Skocz do zawartości

Uwaga! nierzetelny partner! /proszę zgłaszać [nierzetelnych] partnerów wyłącznie tutaj, żeby nie brudzić na całym forum/


Nowaczyk-Robert

Rekomendowane odpowiedzi

MaxPan, właśnie o to mi chodzi. Założył sobie drugie, to założy i kolejne. Owszem, jak się to wyłapie, trzeba banować wszystkie, ale... w takich sytuacjach moderatorzy naprawdę nie mieli by nic innego do roboty, niż tylko gonić nierzetelnych użytkowników.

https://8razy5.pl - to jest kolejny blog dla freelancerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym raczej jest to, że niektórzy bezgranicznie ufają "świeżakom"...

Tańcząca z grabkami, jak czytam te głupoty co wypisujesz to mam wrażenie, że brakuje Ci jeszcze łopatki.

Ten gość ma 3 konta, to po pierwsze: projektant, seo.group i Cestro.

Po drugie Ty piszesz o jakiś "świeżakach" co już jest tylko ignorancją z twojej strony, że zaszufladkowałaś wszystko w jeden worek. A ten gość już tu jest 2-3 lata na tym forum. Jakbyś miała trochę zacięcia to byś przeczytała ten cały prawie 64 stronicowy wątek i znalazła mnóstwo userów ze stażem, którzy również dopuścili się oszustw.

Tu nie chodzi czy ban coś da czy nie, chodzi o sam fakt, że można to dać.

Tutaj nikt się niczego nie boi bo wie, że Modzi i tak nic nie zrobią więc działają dalej.

Ja sporo czytam te forum i co chwila widzę jakiś post, że ktoś zauważył, że jakiś [ nierzetelny partner ], który działał pod innym nickiem znowu działa pod nowym. Więc wielu użytkowników tego forum sama monitoruje co i jak bo nie chce być dalej oszukiwana.

Ale najważniejsza w tym wszystkim musi być WSPÓŁPRACA modów bo bez niej to my sobie możemy co najwyżej tutaj popisać.

Przeczytaj też wypowiedź sgno bo Ona mówi wiele. Ja też jak tylko ktoś mnie wych.. to będę ścigał gnoja tak długo aż więcej tu się nie pokaże. I jak każdy będzie to robił z pomocą Stwórców PIO to damy radę.

Edytowane przez mkmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańcząca z grabkami, jak czytam te głupoty co wypisujesz to mam wrażenie, że brakuje Ci jeszcze łopatki.

Chyba trochę się zagalopowałeś ;)

Ten gość ma 3 konta, to po pierwsze: projektant, seo.group i Cestro.

I to jest dowód na to, że banowanie kont nic nie da. Nad tym się nie da zapanować.

Po drugie Ty piszesz o jakiś "świeżakach" co już jest tylko ignorancją z twojej strony, że zaszufladkowałaś wszystko w jeden worek.

Nikogo nie szufladkuję. Uważam po prostu, że większym problemem jest bezgraniczne zaufanie osobom bez stażu na forum. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Ale najważniejsza w tym wszystkim musi być WSPÓŁPRACA modów bo bez niej to my sobie możemy co najwyżej tutaj popisać.

Ależ jest! Inaczej na forum byłby bałagan nie do ogarnięcia we wszystkich kwestiach. A tak nie jest.

Przeczytaj też wypowiedź sgno bo Ona mówi wiele.

Uwierz, że czytam ;) Nie jestem ignorantką, czytam posty w temacie, który mnie interesuje.

I chyba nie ma sensu tego dalej ciągnąć, bo zacząłeś właśnie prywatne potyczki, które kompletnie nie mają sensu.

https://8razy5.pl - to jest kolejny blog dla freelancerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Prawie każdy przytacza ten głupkowaty argument i co czytam to forum to każdy to pisze.

I to jest dowód na to, że banowanie kont nic nie da. Nad tym się nie da zapanować.

Da się zapanować. Tylko, żeby to zrobić trzeba tych banów używać a jak się tego nie robi to każdy uważa, że może robić co mu się żywnie podoba.

Mnie z tego forum szybciej wywala za to, że gównianego maila nie wstawiam do ogłoszenia niż gościa, który oszukał kilkanaście/kilkadziesiąt osób tu i na innych forach.

Ależ jest! Inaczej na forum byłby bałagan nie do ogarnięcia we wszystkich kwestiach. A tak nie jest.

Mylisz pojęcia. Co innego jest dbanie aby forum było czytelne, głupie posty kasowane do śmietnika itp a co innego aby był porządek wśród userów. Skoro ten temat ma 64 podstrony to uważasz, że jest porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzi nie są od osądzania, czy ktoś kogoś oszukał. Od tego są właściwe organy ścigania.

Oczywiście moim zdaniem takie osoby nie powinnny mieć możliwości działania, ale jak sam użytkownik nie zadba o siebie, to pozostaje czytać takie tematy i ze 2 razy się zastanowić zanim komuś sie coś zleci lub podejmie się zlecenie od kogoś ;)

BTW Ludzie nie oszukują dlatego, że modzi ich nie karają, a dlatego, że znajdują takich co sie dają oszukać :)

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jako załączniki dowodowe, świadczy prowadzona rozmowa mailowa (gg raczej mniejsze ma znaczenie).

Same rozmowy np. mailowe już mogą być dowodem, że umowa została zawarta. W przypadku umowy o dzieło (a taka najczęściej ma tu zastosowanie) między dwoma osobami fizycznymi usługobiorca ma obowiązek rozliczyć się z podatku. W przypadku, gdy zleca firma to chyba w zależności od ustaleń, ale teraz nie chce mi się szukać odpowiednich zapisów. Sama umowa o dzieło nie wymaga szczególnej formy, może być zawarta ustnie, a tak jak wspomniałem, wszelkie zapisy prowadzonych rozmów stanowią dowód, że doszło do jej zawarcia. Tak więc nie ma powodu, aby obawiać się zgłosić sprawę do organów ścigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na użytkownika seostuff2 dawniej SEOstuff sprzedaje "unikalne teksty" kilku osobom jednocześnie w różnych odstępach czasu, ja dałem się złapać na ogłoszenie https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=128639 , dzisiaij sprawdzam teksty, stawiając bloga, znajdują się na dwóch innych witrynach - cała sprzedana mi paczka tekstów - z datą 12 i 18 stycznia. Dodam, że ja jeszcze tych tekstów nie wrzuciłem do sieci, więc jestem pewien, że sprzedał je co najmniej podwójnie.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Seostuff nadal mi wisi 110 zł za dodanie do jego nieszczęsnej grupy katalogów, a taki miły był :) Tak sie przypominał po 3 razy dziennie, kiedy mu przeleję kasę :yahoo: Niestety z moich doświadczeń wynika, że umowa też nie wystarcza - przy kwotach za kilkadziesiąt złotych policja nie będzie ścigała. No ale cóż [ nierzetelni partnerzy ] są niestety wszędzie, a w naszej branży jest ich ni mniej ni więcej niż w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale w wypadku oszustwa nie ma żadnego limitu kwotowego i policja musi puścić sprawę. To jedynie prokurator może ją umorzyć. Limit kwotowy jest w wypadku kwalifikacji czynu - do kwoty prawdopodobnie ok 250zł (trzeba sobie sprawdzić) jest to występek a powyżej tej kwoty jest to już przestępstwo jednak oba ścigane publicznie, z kodeksu karnego.

Jeśli znajdą się Was co najmniej ze dwie, trzy osoby to warto sprawę zgłosić chociaż dla samej zasady. Trzeba iść na komisariat i po prostu powiedzieć jak sytuacja wygląda. Poinformować, że oszukanych jest więcej osób z którymi jesteśmy w stałym kontakcie i te osoby też złożą/już złożyły doniesienia w swoich komendach. Od policjanta, który będzie sprawę prowadził trzeba wziąć kontaktowy numer telefonu i powiedzieć, że przekażesz go innym poszkodowanym, aby Ci z kolei mogli udostępnić go policjantom prowadzącym sprawy w swoich komendach. Namiary na inne komendy w których zgłoszono sprawę, uzyskane od reszty poszkodowanych, przekazujesz swojemu prowadzącemu aby on też mógł się ewentualnie skontaktować, potwierdzić sprawę itp.

Musisz tylko zadbać o to, aby informacja o tym, że są też inni poszkodowani i oni także składają doniesienia znalazła się w protokole przesłuchania czyli jasno i wyraźnie o tym powiedzieć. Jeśli masz wiedzę na temat konkretnych komend, w których sprawę zgłosili inni to również podaj tę informację. Kiedy prokurator przeczyta taki protokół to na pewno sprawy nie umorzy, tym bardziej że macie gościa na tapecie, bo skoro szły przelewy to jesteście w posiadaniu wszelkich jego danych.

Cała sprawa zamknie się w jednej, max dwóch wizytach na komisariacie ;)

Edyta: niewielki błąd merytoryczny.

Edytowane przez Darq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. widzę że oszukanych na tym forum nie brakuje...Jestem jedną z wielu osób które zostały oszukane przez użytkownika Marchesa...Tak ładnie pisał że potrzebuje kogoś do stałej współpracy a jak przyszło do rozliczenia to cisza a zalega mi ponad 300zł, może nie jest to duża kwota ale zmarnowałam tylko czas. Ale cóż jeśli niektórym brak jest odwagi żeby z honorem wyjść z sytuacji to niestety tak właśnie się dzieje, że sprawia trafia na wokandę. Udaje że jest niedostępny na GG a tylko opisy mu się zmieniają. Uwaga na nieuczciwych zleceniodawców.

Edytowane przez Lenka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności