Skocz do zawartości

Temat obronny - wojsko


gofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

_valdo Miec problem z kolanami a miec kiedys problem z kolanami to dwie rozne rzeczy. BTW przypomnialo mi sie niektorzy mowia ze jak masz tatuaz w widocznym miejscu to tez nie biora. Nie wierz w to =] Wpisuja w papierach tatuaz nieszpecacy i masz A. Aha zawsze mozesz sie zapisac do jakiejs sekty i mowic ze to wbrew twojemu wyznaniu to trafisz w najgorszym wypadku jako pomoc do jakiegos domu pomocy dla starcow (moim zdaniem to lepsze wyjscie niz wojsko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pękaj ;)

NIe wezmą ciebie na to 3 miesięczne szkolenie bo nie ma miejsc :)

Ostatnio znajomy mial podobny problem, kobitka poinformowala go ze..., nawet gdyby chcial to nie da rydy bo nie maja gdzie go wyslac.

Poza tym - przepisy sie zmienily i jesli miales odroczenie z powodu nauki i to odroczenie sie ci skonczy, to gdy od terminu uplynieica waznosci odroczenia uplynie ..., kurde tutaj nie pamietam ale chyba 1.5 roku to masz z automatu rezerwe. Looknij na strone ministerstwa obronnosci naszej - tam jest dosc duzo info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na nic nie chorowałeś? Nigdy nie małeś jakiegos złamania? Wypadku na rowerze itp? Może byłeś w szpitalu? i masz juz jakąś kartoteke choroby? Wtedy mógłbyś od nowa "cudownie" zachorować i nabić troche wizyt u lekarza aby powiększyć swoją historię choroby. Jeżeli bedesz miał udokumentowane że jesteś zbyt chorowity i odnawiają ci sie stare urazy to też nie będą cie chcieli.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_valdo Miec problem z kolanami a miec kiedys problem z kolanami to dwie rozne rzeczy.

Może mało precyzyjnie napisałem. W moim przypadku sprawa ma się tak, że większy wysiłek fizyczny lub stłuczenie mogą się dla mnie skończyć tym, że w najlepszym wypadku będe pocinał o kulach przez następny rok lub więcej. Ale wojskowych takie przyziemne rzeczy nie interesują. Wszystkie te gadki o alergiach ślepocie czy alkoholiźmie są wyssane z palca, a na to by dostać D za jakąś chorobę to trzeba sobie mocno zasłużyć. Mam tylko dwóch znajomych mających D za choroby - jeden miał sierpowate rozszczepienie krwinek czerwonych (uleczalna odmiana białaczki), a drugi - 17,5 dioptrii .

Wracając do tematu, zapomniałem dodać, że absolwent uczelni wyższej ma prawo do złożenia prośby o przeniesienie do rezerwy (na ile skuteczne to nie wiem, ale takie info widzialem w WKU)- IMO sprobowac nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalem papiery ze jestem slepy i bylem pewine ze D i do widzenia. a dali mi paragraf i nic wiecej,... a powiedzieli ze odwolonie do 14 dni ;)

a wakacje nie planowalem w IRAQ :/ wiec bedzie trzeba kombinowac :>

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalem papiery ze jestem slepy i bylem pewine ze D i do widzenia

za moich czasów tacy trafiali na celowniczych dział przeciwlotniczych ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace... naprawde powód do paniki ;) ja po 3 miesiacach sluzby to nawet jeszcze nie myslalem o pierwszej przepustce a co dopiero o przejsciu do rezerwy

gofer nie przejmuj sie przez 3 miesiące to moga Tobie naskoczyc zawsze możesz powiedzieć że byłeś zagranicą i wezwania nie odebrałes osobiście jakby przyszło.

tak sie sklada że wyjedżajac za granice jako przedpooborowy bez zezwolenia od macierzystego WKU łamiesz prawo, coprawda w zasadzie dzis nikt go nie egzekwuje ale na upartego beda mieli sie czego przypierdzielic.

dla mnie cale to sciemniactwo jest żałosne i zawsze jak robie wstepny przesiwe w naborze do firmy do firmy i widze kategorie D w ksiazece to najczesciej dziekuje takiemu panu bez wzgledu na to jakie ma kwalifikacje

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, zapomniałem dodać, że absolwent uczelni wyższej ma prawo do złożenia prośby o przeniesienie do rezerwy (na ile skuteczne to nie wiem, ale takie info widzialem w WKU)- IMO sprobowac nie zaszkodzi smile.gif

Rok temu, na uczelniach było coś takiego jak PO, po czym zdawało się egzamin i wpis do indeksu. Z takim wpisem udawało się do WKU i podawało czy się chce iść czy nie. Jak nie to tyle widziało się wojsko w życiu, po skończeniu studiów od razu rezerwa. Jeśli ktoś wyraził wolę iść do wojska, (idzie około 2 na 100) to idzie przez wakcje na 1,5 miesiąca do szkółki oficerskiej, i otrzymuje karala podchorążego rezerwy. Takie przeszkolenie wyglada jak obóz dla harcerzy z bronią... więc cięzko się nawet na to załapać. Nie wiem jak to wygląda w tym roku, ale niedługo będę wiedział...

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar ale z tego co wiem na studiach licencjackich wygladalo to tak, że PO jako dodatkowy przedmiot mogli brac tylko studenci III semestru (takie przynajmniej były przepisy na Uniwersytecie Śląskim).

Co do tych 1,5 miesięcznych szkoleń to zapomniałeś dodać, że w tym są wliczone 2 tygodnie przepustki :bije:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako absolwentka nomen-omen uczelni wojskowej ale także członek dwuoosobowego oddziału mieszanego ( :bije: ) ostatnio to przerabiałam jako "kibic" :) Temat straszny chyba tylko z zewnątrz. "Mojego" doświadczenia ogólne:

a. aby Cię zabrali do "The Duck's Army" po studiach musisz naprawdę bradzo, bardzo, bardzo tego chcieć

b. chyba, że wiążesz swoją karierę z kamaszami - to co innego

A teraz praktyczne:

a. jakakolwiek DG lub związek małżeński i po woju ( ;) )

b. od kilku lat CAŁE ROCZNIKI przenoszą do rezerwy (tak też moja przyboczna, męska straż uniknęła woja po zdobyciu mgr)

Trend opisany w "b" się utrzymuje, gdyż wojsko nie ma kasy na takie pierdoły, jak szkolenia rezerwy. Trzeba kupić odkurzacze do pasów startowych dla F-16, a nie absolwentów ganiać po lasach za ciężkie pieniądze ;)

Summa, summarum - proponuje znaleźć sobie jakiś inny problem, a o tym zapomnieć, sam się rozwiąże :)

Pozdrawiam,

Ania

Prace magisterskie - Baza prac dyplomowych

KONIECZNIE posłuchaj fragmentów - a potem kup całą płytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_valdo masz rację, tak samo jest dla studiów magisterskich, i inżynierskich, z tym wyjatkiem, że dla inzynierskich to chyba było w sesji zimowej, a dla mgr w sesji letniej.

Tak 2 tygodnie przepustki, a przysięga też po dwóch tygodniach :bije:

Zainteresowanych odsyłam: https://www.ae.wroc.pl/index.php?idMn=842

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności