Skocz do zawartości

Propaganda po raz pierwszy udana.


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi

Siciliano, tych Sił Zbrojnych nie mielibyśmy żeby nie misje wojenne. Wcześniej to nie były siły, teraz też jest tylko kika oddziałów, które można tak nazwać.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Osobiście mam nadzieję, że doczekam czasów, że dzień Wojska Polskiego będę oglądał prezentację polskiego uzbrojenia ( chociaż część), a na czele będzie jechała na platformie wielka bomba, a podczas wymiany prezydentów będą oni sobie przekazywać kody do odpalenia bomby atomowej :)

Wtedy dopiero będę chętnie płacił podatki, a tak płacę bo muszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego?

Od tego podobno jest policja?

Działanie podczas klęsk żywiołowych?

Tutaj znowu powinna działać policja i straż pożarna, a nie wojsko.

Szerzenie patriotyzmu też nic nie znaczy?

Może i znaczy, ale głupkowate parady, defilady w jaki sposób szerzą patriotyzm? Bo nie wiem.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czele będzie jechała na platformie wielka bomba,

która zostanie uroczyście zdalnie odpalona w kulminacyjnym momencie. Dodatkową atrakcją może być przylot rakiet balistycznych w centrum imprezy.

a na czele będzie jechała na platformie wielka bomba,

która zostanie uroczyście zdalnie odpalona w kulminacyjnym momencie. Dodatkową atrakcją może być przylot rakiet balistycznych w centrum imprezy.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siciliano, o 28 listopad 2013 - 16:37, powiedział:

Działanie podczas klęsk żywiołowych?

Tutaj znowu powinna działać policja i straż pożarna, a nie wojsko.

Żartujesz czy pożegnałeś się z logiką ? Od kiedy to zatrudnienie w siłach porządkowych (policja) oraz straży pożarnej jest planowane z uwzględnieniem klęsk żywiołowych .

Pomyslałeś dlaczego klęska zywiołowa jest nazywana klęską żywiołową ? Wyjaśnię Tobie - klęska żywiołowa jest to zdarzenie o zasięgu czy skutkach przekraczających znacznie zasięgiem czy intensywnością każdy inny podobny przypadek. I o ile jak mi woda w sraczu wybije to nie jest klęska to jak już wyleje Wisła i zaleje Żuławy to do akcji pomocy wkraqcza wojsko ponieważ Policja jest od czegos innego.

Jacku w/g Ciebie powodzian z miejsc dotkniętych powodzią ma ściągać motorówka policyjna ? Helikopter policyjny ma im "zrzucać żywność" ? Ewakuować ludność cywilną ?

Znaczy Policja ma w/g Ciebie dysponować mostami pontonowymi, łodziami desantowymi do przewozu ludzi , ciężkim sprzętem budowlanym ?? Mają mieć dywizje saperów ?? No dobra przypuśćmy, że będą mieli i ten sprzęt będzie sobie stał, ludzie go obsługujący sobie będą leżeli a Ty zaczniesz z kolei pomstować , że tyle kasy się marnuje :D

No kaman , wlącz logikę ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayman szkoda tylko, że wszyscy patrzą na Siły Zbrojne przez pryzmat działań wojennych a nie przez ogół działalności naszej armii.

nie wszyscy :) wojsko to tak naprawdę plus-minus 10 max 20% jednostki bojowe a reszta to konieczne zaplecze logistyczne, materiałowe,budowlane, remontowe, wywiad, kontrwywiad, szkolenia etc. etc.

i tu nie ma pomiłuj bo w razie czego to wojsko musi mieć fachowców w każdej dziedzinie bo aparat państwowy może być w rozsypce i nikt im nie zabezpieczy ani środków do walki ani do jakiejkolwiek innej działalności

a to że w czasie pokoju wykonują działania na rzecz potrzeb cywilnych to tylko chwała im za to :)

wojsko dużo kosztuje ale jak będzie miało gorsze zabawki od innych to jedynie może odbić się wszystkim czkawką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku w aspekcie szerzenie patriotyzmu nie mam na myśli defilad, bo moje zdanie na ich temat zostawię dla siebie. W Twoich okolicach wojsko nie bierze udział w działaniach mających na celu edukowanie młodszego pokolenia o waleczności ( nie wszystkich) żołnierzy podczas dwóch wojen światowych? Podczas zajęć pokazowych w szkołach staram się zaszczepić w młode umysły tego, czym jest Ojczyzna i o co nasi przodkowie walczyli.

Beerbant zgadzam się z Tobą w pełni.

Jacku - Policja i Straż Pożarna w czasie takich działań funkcjonują wedle swoich wewnętrznych procedur a o ich użyciu traktuje art 17 ustawy o stanie klęski żywiołowej, a wojsko działa na podstawie art 18 tejże ustawy.

W czasie stanu klęski żywiołowej, jeżeli użycie innych sił i środków jest niemożliwe lub niewystarczające, Minister Obrony Narodowej może przekazać do dyspozycji wojewody, na którego obszarze działania występuje klęska żywiołowa, pododdziały lub oddziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze skierowaniem ich do wykonywania zadań związanych z zapobieżeniem skutkom klęski żywiołowej lub ich usunięciem.

Siły i środki służb i instytucji niemalże zawsze są niewystarczające, dlatego do akcji wkraczają żołnierze, dysponujący odpowiednim sprzętem i umiejętnościami.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie mały offtop, bo nie dotyczy ani spotu, ani polskiej armii, ale jako pasjonat militariów i namiętny oglądacz wszystkiego, co związane z wojskiem, polecam dwa - w mojej ocenie najlepsze spoty, dotyczące sił zbrojnych (niestety hamburgerykańskie, nie nasze, ale fajnie się ogląda). Jeden emocjonalny, drugi kwintesencja tematu, którego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to w Łodzi wojska nie widziałem. Ani nie mamy klęsk żywiołowych, ani w szkołach nikt nie edukował, ze szkoły to pamiętam straż miejską z psem, jakichś policjantów i gadkę, żeby nie brać cukierków, czy też tatuaż( :o ) od nieznajomych, bo to narkotyki. Nikt mi nie powiedział, że narkotyki są drogie i w przyszłości będę musiał za nie płacić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie mamy klęsk żywiołowych

I całe szczęście :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy przeszło 400 ciężarówek, od Jelcza

Byłem na wycieczce w Jelczu, oglądałem początek produkcji tych pojazdów, coś tam robiłem dla dyrektora tej fabryki. Firma działa na zamówieniach rządowych, tylko. I to mi nie pasuje bo monopol jest zły. Ogranicza konkurencyjność, innowację itd.

Obecnie pieniądze w Polsce na wojsko to wyrzucane w błoto podatki.

Spytam może trochę złośliwie ale co ta nasza drogo utrzymywana Armia zrobiła dla obywateli Polski w ciągu ostatnich, powiedzmy, 230 lat? Ile wydaliśmy na Armię a co zyskaliśmy?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności