Skocz do zawartości

Jak żyć z VAT-em ?


redondo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli swoją usługę sprzedajesz firmie, która jestem vatowcem to nie będzie żadnych problemów podczas renegocjacji umowy [dla nich to bez różnicy].

Poza tym tak jak wszyscy piszą każdy ma jakieś koszta jak choćby serwis auta, paliwo czy telefon komórkowy. Jeśli znajdziesz dobre biuro księgowe to dowiesz się co można a co nie wrzucić w koszty. Wtedy kalkulator i będziesz wiedział czy się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest problem, dla firm z którymi współpracujesz faktura jest znacznie lepszym kosztem niż jakaś umowa o dzieło, teraz, tylko pokombinuj z kosztami i po sprawie, VAT to nic złego, w szczególności jak go nie trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wiem w czym masz problem - przechodzisz na firmę i to klienci ci płacą VAt taka przyjemnostka za to że mają fakturę którą mogą wrzucić w koszta :) Ja też przechodziłam w trakcie trwania kampanii na DG i nie było problemu z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wiem w czym masz problem

To przeczytaj ze zrozumieniem a nie nabijasz posty.

W tej sytuacji renegocjuj umowę, nie powinno być z tym problemu jak zauważyli poprzednicy.

Koszty masz tylko o tym nie wiesz, znajdź kreatywnego księgowego to otworzy Ci oczy i pokaże co można a co nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności