Skocz do zawartości

Dolar ponizej 2.20 zł


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno wstrzymałem płatności i po odblokowaniu dostałem pieniądze po kursie 2,89, różnica była taka że miałem 190 zł więcej w kieszeni

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moim zdaniem dymisja akurat tego wicepremiera na gospodarce nie zrobi wrażenia, a wręcz ją jeszcze bardziej pchnie. Nawet dymisja całego rządu i nowe wybory wydawała by się dla inwestorów zachętą ze względu na możliwość rządów PO, która zapowiadała reformy finansowe. Podobno.

Trzeba już pożegnać się z mitem potężnego dolara, który jest taniutki jak nigdy i droższy mimo wachań nie będzie. Dolar jako sporą wartość ma jeszcze na wschodzie, ale nasza waluta już jest na tyle mocna, że zbieranie dolarów będzie coraz mniej atrakcyjne :) Przyłączam się do prognozy przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymisja tego premiera znaczenia nie ma, ale znaczenia nabrało brak stabilności politycznej w Rządzie i możliwość wczesniejszych wyborów albo inne nieprzewidziane rzeczy. We wrześniu dolar na pewno zdrożeje, wtedy mogą wystąpić dwa scenariusze:

1) Rząd się utrzyma i zacznie przepychać idiotyczne ustawy dotyczące gospodarki;

2) Będą wcześniejsze wybory

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wstrzymałem płatności i po odblokowaniu dostałem pieniądze po kursie 2,89, różnica była taka że miałem 190 zł więcej w kieszeni

Trafiłeś po prostu w odpowiedni okres, ale ile on trwał - niecały tydzień? Równie dobrze mogłeś mieć 200 zł mniej :P

Zresztą 190 zł przy sumie jaką zarobiłeś to grosze, szkoda Twoich nerwów na śledzenie kursu dolara (to taka rada - pieniądze to nie wszystko :) )

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uwazam ze nie ma co przetrzymywac, sądzac po wykresach jeszcze dlugo utrzymywała się bedzie tendencja spadkowa - a napewno w perspektywie 3-4 miesięcy tendencja ta się raczej utrzyma

https://mojeinwestycje.interia.pl/wal/wykresy_wal?wlid=291

Takie lekkie zawirowania na scenie politycznej jesli wogole mają wpływ na kurs PLN to są to zawirowania nie zagrazające tendencji (spadkowej) $ Mozna powiedzieć że jest to okazja dla spekulantów. A więc trzeba by wrócić do czeków, realizować je w USD, sledzić kursy walut i wyczekiwać na odpowiedni moment...

Ogólnie jest to bez sensu i nieopłacalne (prowizja za realizację czeku, roznica walutowa itp..) a czas i nerwy lepiej poswiecic na kolejną strone "Made For AdSense" - której zadaniem będzie równanie dołka walutowego...

Tylko polakowi zawsze mało... kiedy pomyśli że mogło być więcej :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w TVN Meteo inny analityk przepowiadał słoneczne wakacje w następnym roku :)

Co nie zmienia faktu, że robi się coraz mniej ciekawiej.

Ale, jak to już tutaj było powiedziane, dla zarabiających na polskich reklamach nie powinno mieć to znaczenia.

Tańszy dolar, więcej wydanych złotówek w AdWords, więcej dla reklamodawców.

Ale w praktyce wolimy i tak droższego dolara :) bo Google nam zabierze...

ps. o, jaka analogia do zmniejszania podatków, tj. podatki w dół - dolar tańszy, koszty działalności mniejsze - więcej można wydać na reklamę, szybszy rozwój - większy zysk, ostatecznie większe wpływy... tylko my chcemy niskie podatki i drogiego dolara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar może i pójdzie w górę, ale będzie to ruch krótkotrwały i w niewielkim zakresie (nie ma co liczyć na poziomy powyżej 2,9).

Jest wiele przesłanek ku temu, że dolar słabnie i będzie nadal się osłabiał:

1) Dobre wyniki naszej gospodarki

2) Zainteresowanie inwestorów naszym krajem (oraz innymi rynkami wschodzącymi)

3) Odejście największych "graczy" od dolara (w tym wymiana rezerw walutowych przez poszczególne kraje)

4) Wiele innych o których nie wiem ;)

Dziś wyczytałem, że Polacy mają aż 5mld $ oszczędności. Ci ludzie obudzili się niestety z tzw. "ręką w nocniku".

Jak już wspomniałem wcześniej, jedyna szansa na odrobienie strat to fundusze dolarowe (po 3-5 latach powinno się wyjść na plus, bez potrzeby patrzenia na kurs).

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności