Skocz do zawartości

Linki a roboty


sttorm

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pytanko.

Jak robot wchodzi na moją stronę to idzie po jednym linku z niej wychodzącym czy jakoś sie dzieli i leci po kilku.

Poprostu jesli ze strony wychodzi mi 5 linków to przy tej jednej wizycie robot przejdzie po wszytskich tych linkach czy tylko po niektórych.

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanko.

Jak robot wchodzi na moją stronę to idzie po jednym linku z niej wychodzącym czy jakoś sie dzieli i leci po kilku.

Poprostu jesli ze strony wychodzi mi 5 linków to przy tej jednej wizycie robot przejdzie po wszytskich tych linkach czy tylko po niektórych.

robot nie posługuje się algorytmem liniowym - czyli nie chodzi od linku do linku - to tylko obrazowa wizualizacja - niestniejący model. Przedstawię ci model bliży rzeczywistości:

Skrypt Google odczytuje zawartośc Twojej strony i mówi do wiedzenia.

Zawartośc jest obrabaiana na serwerze - zczytywane sa linki ze strony i dodwawane do tablicy zadań.

Tablica zczytywana jest po kolei i kiedyś zostanią poobrane z niej linki z twojej strony i zbadane strony.

Jeżeli do strony prowadzi kilka linków jej "zbadanie" uzyskuje wyższy piorytet.

Jeżeli jakośc linków jest lepsza też szybciej linki zostaną "zbadane"

to samo dotyczy jakości samych linków (jeden ze stu czy pojedynczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było to napisane,ale nie wiem gdzie ;)

W skrócie.

Google pobiera zawartość strony, analizuje i odwiedza (lub nie) strony do których linki znajdują się na tej stronie.

Nie biega bezpośrednio po odwiedzeniu strony na strony do których prowadzą linki.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności