Skocz do zawartości

Uwaga! nierzetelny partner! /proszę zgłaszać [nierzetelnych] partnerów wyłącznie tutaj, żeby nie brudzić na całym forum/


Nowaczyk-Robert

Rekomendowane odpowiedzi

ale mówisz komuś, że ma "ważyć słowa"...

skoro ktoś nie dotrzymuje mimo umowy terminów to nie mogę tego na forum napisać? bez jaj...

Nie mówię że ma tylko sugeruje uważać. Umowę ma ustną jak napisał, wiec na dobra sprawę jakby jej nie było. Fakt że pisze mailach i gg, ale jeśli nie ma w nich terminów określonych to druga strona może oskarżyć o szkalowanie. Nie mój problem, napisałem to jako koleżeńska sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem to miało być tu :soczek:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...mp;#entry769224.

Powiem wam jak rozwiązałem u siebie raz na zawsze ten problem.

Zatrudniłem za 1200 PLN kobietę 55 lat, była nauczycielka,place jej pensje a ona pisze mi teksty.Pisze szybko i dobrze.

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem taki żeby się czepiać sztywno o terminy, mieliśmy ustalony termin do maks. 1.11.br. więc po 2 tyg. od terminu obiecywanego mam połowę tekstów. Wczoraj po ostrzejszej rozmowie powiedziała że dziś do 12 prześle... przesłała ale tylko ten jeden trzeci tekst. Na dalsze teksty moge czekać nie wiem ile. Żądam zwrotu pieniędzy i słysze tylko żebym dał jej spokój bo i tak nie ma takiej możliwości. Dziwne... Tylko jeśli faktycznie by ta Pani miała jakieś problemy z realizacją zleceń, to mogę zrozumieć ale poco w takim razie co chwile wystawia nowe ogłoszenia tutaj na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę to potwierdzić pani C to świetna copywriterka mam (Nie)przyjemność pracować z nią od lat lecz terminalnościa to jest ciężko.

LOL :soczek:

Dziwne, to pokemon czy dorosła osoba? Umowa ustna obowiązuje tak samo jak pisemna, jeśli osoba jest pełnoletnia i cię traktuje jak 10 letniego dzieciaka to idź z tym na policję. Sorry można się dogadać (ustalić konkretny termin czy zwrot pieniędzy)... ale jeśli osoba jest tak bezczelna że zlecenia nie wykona a pieniędzy nie zwróci to powinieneś to traktować jako zwykłe oszustwo.

"Bo nie było umowy", pewnie powinieneś się cieszyć, że w ogóle te 3 teksty dostałeś, nie no kpina jakaś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak uczciwie chciałem załatwić, żeby zwróciła tylko za teksty których nie ma. Wczoraj było że dziś będą wszystkie, dziś że w poniedziałek i tak od 2tygodni codziennie pisze że już sie za to zabiera. Dziwne bo chciałem na początku więcej tekstów, i Pani Kasia wręcz nalegała że przydało by się jej zrobić więcej tekstów... Co najciekawsze ostatnio jej nawet referencje wystawiłem bo prosiła, a już wcześniej raz mi jakieś teksty pisała, i też było sporo po terminie ale nie aż tak. Zapłaciłem za całość 50zł, więc nie chcę się bawić w policje itp. ale taka kpina chyba zasługuje na to aby chociaż innych ostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość polecam, określać: konkretny i ostateczny termin:)

Mam zleceniodawców, którzy tego nie robią, jednak jeśli nie oni, to ja:)

Takie zlecenie można wykonać spokokojnie, w ciagu 24 h.

Więc jak słyszę tydzień czasu, to już się uśmiecham;)

A tu okazuje się, że miesiąc i nic.

Powiem Ci szczerze, Twój błąd był taki: Wpłaciłeś pieniądze przed realizacją:)

Dlatego teraz ta Pani sobie myśli: Pieniądze już mam, szukam następnych ( pieniędzy), a kiedyś tam napiszę mu to...

Sam napisałeś, że szuka nowych zleceń, więc moje słowa, mają potwierdzenie.

Napisałeś, że rozliczacie się na podstawie faktury: Od kiedy to idziesz do fryzjera, płacisz i przychodzisz do niego za tydzień? Czy miesiąc? Płaci się po wykonaniu usługi.

Wyjątkiem są: osoby prywatne, gdy nie ma podpisanej umowy:) Ale wtedy też lepiej przyjąć zasadę:

50% pieniędzy, teksty, 50% pieniędzy.

Firmy: teksty, umowa o dzieło lub faktura, wpłata pieniędzy.

Ja osobiście przyjmuje zaliczki 30-100%, gdy pierwszy raz z kimś współpracuje i nie mam jeszcze spisanej umowy, a firma jest "świeża na rynku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój błąd był taki: Wpłaciłeś pieniądze przed realizacją

Nie, jego błąd polegał na tym, że zlecił zadanie niewłaściwej osobie. Jak piszesz później:

Ja osobiście przyjmuje zaliczki 30-100%, gdy pierwszy raz z kimś współpracuje

Poza tym pamiętaj, że nie ma sytuacji zlecenia między 2 nieznanymi osobami w którym nikt nie ryzykuje. Niestety jest to loteria. Jeżeli ktoś coś wykonał słabo, chociaż obiecywał zrobić to o wiele lepiej to jeszcze pół biedy natomiast jak ktoś dostał pieniądze a nie wykonał zlecenia to jest po prostu oszustem.

Edytowane przez zoreander

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę miesięcy temu tej pani Kasi zlecić parę tekstów, ale jakoś odkładałem w czasie i w końcu nie były mi już potrzebne. Przedwczoraj bodajże wyczyściłem listę gg m.in. z jej nazwiska. Dziś wchodzę na forum i widzę, że miałem dobrego nosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdybym od wykonawcy usłyszała: Mam "urwanie głowy" i nie mam czasu na Twoje zlecenie, to od razu: dziękuję za współpracę.

Dlaczego?

Bo mówi mi to, że wykonawca nie jest profesjonalny i nie traktuje mnie poważnie.

Dla mnie samodzielnie przesuwanie terminu wykonania pracy, jest niedopuszczalne.

Jak ktoś powiedział, na umowie, określa się termin wykonania prac, a za opóźnienia, są odsetki karne.

Tak, zawsze przy pierwszej współpracy, ryzykujemy.

Wykonawcy i zleceniodawcy...

Jednak umowa w dużym stopniu, zabezpiecza obie strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności