Skocz do zawartości

Dolar ponizej 2.20 zł


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

przyznam sie z lekkim zawstydzeniem ze mialem cicha nadzieje ze po przejeciu Iraku przez american soilders dolar pojdzie troszke w gore bo beda mieli wiecej ropy ale cos nie przynioslo to oczekiwanych przez Busha efektow...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To nie zloto wylacznie drozeje (tzn. minimalnie na pewno drozeje) - wzrost jego ceny dyktuje glownie slabniecie USD.

Dlatego tez porownywanie ceny zlota - powiedzmy obecnej do tej, jaka byla 20 lat temu, jest conajmniej niepoprawne.

Na ostatnie oslabienie sie dolara poza ropa itp. maja wplyw (patrzac z perspektywy krotko-srednioterminowej) stopy procentowe USA i utrzymujace sie uwielbienie inwesterow wobec rynkow wschodzacych (w tym oczywiscie polskiego).

Szlachetne Google

nikt sie nie dowie

jak anty-seo'ujesz

az zajaggerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle złotówka mocna bardzo korzystnie, a że za $ mało płacą to inna sprawa.

Mnie pociesza fakt CHF.

Wiesz... pisząc na forum dotyczącym Adsense, że mocna złotówka jest dobra zachowujesz się trochę dziwnie... No chyba, że Tobie google płaci we frankach szwajcarskich - ale raczej w to wątpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ja też się ciesze z niższych rat wyliczanych w CHF

- ale ostatnio muszę coraz więcej dokładać do tego co przyjdzie z czeku, żeby ratę kredytu zapłacić ..

Swoją drogą to nie tylko dolar słabnie - pracujący na wyspach brytyjskich też po powrocie nie mają się z czego za mocno cieszyć .. i nie mówię tu o podwójnym opodatkowaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje temat, ciekawie o petrodolarze i tym, że złoto może już tylko drożeć, w przedostatnim akapicie Krótka historia Imperium Americanum.

Pod koniec lat 60. zwiększyły się naciski, aby USA spłaciły swoje wierzytelności wymieniając dolary na złoto. Naturalnie, nawet zakładając dobrą wolę rządu amerykańskiego, był to postulat nie do zrealizowania, gdyż ilość pieniędzy dawno przerosła ilość kruszcu w Forcie Knox. W tej sytuacji prezydent Nixon zdecydował się na „oddłużenie” Ameryki i 15 sierpnia 1971 r. ogłosił zawieszenie wymienialności dolara na złoto. Manewr ten był ostatecznym potwierdzeniem roli i siły USA na świecie, o czym najlepiej może świadczyć fakt, że ta bez wątpienia największa i najbardziej spektakularna kradzież świata nie napotkała w zasadzie nawet cienia sprzeciwu ze strony okradanych państw.
Istotą ładu finansowego, który wyłonił się w połowie lat 70. był nowy rodzaj wymienialności dolara – tym razem nie na złoto, lecz na ropę. W miarę postępującego rozwoju gospodarczego wszystkie kraje potrzebowały ropy, a potencjalne skutki jej niedoboru dostatecznie obnażył kryzys naftowy. Ponieważ zaś ropę można było kupić tylko za dolary, to nagle pojawił się nowy powód dla ich trzymania. (...) Dlatego właśnie bardzo niebezpieczne dla Stanów Zjednoczonych są wszelkie ruchy na międzynarodowej scenie politycznej zmierzające do podważanie statusu dolara i deprecjacji jego siły.(...)
Gwałtowny rozwój wydarzeń na arenie międzynarodowej przyćmiewa nieco fakt, że cena złota dawno już zaczęła bić rekordy. Niektórzy uważają, że dzisiejsze ceny wahające się w pobliżu 600 dolarów za uncję to już rekord, którego nie można przekroczyć. Inni natomiast, zwracając uwagę na nadchodzący krach dolara, uważają, że bardzo realne jest osiągnięcie ceny kilku tysięcy dolarów za uncję.

link

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedne hamerykany.. dotad przyjezdzali do europy z $ w reku i jak pany. a teraz? za jakis czas bedzie tak ze przyjada i okaze sie ze musza dac 4 $ zeby dostac jedno euro :angry:

ale fakt.. kurs wymiany straszny. sam zamienilem na przelewy ale nie wiem czy to dobry pomysl. czeki mozna magazynowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dolarem to naprawdę tragedia mam X sumke i nie wiem co robić czy wymieniać czy czekać na lepsze czasy dla $ tylko czy one nastąpią :]

---::: oftopic:::---

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tu gdzie sie ustawia zeby wstrzymać płatności w tradedoubler'ze ? bo teraz mam takie zarobki ze wole poczekać az sie uzbiera większa kasa bo za przelew biorą mi ~40 zl :/

W państwie rządzonym dobrze wstyd być biednym. W państwie rządzonym źle wstyd być bogatym.

*size

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam tu gdzie sie ustawia zeby wstrzymać płatności w tradedoubler'ze ? bo teraz mam takie zarobki ze wole poczekać az sie uzbiera większa kasa bo za przelew biorą mi ~40 zl :/

?!?! KTO Ci bierze tyle za przelew? jako, że TD zdecydowanie nie - to.. bank? ZMIEŃ bank, okradają Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozak tak ja napisał normanos, zmien bank bo cie okradają- mi na inteligo przychodziło chyba za friko lub za bardzo mało bo nie zauważyłem

Wracając do USD to ja niewiem co Wy z tymi dolarami czekacie czy sprzedać czy je trzymać, przecież nie warto czekać bo dolar i tak będzie spadał a raczej złotówka rosła więc czekanie że być może dolar podskoczy 5 groszy jest niewarte chyba że macie dziesiątki tysięcy USD.

Ps. I krachu dolara także nie będzie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności