że pisują tu osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy?  Pisałam już wyżej, że nie można zarabiać tutaj będąc zarejestrowanym -  to znaczy pisać możesz, ale w momencie wystawienia rachunku i wpłaty pieniędzy przez TB na Twoje konto trzeba, być wyrejestrowanym. Tutaj jest to problem, bo tak naprawdę nie wiesz, czy dostaniesz wypłatę po 10 dniach od zlecenia wypłaty, po przepisowych 14, czy jeszcze po kilku więcej (mi np. dziś mija 14 dni i rachunku ani widu ani słychu). Jako bezrobotny możesz wynająć komuś pokój / mieszkanie i mieć z tego przychód albo z wynajmu przestrzeni pod reklamę. Takie mamy prawo - nawet podpisując umowę o dzieło, która umową o pracę nie jest i nic z niej nie mając (ubezpieczenia, składem na emeryturę itd) także nie można mieć statusu osoby bezrobotnej. Kombinować i ryzykować oczywiście można, ale na własne ryzyko :).

Edytowane przez maugosias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maugosias
12 godzin temu, Kasia_Maciek napisał:

za chociaż 1 dzień spóźnienia możecie wystawić notę na 40 euro. Niedługo napiszę o tym artykuł, będzie jak instrukcja obsługi

@TextBookers.com  - 

Przydałoby się :-) Tylko pytanie brzmi, dlaczego w Euro, a nie w złotówkach?

 

Z tego, co czytałam na forum, opóźnienia są właściwie regułą mimo 2 tygodni jakie sobie dają na wypłatę. U konkurencji w życiu się to nie wydarzyło - zgłaszałam, najpóźniej drugiego dnia roboczego dostawałam dokumenty do podpisu, odsyłałam i do kolejnej 1,5 doby (w dni robocze) kasa zawsze jest na koncie - czyli łącznie do 3,5 doby (roboczej) od zgłoszenia. Już nie mówiąc o tym, że w sprawie dokumentów do rozliczenia i samego rozliczenia odpowiadają bardzo szybko, nie to co tutaj. Tyle, że teraz ze zleceniami jest tam słabiej.

 

Czy w tej chwili ktoś jeszcze czeka na opóźnioną wypłatę z TB? Ja powinnam ją mieć na koncie najpóźniej w poniedziałek 14.05. TB ma u mnie fatalną ilość wypłat o czasie -  na dzisiaj  2/5 wypłat to opóźnienia. Może nie wrócili jeszcze z kwietniowo-majowego tygodnia? ;)

 

Tylko proszę, nie piszcie, że to temat "powracająca  fala" - uważam, że o takich problemach trzeba pisać za każdym razem,  jak nastąpią. Każdy ma prawo wiedzieć, jak tu sprawa wygląda. Jakby tak jawnie pisać o każdej opóźniającej się wypłacie, może to by w końcu coś dało. Rozumiem, że wiele osób dorabia tu tylko i może kilka dni w którąś stronę nie powoduje noża na gardle, ale chodzi o zasady i o to, że TB sam nie przestrzega zasad, jakie na siebie nałożył we własnym Regulaminie.

 

Jeśli w TB nikogo nie interesuje, że po zaklepaniu sobie zlecenia komuś może coś wypaść (sprawa losowa) i za brak realizacji w terminie dostaje karniaki, to to samo powinno obowiązywać w drugą stronę. Rozpoczynając współpracę z TB, każdy z nas godzi się na Regulamin i podpiętą pod niego umowę - tyle, że oba te "dokumenty" obowiązują obie strony, a nie tylko nas.

Edytowane przez maugosias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu nikt nie wspomniał, iż chodzi o transakcję między przedsiębiorcami, i nie ma tutaj mowy o transakcji handlowej ;)

 

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności