Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Zatem to też jest pytanie do TB, a konkretnie do moderacji.

Jeśli mamy frazę "salon fryzjerski warszawa", a wpiszę w tekście "salon fryzjerski, Warszawa", a po prostu pod tekstem napiszę "salon fryzjerski Warszawa" to czy moderator puści mi taki tekst, bo oczekiwanej przez klienta frazy nie ma w tekście. Gdyby klient dał w opisie taką adnotację to nie było by problemu. W innym przypadku copy ryzykuje, że moderator zwróci tekst to poprawy, a nawet jeśli go klepnie to ryzykuje się, że klient cofnie lub odrzuci, bo stwierdzi, że frazy nie ma w tekście.

Dlatego copy czasem robią różne dziwne kwiatki, aby taką frazę wcisnąć w tekst, bo nie mają jasnej informacji czy może być ona nieco odmieniona czy nie.

I tak jak napisał kjpkjp fraza podana przez klienta musi być wpisana, bo inaczej system nie przepuści tekstu. Zatem można jedynie w samym tekście napisać ją w odmianie, a pod tekstem formalnie napisać dla formalności w formie nieodmienionej, ale tu pojawia się ten problem, o którym piszę wyżej.

Edytowane przez pawig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gocha napisał:

Do JFK dla naszych bonusów nie ma znaczenia czas sprawdzenie przez moderację, liczy się czas wysłania. Rozliczenia klienta z TB mnie nie interesują i klienci się nie skarżą na czas realizacji, ale na jakość. 

Jak dostajesz zlecenie z innym tematem i innym słowem kluczowym, to nie znaczy, że masz połączyć w całość dwa różne tematy. W SEO oznacza to, że w sposób naturalny masz przemycić słowo kluczowe i maksymalnie kilka słów na ten temat. Klient będzie szukał w wyszukiwarce soku z winogron, a natrafi na sokowirówkę (słowo kluczowe) lub wczasów na Helu i natrafi na kredyt bankowy. Proste i bez problemów, wymaga jednak trochę kreatywności.

Wiem, ze to nie ma wpływu... Nie o to mi chodzilo. Zdarzało mi się, że brałam kikka tekstów od jednego zlecajacego. Pierwszych kilka wysłałam sprawnie, a kolejne w pozniejszym terminie. Za pierwsze dostalam ocene 5 za inne 6.

 

Co do połączenia tych dwoch tematów to właśnie o to mi chodzilo. Ktos szuka tekstu o wymianie opon a znajduje o wypożyczalni aut. Widać niejasno napisałam. Ja lubie takie zlecenia. 

Edytowane przez JFK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ocen robi się dla mnie coraz bardziej irytująca. Kolejny raz zostałem obdarowany ocenami 2,00 i 3,00 oczywiście z dopiskiem "Bardzo dobry tekst". Materiały napisane zgodnie z zaleceniami, bez żadnych zastrzeżeń ze strony klienta.

 

Wszystkie takie oceny zostają mi zawsze anulowane przez TB, ale to jest nonsens, że za każdym razem muszę pisać wyjaśnienia i udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pawig Coraz mniej jest zleceń na takie frazy, bo Google nisko go ocenia. Ja nie biorę lub piszę bez znaków przestankowych, co z tym zrobi zlecający to jego problem. Dzisiaj napisałam zlecenie, które po 2 minutach moderator odrzucił. problem polegał na tym, że w słowie kluczowym była literówka (zdarza się), tekst napisałam poprawnie, a słowo kluczowe dodatkowo pod tekstem. Komentarz moderatora: "słowa kluczowe powinny być w tekście, a nie poza nim". Mądrala nawet nie przeczytał, więc komentarz dostał odpowiedni. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów, ale myślenie niektórych boli.

Do JFK mam klienta, który zleca mi bardzo dużo, ale niestety ocenia z automatu na 5. Dużo tekstów mu odrzuciłam, bo choć mam wysoką średnią, to w końcu spadnie. Zaklepałam zlecenia, fajne tematycznie, ale słowo kluczowe wskazywało, że to mój klient. Wysłałam tekst - ocena 5. W następnym poprosiłam, żeby wskazał mi co mam poprawić, by dostać 6. Odpowiedź była ogólnikowa, ale kolejne oceny 6. Zlecający nie wiedzą, że od ich oceny zależy nasz średnia i zarobki. Dla nich różnica 5 a 6 jest żadna, dla nas w dłuższej perspektywie może być istotna.

do kjpkjp skoro dostajesz tak niskie oceny to ponownie przeczytaj swoje teksty. Komentarz "bardzo dobry tekst" jest ustawiony automatycznie. Może poczytaj trochę jak należy pisać teksty SEO. Bezmyślne klepanie tekstów preclowych niestety nie przynosi efektów.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gocha - moje teksty są poprawne i zgodne ze standardami danej kategorii (piszę zaplecza). Jeśli mam 50 ocen 6.0, 10 ocen 5.0 i nagle ktoś wyskakuje z bezpodstawnym 2.0 to chyba jednak coś nie tak jest z nim, a nie ze mną. Potwierdza to fakt, że takie oceny są anulowane przez TB.

 

Inna sprawa, że w świecie wirtualnym "jedyna słuszna ocena" to ta maksymalna. W opiniach Google 4 gwiazdki (na 5) to słabo, hotel z oceną poniżej 8/10 to brudna klitka, tak samo u nas - średnia 4.0 to dramatycznie niska stawka, a przecież taka ocena w realnym świecie oznacza, że piszemy dobre, solidne teksty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFK czas realizacji z Twojej strony nie ma wpływu na ocenę. TB ma 96 h, ty masz 72. Różnica to rezerwa dla TB, by się wywiązać z terminu. Ja bardzo często przedłużam termin o kolejne 24h i tak dostaję 6. Jakość to jakość. Co nagle, to po diable. Klient woli trochę później, ale lepiej. Nie będzie musiał wtedy poświęcać czasu na moderację tekstu pod SEO i tyle w temacie.

Do kjpkjp - przepraszam, chyba niedokładnie przeczytałam. Takie oceny oczywiście unieważniaj, jeśli zidentyfikowałeś klienta, to pod tekstem napisz mu P.S. i wyjaśnij, to działa i to jedyna możliwość kontaktu z klientem (chyba, że poda kontakt). Możesz też odrzucać od niego zlecenia indywidualne. Na dłuższa metę to działa. Oceniłeś na 5 i zlecasz indywidualnie - nie przyjmuję. Na TB jestem copy, ale także klientem zlecającym, więc także wiem jak to wygląda z drugiej strony. Ktoś płaci 6 zł za 1000 zzs za zapleczowy, to oczekuje oryginalnego tekstu, a nie przeróbek, on nie wie, że przy najwyższej ocenie dostajesz 2,43 zł brutto, czyli po potrąceniu podatku, prowizji zostaje ok. 2 zł.  Ja dostaję 10 zł (firma SEO), więc jak miałam spiętrzenie, to zlecałam. Szybko się wyleczyłam, bo nie dość, że musiałam przerabiać, to jeszcze ostawałam subtelne uwagi, że byłam w słabszej formie. Dzięki TB doszkoliłam warsztat i zdobyłam profesjonalne zlecenia. Piszę tylko to co mnie interesuje lub stanowi dla mnie wyzwanie. Najważniejsze czytać,  i jeszcze raz czytać oraz szukać niedoskonałości u siebie, a nie u innych. 

 

Edytowane przez Gocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocha... Cos się tak uparla. Ja Cie naprawde rozumiem tylko mówię ze zdarzalo mi się ze od tego samego klienta dostawalam 5 jesli tekst byl pozniej a 6 jesli byl wczesniej. Wiem, ze u większości to nie ma znaczenia, ale sa takie sytuacje. Ty takiej nie mialas, ja jak więc nie wpieraj mi po raz setny, ze to tak nie jest. Mówię, ze CZASEM dla klienta ma to znaczenie, ale nie ZAWSZE. 

 

Dla mnie temat skonczony, nie chce mi sie wałkować 80 razy tego samego. Zarabiasz na TB 100 zl miesięcznie, jak sama napisałaś. Ja trochę więcej  i więcej mam do czynienia ze zlecajacymi. Wiec moze Tobie się nie trafił taki klient. Mi tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gocha napisał:

Na TB jestem copy, ale także klientem zlecającym, więc także wiem jak to wygląda z drugiej strony. Ktoś płaci 6 zł za 1000 zzs za zapleczowy,

Coś tu Pani nas oszukuje, sprawdziłem w strefie klienta próbując założyć zlecenie. 1000 zzs za zapleczówkę to koszt brutto 4.65, a nie 6 zł, nie wiem skąd ta stawka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amebix masz rację, coś źle policzyłam. Nie zmienia to faktu, że dostajemy połowę, minus prowizja i podatek. Nie o to chodzi, każdy wie za ile jest zlecenie i powinien wykonać go jak najlepiej. Piszę SEO za większą stawkę, ale są to zlecenia dla 15-20 firm, więc tematy się powielają. to dlatego lubię wskoczyć na TB i pisać inne tematy. Robię to solidnie nawet za 2 zł.

JFK - jeśli rozszyfrowałaś klienta to masz dwa wyjścia: pisać dla niego w pierwszej kolejności (nie zawsze jest to możliwe) lub napisać mu pod tekstem P.S z wyjaśnieniem jaki wpływ na Twoje zarobki ma ocena 5. Ja tak zrobiłam i dostaję 6 (zlecenia indywidualne). Naprawdę klienci nie wiedzą jak działają oceny. Chociaż dostają bonus za ich wystawienie. Poza tym ocena do wyboru jest ustawiona automatycznie, nie każdemu chce się wybierać i komentować. Dziś za tematyczny dostałam 6, ale z cenną uwagą, w przyszłości muszę o tym pamiętać.

Na TB nie ma się co gorączkować (mam to już za sobą), tylko szukać rozwiązań, np. odrzucanie zleceń niezgodnych z wytycznymi, pisanie P.S. anulowanie oceń, przedłużanie terminu (moderacja błyskawiczna).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności