Skocz do zawartości

Sprawdzony sposób na to by nie zasnąć?


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie może zasnąć, to może mieć rozregulowany zegar biologiczny, poprzez różne pory zasypiania. Ja mam pracę na trzy zmiany i po tygodniu pracy na nockę zasnąć nie mogę o normalnej godzinie. Rozwiązaniem okazał się hormon w tabletkach melatonina https://pl.wikipedia....wiki/Melatonina

Po zakończeniu tygodnia pracy na trzecią zmianę biorę tabletkę godzinę przed "normalnym" położeniem się spać. I tak przez 3 dni. Po tym szybciej reguluje się zegar biologiczny. I czwartego dnia śpię już normalnie bez tabletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Andrzej Kaczorowski - Autohipnoza na relaks odprężenie i odpoczynek

Ja proponuję pójść spać na 40 minut ze słuchawkami na uszach i z hipnozą w tle. Ja zawsze po przebudzeniu czuje się wypoczęty i nigdy nie miałem tak, że w czasie hipnozy zasnąłem i się nie obudziłem :)

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z znanych mi sposobów to zrobić sobie drzemkę w ciągu dnia ok 30-40 min. ( edytowałem temat a widzę arve napisał to samo)

Ja kawy nie pije w ogóle, więc rożnego rodzaju napoje zawierające kofeinę też działają na mnie dobrze ( brak przyzwyczajenia organizmu do kofeiny) ale stosuje to bardzo rzadko.

Jak muszę "zarwać" nockę to wystarczę drzemka w okolicach 15-16 i mogę pracować do 4.00 nad ranem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem teraz w wojsku w ciągu dnia wystarczają 3-4 drzemki po 15-20 minut :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień zgred podpis bo już po dacie Twojej wojskowości :P

Jest kofeina w tabletkach, ale po niej strasznie pulsują żyły więc tylko dla odważnych. Jak jest robota i terminy to wystarczy dobra, głośna muzyka na słuchawkach i zimna woda na twarz (obecnie stosowane). Ja najlepiej się czuję jak śpię 5 godzin więc i tak nie ma tragedii :-) Każdy człowiek ma swój limit działania, a jak się go wyczerpie to nic nie pomoże.

Zapraszam na stronę grupy pozycjonerzy24 gdzie realizujemy pozycjonowanie w wyszukiwarce Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy 5-6 godzin snu, mam momenty co dobijam do np. 56h (w sumie to było najwięcej), przespałem się po nich 7h i dalej na nogach.

Tak jak koledzy prysznic/woda na twarz. Osobiście kawy nie piję, a energetyk się zdarzą, ale jakiejś specjalnej różnicy po wypiciu 1l to nie widzę..., no może odrobinę...

A co zaś na bezsenność? U mnie zawsze sprawdzało się, położenie się na łóżku i zabranie książki do historii czy innego przedmiotu i nauka, góra po 10 min drzemka jak nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy motyw na sen dla mnie to puszczenie filmu który znam na pamięć :) max 20 minut i śpię.

Zapraszam na stronę grupy pozycjonerzy24 gdzie realizujemy pozycjonowanie w wyszukiwarce Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze SzlafRock pisze - na dłuższą metę nie ma nic, czy to legalnego czy nie, co bez znaczących szkód dla zdrowia pozwoliłoby Ci regularnie nie sypiać po kilkadziesiąt godzin. Jest niby sen polifazowy w schemacie 6x20min co daje nam 22h "życia" do 2h snu, ale ciężko to widzę w praktyce. Czytałem opis Steve'a Pavliny, ale mimo że go lubię to jakoś tak nie bardzo to do mnie przemawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności