Skocz do zawartości

Gdzie szukac w internecie opinii o produktach AGD?


Pierwsza3

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w internecie moge znalezc jak najwiecej szczerych niezmanipulowanych opinii o produktach AGD dokladnie lodowkach? Na pierwsza mysl przyszly mi wyszukiwarki cenowe ale one chyba niekoniecznie zawieraja szczere opinie uzytkownikow... czesc na pewno tak ale tylko czesc.

Nie prowadzę firmy SEO ale lubię być w TOP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kieruję negatywnymi opiniami, są zmanipulowane w dużo mniejszym stopniu. Za to grożą bardzo poważne konsekwencje z KC. Osobiście potrafię rozpoznać tendencyjność i intencjonalność piszących. Przy masowej szeptance ciężko zachować pewien poziom.

Gdzieś słyszałem, że sąd w Polsce skazał za pisanie przychylnych opinii. Jak sobie przypomnę źródło, to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyje, że będzie szept ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie to może być ciężko, ale zadzwoń do jakiegoś serwisu AGD, albo najlepiej się przejdź i zapytaj się czego najmniej naprawiają. W ten sposób trafiłem jeden sprzęt, dość popularny, który służy już.. ( fanfary) 8 lat. 8 lat naprawdę intensywnej eksploatacji.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyje, że będzie szept

Ja też coś czuję, że zaraz padnie dokładna propozycja, gdzie takie rzetelne opinie można znaleźć ;)

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę w sprzęcie AGD po uszy ;) i wiem ze klienci szukają info o sprzęcie głównie u sprzedawców w sklepach typu Euro, Media Saturn dotyczy to firm "tańszych" tj. Bosch Siemens itp. W przypadku sprzętu taniego czyli Amica mastercook itd. to nie mam pojęcia skąd wynajdują różne ciekawostki o których nie śniło się nawet handlowcom z bujną wyobraźnią . Ciekawa sprawa jest natomiast przy drogim sprzęcie takim jak Faber Smeg czy Elica gdzie klient na okap wydaje nierzadko tyle co za używany samochód bo np. https://www.elica.com/ww/en/Feel kosztuje w detalu 9999zł a lodówka LINK ponad 20k to taki klient nie przeszukuje internetu idzie do salonu i tam się dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według pana który naprawiał jakiś czas temu nam pralkę - teraz to za te pieniądze (tanie bo kiedyś na pralkę trzeba było wydać) wszyscy producenci produkują podobny szmelc, którego naprawa po zepsuci kosztuje krocie. Dobra pralka, lodówka itp. musi swoje kosztować. Poza tym zaniżanie poboru prądu to standard. Dodatkowo nie stosuje się w lodówkach już freonu tylko coś innego... nie pamiętam co... co wg nieko niekrzystnie wpływa na lodówki skracając ich żywotność (zaplanowaną).

Jakby patrzeć na jego opinie to po lodówkę powinieniem pojechać do Niemiec i tam kupić za grubą kasę porządną lodówkę a nie to co mamy w polskich sklepach. Tylko, że nie mam tyle kasy ani takiej potrzeby, żeby na mniejszą lodówkę wolnostojącą wydać5.000 zł albo więc. Mogę co najwyżej starać się wybrać lepszego producenta, lepszy model i dokupić dodatkową gwarancję producenta/ubezpieczneie w sklepie. Stąd moja prośba o info, gdzie szukać rzetelnych opinii.

Nie prowadzę firmy SEO ale lubię być w TOP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej właściwe pytanie to, jak odróżnić opinie rzetelne od nierzetelnych. Najłatwiej to zrobić w miejscach gdzie jest ich najwięcej. Czyli tak jak pisałeś porównywarki, do tego dorzuciłbym fora. Generalnie, prawdziwe komentarze są lakoniczne, chyba że korzystasz z jakiegoś specjalistycznego forum. Zwracaj uwagę na intencje autora, czy chce się pochwalić, pochwalić dobry produkt czy zachwalać produkt. Porównaj opinie w kilku serwisach np. porównywarkach, jeżeli będą się pokrywać negatywy i pozytywy, to można już coś konkretnego wywnioskować.

Faktycznie, najtańszy sprzęt AGD jest produkowany z materiałów o szybkim czasie eksploatacji. Poza tym często są zbudowane z nierozbieralnych części, których wymiana sporo kosztuje. Np. w większości budżetowych pralek nie wymienisz samych łożysk, musisz z bębnem, a wtedy się opłaca kupić kolejną zamiast naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywarki omijałbym z daleka. Trafiają tam produkty ze sklepów, które za swoje miejsce zapłaciły;) Opinie tam również w 95% są spreparowane. Ja kupując jakikolwiek sprzęt przestałem kierować się marką. Co więcej, mam kilka rzeczy naprawdę maluckich firm, które działają po ładnych parę lat, podczas gdy ten największy gów...szmelc z górnych półek padał raz za razem...

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia co kupujesz, bo niezależnie od marki wszystko jest i tak przez te same chińskie rączki składane. Bierz co tańsze, a skoro musisz szukać opinii to sprawdź co ma najmniej negatywnych i sugeruj się forami jak elektroda, gdzie ludzie próbują te szmelce naprawiać. Dodatkowo przygotuj się na to, że się popsuje i sprawdź ile naprawy kosztują.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności