Skocz do zawartości

Temat obronny - wojsko


gofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś ma jakieś doświadczenia i się podzieli :D istnieje prawdopodobieństwo, że zainteresuje się mną

armia i oczywiście chciałbym tego uniknąć, skończyłem w lutym studia inżynierskie i tym samym straciłem

status studenta, szykuję się na kolejne, ale to dopiero od października, więc jeszcze trochę czasu zostało...

czy w tym czasie mogę mnie powołać? słyszałem że do końca roku jestem bezpieczny, ale nie mogę tego

wygooglować, potrzebuję info najlepiej z ustawy, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z tego co wiem, to po studiach biorą jedynie na przyuczenie ok 3 miesiące. Jednak nie potwierdzam informacji na 100% bo przestałem się tym tematem interesować. Jakiś czas temu jeszcze w trakcie studniów wbili mi pieczatkę REZERWA, z racji tego że powiększyłem rodzinę :D Państwo nie chce utrzymywać matek z dziećmi poborowych więc dają automatycznie rezerwę.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 3 miesiące za dużo, znalazłem jeszcze takie info, pytanie czy to mnie dotyczy:

" Jeśli chodzi o absolwentów wyższych uczelni zawodowych (studiów licencjackich), to przysługuje im

również odroczenie ze względu na kontynuowanie nauki na uzupełniających studiach magisterskich,

jednakże konieczne jest, aby studia te podjęli w tym samym roku, w którym zrobili licencjat."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skonczylem studia inzynierskie w zeszlym roku i jestem w rezerwie w zwiazku z tym :D Teraz absolwentow z automatu do rezerwy przenosza zadzwon do swojego WKU.

Innym ciekawym sposobem jest wymeldowywanie sie z domu w okolicach grudnia :) i tak co rok

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gofer: a co, chciałbyś kawkę i miły głosik?

ja pamiętam, że jak daawno temu miałem problem i chciałem cos wyjaśnić to mnie jeden trep zwyzywał od chu*w, tak przy innym trepie, widac to u nich jest zupełnie normalnie, nikt się ani słownictwem ani sposobem rozmowy (opróc zmnie) nie przejął. :D

melassa: wymeldowanie ok, ale nie na rok. mój kumpel to praktykował bo musiał to odwlec i udało mu sie przez kilka miesiecy. tak rednio dokumenty krazyly 2,5 miesiaca w jedna strone.

a tak poza tym to ja mam poobnie jak martinB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jakoś sie przepisy zmieniły i juz nie ma automatu, na wiek itp.

gofer nie przejmuj sie przez 3 miesiące to moga Tobie naskoczyc zawsze możesz powiedzieć że byłeś zagranicą i wezwania nie odebrałes osobiście jakby przyszło.

A później to juz wysłac im zawiadomienie ze jesteś na studiach.

jak reszta mam stosunke do wojska niechętny ale nigdy nie byłem poborowym więc sie nie znam.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skoluj se jakies trefne papiery ze jestes chory na cos itp. Z wada wzroku nie przejdzie , ze jestes narkomanem tez nie przejdzie, alkoholizm tez nie przejdzie (probowalem skonczylo sie na wizycie u psychologa). Najlepiej jakis problem z kolanami albo alergia na drzewa =] Z lupiezem pododbno tez nie biora. Debila nie ma co udawac bo tylko smiac sie z ciebie beda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest maj więc możesz spać spokojnie ;) następny pobór będzie dopiero w okolicach lipca, a wtedy tylko powiesz, że wybierasz się w pazdzierniku na studia i na 100% dostaniesz odroczenie do konca pazdziernika. Potem trzeba tylko donieść papiery, że jest się studentem i jest wszystko OK.

Co do kutury wojskowych to bez komentarza. W WKU do którego należę to nawet pani z okienka sypie taką łaciną, że uszy więdną.

@reven1987 - bullshit - miałem w wieku 17 lat wypadek podczas jazdy na rolkach i operację kolana (coś mi w stawie kolanowym grzebali) efekt 4 miesiące o kulach + pół roku rehabilitacji. W WKU wzieli tą operację pod uwagę co w efekcie dało kategorię A z paragrafem - blizny nie szpecące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jeszcze w trakcie studniów wbili mi pieczatkę REZERWA, z racji tego że powiększyłem rodzinę :) Państwo nie chce utrzymywać matek z dziećmi poborowych więc dają automatycznie rezerwę.

Co to kombinować - masz odpowiedź. Ślub, fikumiku i gotowe

Feler jedynie taki, że rodzicielstwo to zdajesie dłużej niż podchorążówka trwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności