Skocz do zawartości

wysyłanie paragonu e-mailem


barmic

Rekomendowane odpowiedzi

ok, napisałem do nich maila, zobaczymy jaka będzie odpowiedź

czyli jeśli nie wystawiają paragonu, a tylko jakieś tam potwierdzenie, to jeśli bym chciał złożyć np. reklamację to na podstawie tego potwierdzenia?

mcmagik, potwierdzam, sami nie byliśmy pewni czy przechodzić na kasę fiskalną, jednak nasze wątpliwości rozwiał księgowy - powiedział że nie do końca wiadomo, czy opony są częściami samochodowymi. Bo jeśli są - kasa musi być. Jeśli nie - nie musi, oczywiście nie biorąc pod uwagę wspomnianego przez Ciebie przepisu o obrocie 20 tys. zł

Skarbówka na to pytanie też nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć, każda właściwie może mieć na ten temat inne zdanie więc bezpieczniej było przejść na VAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barmic opony są w tzw. limicie od pierwszej sprzedaży - nie trzeba posiadać kasy fiskalnej dla opon bieżnikowanych (oczywiście do przekroczenia magicznych 20.000zł) ponieważ towarów tych nie klasyfikuje się w PKWiU 29.32.30.0, lecz w grupowaniu 22.11 "Opony i dętki z gumy; bieżnikowane i regenerowane opony z gumy"

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bori79 zatrzymałeś się chyba na przepisach podatkowych gdzieś w latach 90 ubiegłego stulecia..

zacytowane rozporządzenie weszło w 2013 roku

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, sprawa rozstrzygnięta

Pani w skarbówce powiedziała, że można rozwiązać ten problem w następujący sposób: klient dostaje mailem fakturę, a paragon drukujemy na kasie i przypinamy do kopii faktury, która znajduje się u nas

zadzwoniłem jeszcze raz do oponeo i oni postępują dokładnie w ten sposób: na maila wysyłają fakturę. Paragon wysyłają pocztą, ale tylko jak ktoś sobie zażyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barmic to rozwiązanie jest jak najbardziej prawidłowe. swego czasu tak nawet robiliśmy, ale podliczając koszt wystawiania faktur (czas, papier, toner, amortyzacja drukarek) + koszt księgowania każdej faktury wyszło taniej podpisać umowę z PP i wysyłać paragony pocztą, w przypadku pobraniówki, lub z towarem przy płatności z góry.

@bori79 no to słabo interpretujesz/rozumiesz przepisy skarbowe

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem jak robi to oponeo obecnie ale jak ja zamawiałem tam opony to na maila dostałem paragon w pdf. Nie była to faktura vat jak pisał barmic powyżej. A zamówienie było z maja 2013 roku.

Pewna duża firma szkoleniowa też wysyła mailem paragony. Może mają indywidualne interpretacje i jak ktoś takową ma to jest spokojny. Kara mu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności