Skocz do zawartości

waga słów kluczowych w url?


code7

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ ostatnio zacząłem się bawić mod_rewrite, najwyższy czas zadać pytanie, które od dłuższego czasu mnie nurtowało i nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi:

Jaka jest wartość słów kluczowych w adresach url w porównaniu do zwykłego contentu?np dla


aparaty bla bla bla bla bla bla <a href="aparaty/drugi.html">druga strona</a>

pewnie te "aparaty" w urlu mają znacznie mniejszą wagę, ale pytanie o ile mniejszą (jeżeli w ogóle mają). sprawdzał ktoś dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumię o co CI chodzi i co ma wspólnego z tym wszystkim mod rewrite :D

Z tego co się nauczyłem na tym forum wiem, że liczy się anchor tekst a nie adres. Czyli w Twoim wypadku lepije by wyglądało:

aparaty bla bla bla bla bla bla <a href="aparaty/drugi.html">aparaty - druga strona</a>

chociaż i tak nie wiem czy opłaca się bawienie w takie rzeczy przy linkowaniu wewnątrz strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale zupełnie nie o to mi chodziło:). za mało precyzyjnie się wyraziłem. chodzi o to, że mam sobie podstronę A, którą chce pozycjonować na słowa np. "aparaty". Oprócz treści właściwej (zawierającej słowo aparaty) na tej podstronie znajduje się np. zbiór linków do artykułów o podobnej treści + np. lista kategorii produktów. Mod_rewrite stosuje po to, aby tajemnicze urle generowane z CMSa typu index.php?cat=1&art=34&usr=3948 zamieniać na dużo przyjemniejsze typu aparaty/canon_234.html. Poza tym zwiększa to częstotliwość występowania pozycjonowanego słowa w treści podstrony A.

i teraz pytanie:

czy użycie słowa kluczowego aparaty w tych nowych linkach pomaga w pozycjonowaniu podstrony A? (Nie interesują mnie tu zupełnie podstrony, do której te linki linkują). I jeżeli tak, to w jakim stopniu. Logicznie rozumując to pomagać powinno, skoro pomagają np. słowa w alt.

Mam nadzieję, że teraz już jaśniej napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności