Skocz do zawartości

Jak żyć z VAT-em ?


redondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam strony internetowe, wynagrodzenie dostaje z tytułu dzierżawy powierzchni reklamowej. W związku ze zwiększeniem wynagrodzenia pragnę założyć DG. Nie chce unikać ZUSu, składki zdrowotnej, racjonalnych podatków, chcę prowadzić rzetelną księgowość.

Jedyny mój problem to podatek VAT 23%

Niestety przekroczę próg 150.000zł rocznie.

Problemem jest umowa na reklamy w formie wynagrodzenia brutto, której niestety nie zmienię.

Nie mogę się pogodzić z płaceniem 23%+19%(liniowy) podatku.

Proszę tylko o informacje, czy da się z tym coś zrobić bez jakichkolwiek przekrętów, nękania Urzędu czy późniejszych nieprzyjemności prawnych.

Dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się pogodzić z płaceniem 23%+19%(liniowy) podatku.

:D

imo nie wiesz o czym piszesz -> jestem vatowcem od pierwszego dnia działalności (czwarty rok) i problemu nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie stać Cie na wizytę w porządnym biurze rachunkowym / kancelarii prawnej? Takie rzeczy tylko w erze ;)

Przecież pytam wstępnie, nie oczekuje rozpisania jak to załatwic, chciałbym jedynie informacji czy da radę.

imo nie wiesz o czym piszesz -> jestem vatowcem od pierwszego dnia działalności (czwarty rok) i problemu nie widzę

To proszę o wyjaśnienie jak w moim przypadku przy zerowych kosztach mam wyjść na plus przy dodatkowym podatku 23% w DG zamiast 0% VATu bez DG.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena netto + vat -> cena brutto

cena netto minus koszy uzyskania minus zusy -> przychód

od przychodu 19 %

bardzo uproszczony schemat

vat nie jest twój tylko go pobierasz -> możesz odliczyć cześć/całośc jak masz koszty ale nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena netto + vat -> cena brutto

cena netto minus koszy uzyskania minus zusy -> przychód

od przychodu 19 %

bardzo uproszczony schemat

vat nie jest twój tylko go pobierasz -> możesz odliczyć cześć/całośc jak masz koszty ale nie masz :)

Przepraszam, ale czy umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Umowę mam BRUTTO

Na starcie DG dostaje po du**e 23% VATu których nie odliczę bo mam praktycznie zerowe koszty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Umowę mam BRUTTO

no to poszukaj kraju co nie ma vatu -> Europa jest w zasadzie ovatowana :D

Na starcie DG dostaje po du**e 23% VATu których nie odliczę bo mam praktycznie zerowe koszty.

weź sobie mercedesa w leasingu i po sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj dane do faktury, zamówię cebularz, odliczysz sobie

jesteś gówniarzem który spierd... sprawę i oczekujesz cudu, nie ma cudu, albo renegocjujesz umowę albo bulisz

takie problemy mają jedynie ludzie którzy nie zauważają że świat ma jakieś zasady :)

cebularz lubię -> niewychowanych gówniarzy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegocjuj umowę. Jeżeli obecnie firma płaci Ci np. 1000 zł bez faktury vat - to odlicza sobie po prostu 1000 zł od podstawy podatku dochodowego. W momencie kiedy wystawisz im FV na 1000 netto (czyli zapłacą 1230 brutto) to odliczą sobie 230 od podatku vat i 1000 od podstawy podaktu dochodowego. Czyli dla nich kompletnie nic się nie zmieni. I dla Ciebie też (pomijając różnice między Twoim dochodowym progresywnym a liniowym).

Innej metody nie ma.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrozumieć, że na podatku VAT się nie zarabia, pogódź się z tym, że musisz go oddać tak czy inaczej.

Inna sprawa, że trzeba myśleć i kombinować. Skoro

Posiadam strony internetowe

to nie mów, że

w moim przypadku przy zerowych kosztach

.

Trzeba szukać kosztów gdzie się da: domeny, teksty, serwery, papier xero itd (od każdego takiego zakupu odliczasz sobie vat)

logomini.png
artykuły | opisy | tłumaczenia | synonimy | content marketing| prowadzenie FB

TXT4SEO.pl | txt4seo@txt4seo.pl| 516 423 653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty można znaleźć wszędzie od przejazdu taksówką, przez obiad w restauracji po ułożenie kostki brukowej przed domem, znajdź dobrego księgowego i po sprawie.

Usługi seo, zaplecze, link building, copywriting e-reklama

Najlepszy program partnerski, do 40 procent prowizji od każdej sprzedaży - sprawdź tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności