Skocz do zawartości

O tym jak byłem w Krakowskim Google


Qbol

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dane mi było ostatnimi czasy gościć na prezentacji w Krakowskiej siedzibie Google. Prezentacja miała formę "wykładu", na który cała moja grupa została wysłana ze studiów. Pracownicy Googla prawili na wiele tematów, jednak z rzeczywistością nie miało to wiele wspólnego.

Na samym wstępie zapytałem czy pracują przy algorytmie albo mają w niego jakikolwiek wkład. Dostałem odpowiedź, że nie. Cóż, pierwsze rozczarowanie za mną. Poruszył mnie szczególnie poziom mniemania jaki mają owi pracownicy. Zarówno Pan jak i Pani którzy prowadzili prezentacje uważali siebie za "najmądrzejszych" ludzi na świecie - to ich słowa. Przedstawili nam proces rekrutacji i opowiadali, że z uwagi na to, że pracują w Google, to mogą siebie uważać za ludzi najlepszych. Mówili to śmiertelnie poważnie. Nie dotyczą ich żadne konflikty personalne, ponieważ są niesamowicie inteligentni - to również ich słowa.

Kolejną rzeczą jaka mnie urzekła było zdanie: "W naszej firmie nie interesują nas wyniki finansowe, nie zależy nam na pieniądzach. Najważniejsze jest dostarczenie jak najlepszych wyników wyszukiwania". Boże, jak tutaj płakałem ze śmiechu :)

Pan po powyższym zdaniu zaczął mówić, jak to kiedyś ktoś niesamowicie pomysłowy wymyślił reklamy Adwords. Uznał, że te świetny sposób dla użytkowników na znalezienie tego co szukają. Zapytałem co wspólnego ma opłacanie reklam z "jak najlepszymi wynikami wyszukiwania dla użytkownika", skoro strona z reklamy nie koniecznie dotyczy ściśle wyszukiwanego tematu. Uznał, że jedno niema nic wspólnego z drugim i reklamy to dobre źródło informacji.

Generalnie to przez prawie 2 godziny prezentacji nie usłyszałem niczego więcej niż: "Jesteśmy zaje*iści, Wy jesteście nikim - jesteśmy zwycięzcami". Wyżej srają niż d*pę mają.

"Donna mamma es ch*joczita."

- Tytus Bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"Jesteśmy zaje*iści, Wy jesteście nikim - jesteśmy zwycięzcami".

To typowe dla korpo pranie mózgu. Kto inteligentniejszy to ucieka z korpo i zakłada własny biznes.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jakby z Amwaya "jesteśmy najlepsi !!!!!! wooooow ", "jesteśmy na topie !!!!! woooow" i rąsie w górę ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto inteligentniejszy to ucieka z korpo i zakłada własny biznes

Czyli Kaspar nie taki głupi ;)

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kaspar nie taki głupi

Kaspar to co innego, ma układ. :) Mało jest ludzi, którzy pracowali na stanowisku Kaspara/Kaspra (?).

Z drugiej strony patrząc, to nie ma co się śmiać. Dla niektórych praca w Google to szczyt marzeń.

Już teraz szczycą się mianem Top Contributor ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy w tym biurze i warszawskim - nigdy nikt tak do mnie nie powiedział. może w złe drzwi trafiłes ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred

Byłem w "Google for Entrepreneurs", a tam zbyt wiele drzwi to niema :P

Może rozmawiałeś z innymi cudakami niż my ;)

Edytka:

Dokładnie, 600 zł i na emeryture Zgred ;)

"Donna mamma es ch*joczita."

- Tytus Bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na to, że pracują w Google, to mogą siebie uważać za ludzi najlepszych

A podłogi tam mieli czyste? Bo od zmywania podłóg pewnie też mają najlepszych z najlepszych ;)

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karlosky

Czyste, ale krzesła drewniane składaki, które pewnie pamiętały jeszcze Gierka :P W sumie to może sami sobie sprzątają. Pani od prezentacji jak opowiadała czym się zajmuje, to wyszło na to, że zajmuje się robieniem imprez dla innych pracowników. Oczywiście do powiedzenia miała milion rzeczy i pod każdą się podpisywała, że to "my zrobiliśmy" (google, z nią wspólnie) chociaż pracuje tam dopiero od 8 miesięcy :D

"Donna mamma es ch*joczita."

- Tytus Bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kaspar nie taki głupi

Kaspar pracy nie zmienił, zmienił mu się zakres obowiązków :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie roztrząsajmy się nad Pawła emeryturą. Co do słów Kolegi SzlafRocka to ja pewnie też pracuję w korporacji ( jest nas ponad 90.000 w kraju) i czas najwyższy stamtąd odejść. Swego czasu miałem przyjemność odwiedzać kilka firm telekomunikacyjnych i tam to dopiero mają pranie mózgu. Niektórzy to nawet zamiast zwyczajowego "dzień dobry" od razu ofertę przedstawiali.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności